В Страната на лалетата

За приключения, скитници и вечните пътешественици, които навсякъде се чувстват у дома си.

Модератор: scleri

краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: В Страната на лалетата

Мнение от краси кубарелова »

Страхотни снимки, браво! И японска туристка не може да направи толкова много и то все хубави снимки! Давай още! :angelche:
Светът е пълен с непознати хора...
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1031 пъти
Получил благодарност: 2429 пъти

Re: В Страната на лалетата

Мнение от Мария Николова »

Оооо! Хората го гледали!!! :shock: Мислех, че е стоплена бира и никой не поглежда. Снощи заради варненската среща стоях до 3. Да видим след вечерята до кога ще сваря поне едно продължение да кача. Скачам веднага, за да "отметна" нещата преди следващото сядане пред компа :daaa: ;)
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1031 пъти
Получил благодарност: 2429 пъти

Re: В Страната на лалетата

Мнение от Мария Николова »

В Страната на лалетата. 3.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

https://picasaweb.google.com/1044367449 ... CtnfC7w5N-" onclick="window.open(this.href);return false;

Следва продължение.

И защото точно Кюкенхоф бе целта на пътешествието ми, за новичките ни, които не са в час, ето и те да видят какво представлява началния тласък:

https://picasaweb.google.com/1044367449 ... scnw97bhWw#" onclick="window.open(this.href);return false;

Много закъснях с почерпката, но за сметка на това по-късно ще повторя, заповядай народе и наздраве!!!
Аз просто не зная какво да ви кажа... не знам и какво да ви правя, защото сте едни невъзможни, невъзможни, невъзможни!!! Направо сте хобикафеджии, дето нийде другаде ги няма!!! Взехте ми акъла, вкупом с акъла на целия офис Еконт, бе хора!!! И сега остава да почвам да търся туроператор за екскурзия по лалеене време на лалееното изложение в Холандия. Компа ми се държи само на един нокът и токът ни спира 15 пъти днес. Ще се опитам и дано е успешно качването на фотосесията, която да покаже каква сте я натворили.
Ако ми се скапе междувременно компа, да ви кажа още преди снимките:
Обичам ви, невъзможни хобикафеджии! Сърдечно ви благодаря за това, че сте такава неповторима купчина прекрасни откачалки! Обичам ви!
Ми то сякаш закръглям 100, бе народе! :sooo: :sooo: :sooo: :sooo: :sooo: :sooo: :sooo: :sooo: :sooo:

Изображение

Изображение

Изображение

Всички тук се познаваме много добре, а поне 95% от всички сме се виждали и на живо. Затова съм сигурна, че ще ми повярвате като кажа, че завиждам на всички участници в заверата и направо се чувствам ограбена!!! Всички, НО НЕ И АЗ, сте кроили, обмисляли, вълнували сте се, търсели сте едно решение, друго. Вие сте изживели нещото, което обичам повече от всички мелбички и тортички на света и ме прави истински щастлива!!!
Имате право да знаете какво е постижението ви, за да се гордеете с него.
Но първо малко предистория в жанра „каква я мислех, каква стана”.
Един ден получих sms от Еконт, че е получен превод под еди кой си номер и след 11.30 ч. мога да го получа. Можах да изкопча от моето момиче от Еконт само, че превода идва от Пловдив и с една дама има уговорка, която няма да наруши. Веднага се направих на една Джесика Флечър и реших, че всичко ми е ясно. Първо. Хитрушата-пловдивчанка може да бъде само just. Второ. Като няма никой друг от Н.З. във форума, е помолила моето момиче от Еконт да купи букет цветя за парите, които е пратила на мое име. Трето. Момичето ще ми позвъни в деня на РД да ида ДА ПОЛУЧА БУКЕТА от името на Юлето. Стана ми страшно готино, че изобщо се е замислила как да ме изненада. Аз бих го направила, ако на Юлето предстоеше 70-годишнина, а ако аз бих била – съответно - на нейната „пределна” ;) възраст. Оставаше да дочакам развитието на нещата. И разбира се, веднага разказах случката в „Среща Пловдив”.
Когато на другия ден получих още два sms-а, реших, че други пловдивски девойки плагиатстват и се разкаях, че моя текст от предния ден е повод за това. Допуснах непростима грешка. :ufff: :ufff: :ufff: За пръв път в дните пред РД се озовах в дупка. Отпаднаха плановете отдалеч, дните минаваха и все намирах как да не отида при фризьорката. И млъкнах, потънала в срам за глупавата си грешка, поради която sms-ите продължиха да се трупат. В един се казваше, че мога да получа превода в офис „Сан Стефано”, какъвто в Н.З. няма, а в друг – да търся превода в Стара Загора, офис „Генади Папазчев”.
На 12.ХІ. моето момиче от Еконт ми позвъни и ме помоли да отида в офиса. Най-сетне седнах на фризьорския стол. Сложих си отдавна приготвената премяна, взех голяма кутия шоколадова кутия и отидох. Почерпих цялата опашка преди мен и спокойно отворих книгата от Графинята, докато дойде реда ми.
Технологията изглеждаше така: Пише се разписка за всеки превод и се принтира в 2 броя. На бюрото пред мен се трупат 2 купчинки разписки – за офиса и за мен. Двете имена и подпис на всяка разписка за офиса. И пред очите ми бързо преминават имената на всеки от вас. Преминават образите на тези, с които сме се срещали, очите и усмивките ви – така както сте във фоторепортажите от срещите ни. И мислено ви прегръщам. :gush: :gush: Търся „във файла” ника на всяко име. Но принтера бълва бързо разписките, по-бързо от „файла”. Накрая се броят двете купчинки, сумират се и излизат 315 лв, заедно с една банкнота в плик. Офисът ми подарява плик, в който събираме разписките за мен и банкнотите и картичка. Когато се върнах в къщи, разполагах по различен начин разписките, докато се сетих, че е най-добре да скрия данните на подателя и сумата и това определи как да ги разположа. Днес добавих и финалистите. Видяхте и крайния резултат. Подаръкът, който сте измислили за този юбилей е ценен с това, че дава начален тласък за мечтаната ми от 7-8 години екскурзия в Kuekenhof още тази пролет. Без този тласък сигурно щях да си стоя „на изчакване” още 2-3 години. Много ви благодаря! :gush: :gush: :gush: Благодаря ти, Кубарелче! :gush: И за заверата, и за честитките, и изобщо че ви има! Никога не съм имала такъв РД, какъвто вие ми направихте!!!
Нямам търпение и аз да спретна една завера! :ieeee: Като начало. После няма да пропусна 100–годишнината на Кубарелчето! :ieeee: Имам да й връщам. Тъпкано!!! ;)
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
just

