В момента чета...

Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Гео, граф »

Някой да ме спре, моля ви !!! Пак се захванах с Песен за огън и лед :ufff: ... Ма нали я четох цялата поредица преди една-две години, що пак :shock: ??? Отворих първа книга да потърся някакъв факт, дето не го помнех и айдееее, вече съм по средата на втори том. Поне да бяха книжлета дребни - да ги опаткам набързо, ами то ... 600-700 страници всеки :snif: !?! Ей, да знаете, сам да си направиш проблем е най-лошото :sbang: :sbang: :sbang:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
darusha5k
Виенско кафе
Мнения: 319
Регистриран на: Яну 14, '11, 17:28
Местоположение: Пловдив

Re: В момента чета...

Мнение от darusha5k »

Великият Гетсби -Ф.Ъ.Фицджералд-не е кой знае какво,предвид известността и.
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: В момента чета...

Мнение от nel4o »

darusha5k написа:Великият Гетсби -Ф.Ъ.Фицджералд-не е кой знае какво,предвид известността и.
:shock: e, въпрос на вкус
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4891
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 352 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Di_Va »

Гео, граф написа:Някой да ме спре, моля ви !!! Пак се захванах с Песен за огън и лед :ufff: ... Ма нали я четох цялата поредица преди една-две години, що пак :shock: ??? Отворих първа книга да потърся някакъв факт, дето не го помнех и айдееее, вече съм по средата на втори том. Поне да бяха книжлета дребни - да ги опаткам набързо, ами то ... 600-700 страници всеки :snif: !?! Ей, да знаете, сам да си направиш проблем е най-лошото :sbang: :sbang: :sbang:
Защо проблем, Гео, щом я четеш, значи ти е добре така. Да си призная много успокоително ми действа, когато разбера , че и на други хора (не само на мен), им се случва да позабравят това-онова от прочетеното! ;)
Аватар
secret_rose
Кафевар/ка/
Мнения: 724
Регистриран на: Яну 29, '13, 15:13
Местоположение: Турция, залива Сароз

Re: В момента чета...

Мнение от secret_rose »

Андрея Илиев.
Къде каквото намеря от него. Засега изгълтах два разказа, които горещо препоръчвам за който не ги е чел, и романа му Самодивата - току го започнах, не мога да се откъсна.
Първият разказ е по действителен случай, авторът е загубил сина си и написва творбата в момент на болка. Изумителен е, искрен, изправен пред читателя по зъзнеща душа, с точните думи, с точните паузи...
Едва преди два дни го открих. Неоснователно пренебрегвах българските автори години наред.

Когато един мъж е на колене
http://slovo.bg/showwork.php3?AuID=72&W ... 82&Level=2" onclick="window.open(this.href);return false;

Пеперудата
http://marssociety.bg/%D0%BF%D1%80%D0%B ... %82%D0%B0/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Гео, граф »

Di_Va написа: Защо проблем, Гео, щом я четеш, значи ти е добре така. Да си призная много успокоително ми действа, когато разбера , че и на други хора (не само на мен), им се случва да позабравят това-онова от прочетеното! ;)
Ох, проблема не е в това, че съм забравила нещо си, то така си и трябва, ние не сме компютри все пак. Тъпо е да чета пет тома от по 600-700 страници, които вече съм чела !!! През това време бих могла да изчета десет съвсем нови и непознати книги, нали така :nod: ! Та вопъла ми беше именно заради загубеното ценно време, Дива, но вероятно е прозвучал много трагически :lol: :lol: :lol:

Както и да е, сега съм се заредила от Панаира с нови книжици и потривам доволно ръце, предвкусвайки удоволствието. Ще споделям. За разлика от повечето от вас, които не искате да споделяте и само правите списъци какво четете :hihihi: ...

Ето в горния пост Меги е представила ново, съвсем непознато за мен име. Как да не погледна, как да не прочета и като ми хареса, как да не изкоментирам тук. Но имам анонса на Меги. Така се прави :nod:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4891
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 352 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Di_Va »

Еми аз ги прочетох и двата, някак странни ги намирам...
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: В момента чета...

Мнение от bouquet »

Започнах да чета за Петър Димков
Търся добри хора
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Гео, граф »

И аз вече ще пиша само името на книгата и автора. Пък :hihihi:

Ирен Немировски. Господарят на душите

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: В момента чета...

Мнение от milena02 »

darusha5k написа:Великият Гетсби -Ф.Ъ.Фицджералд-не е кой знае какво,предвид известността и.
Какво съвпадение! И аз тия дни я прочетох за трети път. Първи прочит в гимназията - впечатлена, но недоразбрала. Втори прочит като студентка за изпит - раздразнена от схематичността на повечето образи. Трети прочит сега - браво за схематичността; как иначе да покажеш, че Дейзи си е куха лейка просто. След това три дни мислих за Гетсби, за живота, вселената и всичко останало, което е сигурен знак за майсторлъка на Фицджералд. После гледах и филма с Леонардо ди Каприо. Значи, режисьорът нищо не е разбрал от книгата, ди Каприо обаче е разбрал всичко. Който го мързи да чете "Великият Гетсби" може съвсем спокойно да гледа този филм, романът е разказан даже дразнещо буквално, с всички подробности и детайли, учениците спокойно могат да си напишат съчиненията, след като го гледат.
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”