Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
allana
Виенско кафе
Мнения: 396
Регистриран на: Окт 15, '12, 15:01
Местоположение: Сливен

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от allana »

На мен от Пловдивския овощарски институт ми отговориха че тази година няма да има, ама за друга ще залагат разсад от сорт "Мис", че бил хубав и ароматен. Гледам има доста обяви за него в мрежата. А един друг производител ми обеща в края на месеца да се чуем и да ми изпрати 100-150 корена ягоди. А дано!!! :ieeemyzh:
Аватар
Kika
Кафевар/ка/
Мнения: 883
Регистриран на: Юни 12, '13, 15:31
Местоположение: Димитровград

Re: За зеленчуците :dovolen:

Мнение от Kika »

Сорта Мис е много хубав. Аз също искам да го засадя , но сигурно ще изчакам Института, че вече не ми се рискува.

Как да отворим нова тема за ягодите така че в нея да влязат и досегашните мнения?
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от Миша »

Кика,благодаря за темата! :tzvetentze:

Само малка поправка,повечето препарати ,които са посочени в статията,отдавна са забранени и не се предлагат-напр бенлейт,роврал,сумилекс(в ЕС си ги ползват :snif: ),банкол-а също е забранен ,за хостаквик не съм сигурна ,трябва да проверя :hmmm:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Kika
Кафевар/ка/
Мнения: 883
Регистриран на: Юни 12, '13, 15:31
Местоположение: Димитровград

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от Kika »

Миша, аз затова пуснах темата, защото повечето инфо в Нета вече не е актуална. Въпреки, че отглеждаме около 2 дка ягоди ,осъзнавам че зная много малко за правилното отглеждане, пръскане и т.н. Разчитам на инфо в Нета и агрономи-собственици на агроаптеки, които се чудят как да продадат повече препарати. :snif:

А ето и обещаната информация за Клаудио Тисели, надявам се че е актуална:

" „ТЕРА Е ВИТА” ЕООД

гр. Пловдив, ул. „Трапезица” № 16-18,
с управител Клаудио Тисели,
телефон за връзка: 032/624438, GSM: 0897967838

Ние сме дружество „ТЕРА Е ВИТА” ЕООД. Занимаваме се със земеделие, с производство и търговия на ягодов разсад, ягоди – плод, производство и търговия на зеленчуци и замразени плодове повече от десет години. Дружеството ни е с адрес на регистрация гр. Пловдив, ул. „Трапезица” 16-18. Дейността ни е в село Ягодово и Катуница и в район Беломорски в гр. Пловдив. Ние също подготвяме ягодови насаждения на земеделски производители от цяла България."
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от Миша »

Кика,аз за това се опитвам да давам що годе актуална информация,защото ми е пределно ясно какви са агрономите ни и какво се предлага по аптеките :evil: ,да не говорим ,че малките разфасовки нямат нищо общо с оригиналите :ufff:

Понеже определено съм на "Ви " със сортовете ягоди,можеш ли да кажеш някой сорт от собствен опит , вкусен ,сравнително едър,висок (да не лежи на почвата) ,по възможност да плододава два пъти ,сортове много,но не искам пластмаса с хубав вид,искам вкусна ароматна ягодка
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Kika
Кафевар/ка/
Мнения: 883
Регистриран на: Юни 12, '13, 15:31
Местоположение: Димитровград

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от Kika »

Това за което се сещам в първия момент е точно Мис, дето го обсъждахме с allana, май го пропуснах в началото

Изображение

Мис - Високодобивен, ранен ремонтантен сорт. Плодовете са много едри. Имат конусовидна удължена или сърцевидна форма. Плодовото месо е светлочервено, плътно, с много добър вкус. Ягодите са прекрасни за консумация в свежо състояние.

Само не знам как е с лежането на земята, не сме го гледали, но продаваме много от него и клиентите са доволни от вкусовите качества. Снимка от Нета
Аватар
dancheto
Кафе машина
Мнения: 4881
Регистриран на: Фев 24, '11, 08:48
Местоположение: хасково
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от dancheto »

Сега ако кажете и от къде и кога да си закупя разсад от този сорт Мис, пък и някой друг.......ще е супер! Аз съм на Ви с ягодите, имаме на лозето сорт /не му знам името, от време оно/ не е ранен, нито късен орт, почти кръгли ягоди, страшно вкусни, пуска филизи и иска разреждане на няколко години, поливане почти не виждат, само от небето ако вали, страшно вкусни и ароматни. Искам да завъдя, поне още два вида, като единия да е целогодишен сорт. Ще чета с интерес темата, да се пообразовам малко и аз! Благодаря за интересната информация! :tzvetentze:
Независим дистрибутор на АкваСорс
http://superhrani.myaquasource.net
http://superhrani.myaquasource.net/opportunity
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от calico »

аз имам от години няколко корена многогодишни, оцелели при местете тук и там. и сега имат ягодки. Розетката прави цветоносно стебло точно като дивите ягоди и на него са накацали ягодките, никога не лежат по земята. Средно едър е, ароматен и вкусен, ама пък нигога не са подхранвани и може и по-едри да стават, тъмно червени
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15866
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 831 пъти
Получил благодарност: 1672 пъти

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от Гео, граф »

И аз да напиша нещо, въпреки, че не съм специалист. Преди години баща ми на вилата имаше сорт ягоди едри, почти кръгли, тъмни, семчиците стояха вдлъбнати в плода. Оказа се, че това е стария български сорт София. Не мога да кажа нищо за количества, но знам, че ражда на две вълни, като втората е по-слаба. Великолепен е !!! :nod: ... Мише, благодаря ти още веднъж :tzeluvka:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Ягоди, малини, къпини, касис ...........и др.

Мнение от Миша »

Гео, граф написа:И аз да напиша нещо, въпреки, че не съм специалист. Преди години баща ми на вилата имаше сорт ягоди едри, почти кръгли, тъмни, семчиците стояха вдлъбнати в плода. Оказа се, че това е стария български сорт София. Не мога да кажа нищо за количества, но знам, че ражда на две вълни, като втората е по-слаба. Великолепен е !!! :nod: ... Мише, благодаря ти още веднъж :tzeluvka:
Пролетта ще имам много за раздаване от тях,превзеха тотално розите :swhew: ,обаче е желателно да си ги изкопаете сами :twisted: :hihihi:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”