Pseuderanthemum

Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10796
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 473 пъти
Обратна връзка:

Pseuderanthemum

Мнение от botan »

Много издръжливо растение! Аз се опитам да го убия то вземе та се съживи, че на всичкото отгоре и цъфне та да ме подразни. :shock: Шегувам се, просто забравям да го поливам от време на време, защото е забито дълбоко в цветарника. Тя и за това снимката е толкова странна, пръчките му ми пречат. Ако имаше повече светлина би бил съвсем кафяв а петната по средата по-сребристи. Та да обобщя издръжлив е на засенчване, засушаване, глад, бой и евентуално на някой друг червей, тъй като не съм го пресаждал от както го взех.

Pseuderanthemum alatum
Изображение

Имам и от "черния" Pseuderanthemum atropurpureum, който иска много повече вода от събрат си. Садистко, но любимото ми е като клюмне вече от жажда и го полея - ако се загледаш, съвсем ясно се вижда как помпа водата и се изправя.
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: Pseuderanthemum

Мнение от al.yank »

Ботан,това цвета на това нещо ли е? :shock: Приказка!
Аз имам от черния.Потвърждавам,устойчив на всевъзможни инквизиции,предимно засушаване :oops: Не е истина просто,докато е смарангясан от жажада,как се облещва за отрицателно време.При мен обаче,не знам на какво се дължи,новите листа не са черни и лъскави..и така си остават
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10796
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 473 пъти
Обратна връзка:

Re: Pseuderanthemum

Мнение от botan »

Може да му е малко светлината. :hmmm: Моя е до прозорец и единственото по-странно са зелените петна, които се появяват от време на време по листата.
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: Pseuderanthemum

Мнение от al.yank »

Да,вероятно е светлината,моя е далеч от прозорец,вероятно и това е причината да се издължи някак.Макар че е компактен.
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”