изтекъл срок на годност

Модератор: Миша

Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

изтекъл срок на годност

Мнение от vodo-leika »

Имам едно скъпоценно шише "Лиросект" с доволно изтекъл срок на годност. Пръскам с него профилактично, почти нямам белокрилки, но не зная дали не е вредно да го ползвам. Според мен би трябвало просто да не е толкова добре действащ?
И въобще колко дълго можем и можем ли изобщо да ползваме препарати след изтичане на срока на годност?
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: изтекъл срок на годност

Мнение от lila »

Ползвай си го със здраве. Нищо му няма, ако е добре затворен и не е с променен цвят и мирис. Активната му съставка е абамектин (синтез от щам на Streptomices avermitilis) и е биологичен препарат.
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: изтекъл срок на годност

Мнение от lila »

Водолейче, от време на време сменяй препаратите, че стават резистентни разните му там бубулеци :tzvetentze:
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: изтекъл срок на годност

Мнение от vodo-leika »

Аз ги сменям, ама това Би например ми усмърдява душата :dovolen: , ще си ползвам лиросекта, ако че е стар! 8-)
Защо въобще го спряха! :|
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: изтекъл срок на годност

Мнение от al.yank »

И аз имам едни остатъци Лиросект от преди сто години и много си го кътам.Освен да стане по-малко ефективен,друго не виждам какво може да му стане.Актарата я дават като добра против белокрилка..вчера сутринта пръсках като за световно на балкона,днес гледам-пърхат си безгрижно гадините и не им пука :evil: Но,мисля,че и от стария ми Лиросект не се плашат.При мен тежката артилерия е Нурелето.
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”