Берберис /BERBERIS

Публикувай отговор
Аватар
secret_rose
Кафевар/ка/
Мнения: 724
Регистриран на: Яну 29, '13, 15:13
Местоположение: Турция, залива Сароз

Re: Берберис /BERBERIS

Мнение от secret_rose »

Този сиво-зеления при мен през декември и януари направи кафеникави и червеникави долни листа, но слабо, не се виждат на снимката... В България може би ще се оцветява наесен. Аз исках да го изкоренявам, но затваря едно каре, пълно с текоми, и там зимата е голо, та го оставих. Мога да опитам да вкореня и да ти дам някак, но трябва да ми кажеш как се вкоренява, чела съм, че трудно. Или като го орежа след някой месец да ти пратя резниците... По Мимка ще пратя, тя ще ми дойде на гости лятото. На снимките не личи, но е сребристо зелен, рзличен от тъмно зелените, и е красив всъщност, май му посвикнах на този трън...
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 918 пъти

Re: Берберис /BERBERIS

Мнение от МГХ »

Искам да си поръчам ето този берберис: Вerberis thunbergii ‘Admiration’ Изображение
заради това обкантване на листенцата.
Някой има ли го и наистина ли е като на снимката?
Имам си ето този:
Изображение
Изображение
Изображение
Ще сложа до до него един Berberis thunbergii ‘Orange Rocket зад декоративната дюля ,защото пише че расте изправен и оранжавее.
Вerberis thunbergii ‘Admiration’ ще бъде в дясно и леко по напред ,но ако наистина е такъв.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Берберис /BERBERIS

Мнение от ljuboznatelna »

Нямам точно този, но имам с такова обкантване - Berberis thunbergii f. atropurpurea 'Golden Ring' . Така изглежда.
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 460 пъти
Получил благодарност: 872 пъти

Re: Берберис /BERBERIS

Мнение от greeneyed »

Аз имах един такъв обкантен; купен е от Миролюбово;живя 2 години и се гътна неочаквано;въобще не разбрах какво му стана. Другите ми два са от Зелена пролет, засега са живи. Бавно растат обаче. :nod:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
denitsavm

Re: Берберис /BERBERIS

Мнение от denitsavm »

Имам 2 такива. Единия е от резник от Евкал и е изправен храст, другото е почвопокривно, купувала съм го. Има ги по тукашните разсадници за по 3-5-6 лв. На слънчево са си такива с жълти кантове, на сянка стават изцяло тъмнозелени листата :dovolen:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 918 пъти

Re: Берберис /BERBERIS

Мнение от МГХ »

denitsavm написа:Имам 2 такива. Единия е от резник от Евкал и е изправен храст, другото е почвопокривно, купувала съм го. Има ги по тукашните разсадници за по 3-5-6 лв. На слънчево са си такива с жълти кантове, на сянка стават изцяло тъмнозелени листата :dovolen:
Благодаря,ще ги търся тук!
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Берберис /BERBERIS

Мнение от ivanina »

Може ли някой да каже време ли е вече за садене на бербериса.Имам купен от есента в контейнерче- листопаден "Анна Мария" и гледам че е понапъпил вече,но е един такъв крехкичък(нежен) и се страхувам да не го простудя и да взема после да го завивам с юргани и да му паля печка... :lol: за това моля за акъл :hmmm:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Берберис /BERBERIS

Мнение от Noel »

ivanina написа:Може ли някой да каже време ли е вече за садене на бербериса.Имам купен от есента в контейнерче- листопаден "Анна Мария" и гледам че е понапъпил вече,но е един такъв крехкичък(нежен) и се страхувам да не го простудя и да взема после да го завивам с юргани и да му паля печка... :lol: за това моля за акъл :hmmm:
Сади го преди да се разлисти :daaa: Никак не е крехко дори.
И бягай бързо ,да не влети Дал,да видиш тогава юргани и калорифери :lol:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Берберис /BERBERIS

Мнение от ivanina »

Слушам и изпълнявам!...садя го и го оставям да се закалява - никакви юргани,естествено оцеляване -"законът на Дарвин"- в природата оцелява и дава поколение "най-силният" :lol: :lol:
благодаря Ноел :liubov2:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
dal

Re: Берберис /BERBERIS

Мнение от dal »

вземате ме на подбив тук и там ,ама нямате представа как звучите отстрани , растения типични за климата ни , банални , дето издържат под минус 25 С , дето ви е писнало да ги гледате по дворовете и само щото сте открили топлата вода с информираната вече покупка на НАМ КОЙ по име клематис и край! Ша му прекараме парно в двора. Па той се въди у четвърта зона , това е минус 37 С ...
Чувствам се идиотски все едно ходя по темите и събирам калорифери и ямурлуци по поляните и по дворовете.
Преча ви да зъзнете с посинели настръхнали бутчета , размазали носове в джама и загледани в снежния двор където умира уж в страшни мъки поредната свещена покупка.
Щото ви мързи да чукнете един гугъл и да погледнете тва как зимува и т.н.
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”