Катиния чемшир

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Аватар
cvetnica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1555
Регистриран на: Юни 10, '13, 10:34

Re: Катиния чемшир

Мнение от cvetnica »

Кате, наистина достолепен великолепен чемшир!! Ти ли го оформи така?
Всеки един човек е уникален, точно като всички останали. :)
Маргарет Мийд
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Катиния чемшир

Мнение от katia »

Аз го оформях. Като купихме къщата той беше до земята и обхванал цялата градинка. Майка рече, махай това, за каквото ти е. Та то не беше рязане, а спасителна мисия :lol: .Очупих долните клони поизрязах го отгоре и готово. Но расте бързо.
Volena
Kъсо кафе
Мнения: 84
Регистриран на: Ное 25, '13, 09:58
Местоположение: Враца

Re: Катиния чемшир

Мнение от Volena »

Справила си се чудесно :!: Но според мен не размивай акцента му в стремежа си да скриеш съседа- зацвети с нещо мрежата, пък може да ви дойдат нови съседи :D
Аватар
cvetnica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1555
Регистриран на: Юни 10, '13, 10:34

Re: Катиния чемшир

Мнение от cvetnica »

Браво! Чудесно си се справила! :daaa: :daaa:
    Защо не пуснеш по мрежата, от двете страни на чемшира някакви увивни храсти? http://hobbykafe.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=591" onclick="window.open(this.href);return false;
    Всеки един човек е уникален, точно като всички останали. :)
    Маргарет Мийд
    katia
    Баш кафе майстор
    Мнения: 2828
    Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
    Местоположение: Стара Загора

    Re: Катиния чемшир

    Мнение от katia »

    :nod: Ами точно това питам....какво да сложа от зад...Уж рози, ама много хора ми казаха, че няма да е удачно. Благодаря за предложението :liubov2: Ще разгледам...
    Аватар
    ljuboznatelna
    Чист кофеин
    Мнения: 7207
    Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
    Местоположение: Пловдив 7а зона
    Дал благодарност: 609 пъти
    Получил благодарност: 1106 пъти

    Re: Катиния чемшир

    Мнение от ljuboznatelna »

    А оградата на чешмата в какъв смисъл ще се ремонтира? За мен една мазилка на оградата и на коритото си е достатъчна :hmmm: Отгоре някоя и друга керемидка. Или пък облицовка с камък. На мен лично произволно начупените плочи тип римска мозайка не ми харесват, по-добре правоъгълни. Може дори да си остане тухла, само да се обработят фугите. А зад крана - някаква розетка.
    Онагледяване на разни детайли, които могат да се използват (друго ми се върти из главата, но не мога да го онагледя):
    Изображение

    Продават разни орнаменти от стиропор, които се лепят (но трябва да са фасадни, за да не изгарят от слънце)
    Изображение

    Изображение
    katia
    Баш кафе майстор
    Мнения: 2828
    Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
    Местоположение: Стара Загора

    Re: Катиния чемшир

    Мнение от katia »

    Благодаря много за идеите...О последната май ще открадна нещо. Из моята глава се върти коритото да е облепено с речни камъни а на самата ограда да се излее плоча и се направят поставки за сандъци на които да сложа висящи цъфтящи, които да влекат надолу съм чешмата. Но самата стена където е чешмата не бях мислила какво ще се прави и на мен май с тухли ви харесва...но те са стари и се ронят зидчето е много тъничко с тухли еденички..
    Аватар
    Skio
    Кафевар/ка/
    Мнения: 851
    Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
    Местоположение: Стара Загора
    Дал благодарност: 138 пъти
    Получил благодарност: 185 пъти

    Re: Катиния чемшир

    Мнение от Skio »

    Kate ,ako розата ти(сорт 0039) е на около метър до ъгъла с чешмата ,то като я подведеш отрано ,
    тя ще ти обере поне половината разстояние над мивката ,защото е катерач от порядъка на 3мт.

    Което е за мен начин да ти изкажа мнението си - настоявай си с твоя план за 6-те рози ,защото
    са в всъщност ниски катерачи и може да ги манипулираш сравнително успешно,но се погрижи
    много добре за тях още от сега,използувай зимния период за подхранване да ти тръгнат силно и това да
    ти помогне ясно да си представиш нещата.
    ..........
    И вземи я в твои ръце за следващия сезон онази бялата ,че като я гледам на снимка 8 ,то такава прилика
    с Iceberg sarmentosa(някой от двата съществуващи вида),че като нищо може да е същата и ако
    се подреди добре то ще са водопади от рози :o :o :o
    Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

    "Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
    katia
    Баш кафе майстор
    Мнения: 2828
    Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
    Местоположение: Стара Загора

    Re: Катиния чемшир

    Мнение от katia »

    Благодаря ти! Не знам дали ще мога да закарам катерача чак до зидчето на чешмата, но със сигурност ще опитам да покрия мрежата която е до самата площадка с нея. А бялата роза не знам как да я оформя от долу направо тръгват много клони и става огромен храст. Тя и сега се отрупва с цветове, няма никакви претенции цъфти цяло лято някак на вълни. Това са цветове вече много късно есента, Сега в момента пак цъфти. Не знам какъв вид е, бяха 6 общо такива, купих ги от една много възрастна баба от пазара. 5 не оцеляха....тази обаче е по-инат от мен :oops:
    Аватар
    Skio
    Кафевар/ка/
    Мнения: 851
    Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
    Местоположение: Стара Загора
    Дал благодарност: 138 пъти
    Получил благодарност: 185 пъти

    Re: Катиния чемшир

    Мнение от Skio »

    katia написа:Благодаря ти! Не знам дали ще мога да закарам катерача чак до зидчето на чешмата, но със сигурност ще опитам да покрия мрежата която е до самата площадка с нея. А бялата роза не знам как да я оформя от долу направо тръгват много клони и става огромен храст. Тя и сега се отрупва с цветове, няма никакви претенции цъфти цяло лято някак на вълни. Това са цветове вече много късно есента, Сега в момента пак цъфти. Не знам какъв вид е, бяха 6 общо такива, купих ги от една много възрастна баба от пазара. 5 не оцеляха....тази обаче е по-инат от мен :oops:
    Те тази способност на бялата роза ,Кате,ти дава шансове да се учиш да режеш рози без излишен стрес.
    То да не е някаква мършава прехвалена чаена хибридка с 3-4 клона ,дето като се приближиш с ножицата
    и коленете ти се разтреперват от недоумение и квот си чел и чувал ти излита от главата.
    На тоя облак като му отстраниш 2 най-стари клона още от земята оставяйки две пъпки ,като обереш
    излишната перушина и като скъсиш с 30% онова дето на снимката гордо стърчи и просто се вижда ,че е добро и яко
    и си готова. :stiskam:
    Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

    "Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
    Публикувай отговор

    Обратно към “Нашите албуми”