Набелязваме рози за нови поръчки

Публикувай отговор
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13795
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 262 пъти
Получил благодарност: 541 пъти

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от zeleno »

http://www.schmid-gartenpflanzen.de/ros ... oellinger/" onclick="window.open(this.href);return false;
само разглеждам ... :mrgreen:
Аватар
Elyza
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1717
Регистриран на: Сеп 15, '10, 23:18

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от Elyza »

Много нежни пеперудени цветчета. Приличат на дива шипка, но са толкова красиви... Харесвам розите на Делбар.
Аз съм се загледала в това- Чисто новата флорибунда "Love Song"/като песничката на Селена Гомес/. Прилича на "Lavender Ice" на Евърс, но цветовете са много по-едри/към 13см/ и храстът е висок. Цветът се описва като "чисто лавандулов", без да преминава към сив нюанс с прецъфтяването. Цветовете- дълготрайни с накъдрени листенца. Като гледам родителските форми, това ще е класна роза с аристократичен произход.
Изображение
И Карут като вземе, че направи поредната си роза, ще го помоля да бъде така любезен и директно да ми изпраща по един екземпляр. :dovolen:
Последната роза на Bedard- "Coretta Scott King" също много ми харесва. Прилича на Принцът на Монако, но червеното в цветовете е по-коралово. Има интересни родители- невероятната "Moonstone" и "Hot Cacao".
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7231
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 32 пъти
Получил благодарност: 497 пъти
Обратна връзка:

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от nadin »

Е аз отдавна съм си набелязала няколко американски рози и Love Song между тях, ама с доставката е много трудно.
Тук там се намира някой европейски търговец дето предлага една или друга ама ги предлага един два сезона после ги няма , пък и не са от най-новите.
Миналата година германеца на Деси имаше няколко на Карут, K Jones също предлагат някоя и друга американка, Гийо също имат няколко интересни. Деси беше споменала за някакъв Италианец който също предлагал американски.
Аватар
Elyza
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1717
Регистриран на: Сеп 15, '10, 23:18

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от Elyza »

Сигурна съм, че ще се появят в Европа. C.Jones му е официален представител, а италианеца му е приятелче.
Имаме вече толкова много рози на Карут, че няма как да не се надяваме на още. :nod:
Забелязвате ли колко много рози имат подобни на себе си, като цветове и форма? И се замислям, че ако ненаситната ми цветарска душа копнее много силно по някоя, закупуването на близка по вид до известна степен осъществява мечтата. :angel2:
garden
Кафе с мляко
Мнения: 216
Регистриран на: Ное 16, '13, 18:01

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от garden »

Здравейте, искам да попитам кога започвате с поръчките на рози?
popov
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1341
Регистриран на: Авг 16, '12, 21:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от popov »

До седмица - две най-много очаквам да се разбесуват пак дамите :D
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от rumivarna »

Изображение
Аз съм влюбена в тази къдрава красавица :sheart: Казвала се Cha Cha [Cha-Cha] и била на Teranishi Kikuo - работа 2008 Япония
От къде ли ще може да се набави? :idea1:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Allegra
Дълго кафе
Мнения: 137
Регистриран на: Окт 16, '13, 00:14
Местоположение: Варна

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от Allegra »

nadin написа:Е аз отдавна съм си набелязала няколко американски рози и Love Song между тях, ама с доставката е много трудно.
Тук там се намира някой европейски търговец дето предлага една или друга ама ги предлага един два сезона после ги няма , пък и не са от най-новите.
Миналата година германеца на Деси имаше няколко на Карут, K Jones също предлагат някоя и друга американка, Гийо също имат няколко интересни. Деси беше споменала за някакъв Италианец който също предлагал американски.
Nadin, допиши моля те интересните според теб на Гийо, да не ги пропусна случайно :angelche:
Аватар
vessellka
Дълго кафе
Мнения: 101
Регистриран на: Авг 12, '13, 15:40

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от vessellka »

И аз искам да попитам, дали сте получавали от някъде японски рози. Няколко пъти попадам на много хубави предложения тук, но ако правилно разбирам рускините имат по-голяма възможност да им се радват?
Изображение
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7231
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 32 пъти
Получил благодарност: 497 пъти
Обратна връзка:

Re: Набелязваме рози за нови поръчки

Мнение от nadin »

Allegra написа:
nadin написа:Е аз отдавна съм си набелязала няколко американски рози и Love Song между тях, ама с доставката е много трудно.
Тук там се намира някой европейски търговец дето предлага една или друга ама ги предлага един два сезона после ги няма , пък и не са от най-новите.
Миналата година германеца на Деси имаше няколко на Карут, K Jones също предлагат някоя и друга американка, Гийо също имат няколко интересни. Деси беше споменала за някакъв Италианец който също предлагал американски.
Nadin, допиши моля те интересните според теб на Гийо, да не ги пропусна случайно :angelche:
Ако ще се прави поръчка от оригиналната страница трябва да се гледат само тези които другаде не могат да се намерят на по-ниски цени, щото розите им са скъпи.
Имат няколко американски рози на Jackson & Perkins. Ето тези:
http://www.roses-guillot.com/recherche? ... _search=ok

И Дженероза колекцията от която някои рози ги има и другаде.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”