Re: В Страната на лалетата

Мнение от just »

Ex, Мери, Мери - толкова много се радвам за теб :liubov: :liubov: :liubov:

Обичам мечтите да се сбъдват - твоите, моите, на всички ни :ieeee: :ieeee: :ieeee:

Като знаеш какво означава Лалето за мен, можеш да се досетиш колко пъти съм разгледала "от-до" всичките ти снимки :angelche:
Красоти, красоти и пак красоти :tzvetoman: :tzvetoman: :tzvetoman:


Но нека ти кажа нещо - само една снимка да имаше... Ето тази :tzvetoman:

Изображение

на целия свят щеше да е ясно, че щастието прелива от теб :liubov2: :liubov2: :liubov2:


:gush: :gush: :gush:
dal

Re: В Страната на лалетата

Мнение от dal »

Мерко , след Джъст и другите няма какво да ти напиша , освен че те обичам и ти се радвам много :liubov2:
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8217
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: В Страната на лалетата

Мнение от дара »

Mария,прекрасно е!
Благодаря ти!!! :tzvetentze:
Мириам
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Окт 1, '13, 15:46

Re: В Страната на лалетата

Мнение от Мириам »

Мими,сега попадам на тази тема-то страхотна екскурзия е било,жалко,че нямам време да изчета всичко написано и да видя многото красиви снимки,но тези дни ще го направя!Браво,страхотно си прекарала!Като прочета ще има още коментари! :P
Мириам
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Окт 1, '13, 15:46

Re: В Страната на лалетата

Мнение от Мириам »

Успях да разгледам всички снимки-то много бе,Миме!Страхотни,прекрасни,запомнящи се-ех,какви градини,какво изобилие!Върна ме в дните,когато и аз бях за малко в Холандия!За съжеление не съм посетила този парк,тогава не бях толкова запалена по луковичките-и сега съжелявам!
Много ме впечатли това,че тези момичета тук са наистина много човечни и явно са ти истински приятели-както и аз~ :P Какъв празник са ти спратнали-но ти го заслужаваш,това е важното!
Интересно ми е дали си си купила луковици от там-колко и какви!?Сигурно ,ако е така,тази есен си ги насадила и на пролет ще гледаме холандски лалета по българските земи! :P
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1031 пъти
Получил благодарност: 2429 пъти

Re: В Страната на лалетата

Мнение от Мария Николова »

Ха! Виж ти кой изтупал праха тука! :o
Холандските лалета си ги купувам от тук, с поръчките. ;) А аз бях през май в Страната на лалелата и нямаше как по това време... Поканиха ме през септември да ида да си купя. :lol: Да, ама не. ;) Но пък сувенирчета и картички накупих на кило :lol: и разнасях по форумни срещи, докато свършат. :ieeee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Мириам
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Окт 1, '13, 15:46

Re: В Страната на лалетата

Мнение от Мириам »

s_t_m написа:Ха! Виж ти кой изтупал праха тука! :o
Холандските лалета си ги купувам от тук, с поръчките. ;) А аз бях през май в Страната на лалелата и нямаше как по това време... Поканиха ме през септември да ида да си купя. :lol: Да, ама не. ;) Но пък сувенирчета и картички накупих на кило :lol: и разнасях по форумни срещи, докато свършат. :ieeee:
е,да,колко съм недосетлива-поръчки през май!? :oops: Дано имаш пак шанса да отидеш!
Ама наистина страшни снимки си направила,да плакнем очи!Браво!
Публикувай отговор

Обратно към “Пътешествия и туризъм”