Препоръчайте ми рози за....

Публикувай отговор
dal

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от dal »

незабравка написа:Мястото е широко,мога да оставя някаква промеждутъчна пътечка за да се разправям с катерачите,остинки имам,искат м и се храстовидни. :dovolen:
утре , имаш ли предпочитания от коя поръчка? холандеца / петрович/ унгареца? или като сортове , пък ти ще си ги търсиш?
някой цвят да избягваш? на аромати държиш ли / кажи НЕ !/ :hihihi:
незабравка

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от незабравка »

Н е ,нямам предпочитания към доставчик,не държа на аромат ,по-скоро на траен и обилен цвят и гъст храст-,shrub roses,ако не мога да ги намеря във форумни поръчки,ще си ги търся сама.
Тези които съм поръчала от холандото са за други цели.
denitsavm

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от denitsavm »

Незабравка, разгледай серията Fairy Tale при Кордес http://www.kordes-rosen.com/special-ser ... s?limit=40" onclick="window.open(this.href);return false; има голяма част от тях при холандеца. Имам няколко Bremer Stadtmusicanten, Schloss Eutin, Rotkäppchen, Pomponella, Cinderella, KOSMOS, Novalis - с изключение на KOSMOS при мен е на много сенчесто и цъфти вяло, ще го местя и Novalis, става твърде висока за целите ти, смятам, че останалите може да се съчетаят и да се подбере желана бройка и цвят. Много си харесвам моите, не мога снимка на храсти да ти сложа, защото са с други цветя омешани, но все пак ...

Bremer Stadtmusicanten Изображение

Schloss Eutin Изображение

CinderellaИзображение


на тия имам снимки. Аз лично много си ги харесвам и веднъж вече го казах - ако трябва да имам рози само от един селекционер, то това ще бъдат Кордес - държат им цветовете, стават все по-хубави, само Синдерелата ми е трето лято, другите са на две и едно... т.е. още може да се очаква от тях и смятам да им отделя специално внимание :angelche:

И да добавя, прилично ниски са, засега даже и дългия шиш на синдарелата е на около 1.20-1.30 см.
незабравка

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от незабравка »

Дени и аз си мисля,че розите на Кордез най-са ми удачни.Розово-прасковено-оранжевата гама ми харесва-Музикантите,Анжела,Freizinger Morgenrote,Hercules,Postilion,иска ми се и една Емилиен,тя е дженероса,обаче те не са ли подобни на храстовидните,може и една бяла,но коя да е.Не знам обаче как ще ходят на фона на катерачите-там имам яркожълта и яркочервена .Ще чакам да чуя и мнението на Дал. :dovolen:
Аватар
cvetnica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1555
Регистриран на: Юни 10, '13, 10:34

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от cvetnica »

Препоръчайте ми ярко червена флорибунда, висока 70-80 см. :ufff:
Всеки един човек е уникален, точно като всички останали. :)
Маргарет Мийд
d_vitanova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1315
Регистриран на: Сеп 26, '10, 22:57
Местоположение: София

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от d_vitanova »

Лаваглут става ли? Ярко червена, горе -долу толкова висока?
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от lila »

Здравей, Витанова
искам да знам какво мислиш по случая с dal?
dal си поръча рози за 120 лева в поръчка на Надин, потвърди ги неколкократно и не ги плати накрая. Навътри Надин със 120 лева. Освен това я обижда многократно защото Надин протестира.
Всички любезни съфорумци лочат кафета със сметани и се правят че нищо не е станало.
Ти какво мислиш като човек? Моля да го напишеш тук http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.php?f=6&t=4265" onclick="window.open(this.href);return false;
d_vitanova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1315
Регистриран на: Сеп 26, '10, 22:57
Местоположение: София

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от d_vitanova »

Аз понеже вече си подредих моята градина :wink: та тръгнах по комшиите...

На оградата ми със съседа се е оформило едно място 2/2 м. От към мен е ограда мрежа, от към него - подпорна стеничка около метър надолу. Слънчево, частично засенчване след обед. Та на това място той се съгласи да му посадя рози. Каквито преценя , ярки цветове, без розово /Калико , :snif: / и бяло. Мрежата катерачки няма да издържи, мисля, а той няма да се навие да прави някакви подпиралки за моите рози. Какво да избира? Ще ми се още сега да поръчам , че да не се откаже да напролет.

Р.Р. А, и двуцветни не харесва...
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от milena02 »

Може би да погледнеш от остинките по-големите храсти. С това засенчване следобед май идеално ще стане. Ама пък гледката ще е по-хубава при комшията, отколкото при тебе.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

и какво ще сади там без розово и бяло :svekurva: :svekurva: :svekurva: ама ха!

не го слушай, засади му Еден и Елф, като ги види и ще забрави че не иска розово и бяло. и подпорки ще направи
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”