Какво сготвих днес

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Blue sky »

Ето тази манджа http://yoli-www.blogspot.com/2009/09/blog-post_30.html - рулца от тиквички с пилешко месо.
Много, много, вкусно. Като се оказа, че имам само половин глава лук :oops: :D :D :D
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Titi »

Вчера правих паниран едър боб, за мъжа ми полят с оцет, за детето - със соев сос. И за двамата с доволно количество чесън. Зелена салата със краставица, царевица, сурови гъби нарязани финно и малко филе за разкош. Аз ядох само салата, че не обичам пържено.

Божичко, Блу, какъв великолепен сайт си открила!
Последно промяна от Titi на Ное 26, '09, 16:43, променено общо 1 път.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Blue sky »

Вчера - Cottage pie - честно казано, снощи не ме впечатли особено, днес обаче, студен за обяд, ммммммммм, много вкусно
днес ще експериментирам едни ребърца с ориз

Тити, тези сурови гъби, хм, как така?
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Titi »

Blue sky написа:Вчера - Cottage pie - честно казано, снощи не ме впечатли особено, днес обаче, студен за обяд, ммммммммм, много вкусно
днес ще експериментирам едни ребърца с ориз

Тити, тези сурови гъби, хм, как така?
ами поне от десет години ги слагам в зелената салата. За първи път ги ядох в О Шипка, до тогава и през ум не ми беше минавало, че може да са вкусни сурови. Ами махаш пънчето, разрязваш гъбата на две и после на възможно най-тънките шайбички. Опитай, ще се изненадаш колко е вкусно.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Blue sky »

задължително, досега само сурови пърхутки съм яла :lol:
He who plants a garden, plants happiness
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Satori »

Ох, пърхутки. Дядо ми береше от Люлин планина пърхутки. Огромни. Панирахме ги на филийки. Божествено. Суровата печурка е превъзходна. А който вари гъбите, преди да ги готви с ориз например, убива най-хубавия им аромат.
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Satori »

Никой ли не готви тия дни? Днес ще правя лаврак на фурна и салата от картофи и праз. Отделно дежурната салата тия дни - червено зеле, черна ряпа, червен лук, алабаш, чесън и авокадо. Ако не ме мързи много, отдавна не съм правила ябълковия сладкиш с овесените ядки или лесния какаов сладкиш.
Аватар
Калина-малина
Двойно кафе
Мнения: 179
Регистриран на: Ное 26, '09, 19:33
Местоположение: Филибето

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Калина-малина »

Satori написа:Никой ли не готви тия дни?
Готви, готви.... Имам тас кебап с ориз и царевица от снощи. За довечера и ние май ще сме на лаврак. Сатори, я кажи ти как го правиш във фурната? Хич не ми се омазва цялото пространство около котлона, докато го приготвя на грил-тиган.
Много сме лудите....но сме пръснати!
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Satori »

Калина-малина написа:
Satori написа:Никой ли не готви тия дни?
Готви, готви.... Имам тас кебап с ориз и царевица от снощи. За довечера и ние май ще сме на лаврак. Сатори, я кажи ти как го правиш във фурната? Хич не ми се омазва цялото пространство около котлона, докато го приготвя на грил-тиган.
Намазвам отвън и отвътре със сол и мазнина. Слагам черен пипер на зърна, бахар, даф. лист. Може и чесън. В тавичката наливам малко кипнала вода или бяло вино. Сигурно може и без течност, но винаги слагам, макар и малко. Покривам с разрязан плик за готвене - хем се задушава, хем го гледам, хем не цапа фурната. Пека на 175 винаги, до готовност.
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: Какво сготвих днес

Мнение от DOBI »

Аз днес съм за вечеря на гретен с тортелини с бекон,а за утре едни кюфтета с доматено-винен сос.
Сатори пусни рецептата за тази салата с червено зеле и.........
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”