Препоръчайте ми рози за....

Публикувай отговор
dal

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от dal »

Хайдито я пропуснах , защото нисичка
иначе е приказна розичка :daaa:
подборките горе нямат претенция да са изчерпателни и са от холандския сайт , добро съотношение цена/ качество на розите
което не пречи да се рови в другите поръчки и да се избира
по повечко са като брой , всеки да си махне което не го кефи като цвят и т.н. :nod:

добро решение е сигурно и серията ренесанс- клер, изабела ,бери, хелена ,соломио ,джулия ,александра , сандра има при холандеца

е , с тази сянка тя и остин може да нареди , разбира се :D
Аватар
cvetnica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1555
Регистриран на: Юни 10, '13, 10:34

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от cvetnica »

От темите със снимките бях си направила два списъка и тези които ми даде Дал, и досега рових в сайта за холандската поръчка и чудо - заради 5 рози, аз си харесах 105.Да покажа мястото
    Изображение
      Изображение
        Изображение
          Изображение
            Тясна ивица вън от къщата, около 80 см широка и около 8 метра дълга. Това е дъното на улица без изход и затова на никого няма да пречат ако са средни рози, да не са от най- ниските. От горе е асмалък, но цветя за сянка не стават, хостата й изгоряха листата.От друга страна никъде другаде не мога да сложа рози, дворчето ми е много малко. От тази ивица не мога да махна керията, евонимуса и люляка, всичко друго мога да го въртя, прехвърлям и изхвърлям без проблеми.
            Всеки един човек е уникален, точно като всички останали. :)
            Маргарет Мийд
            Аватар
            cvetnica
            Кафеджия/Кафеджийка
            Мнения: 1555
            Регистриран на: Юни 10, '13, 10:34

            Re: Препоръчайте ми рози за....

            Мнение от cvetnica »

            Такива малки патио рози си набелязах две, но те са за вътре в двора - 1535 Red Abundance и 263 Snovit. Колкото за отвън си набелязах 70-80 см.От тук нататък имам много въпроси. Чаен хибрид или флорибунда, има и едни парфюм де прованс - аз може много работи да харесвам , но важното е кои ще виреят там. Всички от един сорт ли трябва да са, в смисъл че не знам разликата между сортовете и не знам как ще изглеждат. Ще мога ли край тях да садя други китки? Сигурно ми се смеете на въпросите :lol: :lol: :lol: ама щото не ме виждате колко хартия изписах и как е пръсната край мене! :ufff: :ufff: Сега отивам да търся каква е тази Хайди! :hmmm:
            Всеки един човек е уникален, точно като всички останали. :)
            Маргарет Мийд
            denitsavm

            Re: Препоръчайте ми рози за....

            Мнение от denitsavm »

            Ами с тази оградка аз бих сложила по-високички флорибунди или чх, но от по-цъфтеливите като Sweet love напр. Т.е. струва ми се, че може да сложиш Burgundy Ice и останалите айсберги, Рапсоди ин Блу... , може една кордеска серия от рода Cinderella, Bremer Stadtmusicanten, Rotcappchen, Shloss Eutin и т.н

            А съвсем спокойно ще е красиво и с катерачи с твърди клони - Елф, Еден... Също и остинките... Т.е. ако не държиш по някаква причина наистина да са ниски, според мен високи ще е по-добре :nod:

            Единствено е притеснително, че е до стена и ако сянката е от нея, то това се води тъмна сянка и не зная колко ще им стига следобедното слънце, още повече, че ако това е огряването през лятото, то през късите дни те ще са с доста по-малко огрявани и съответно ще се развиват и цъфтят по-малко :hmmm:

            ПС, чаените хибриди са не много удачен избор, защото цъфтят по-рядко, освен ако не са от "новите" сортове
            dal

            Re: Препоръчайте ми рози за....

            Мнение от dal »

            според мен мястото е доста сенчесто за рози
            понеже е лента до ограда , мисля че не е торено и обработвано и надали пръстта е добра , за да компенсира частично неблагоприятната липса на достатъчно светлина.
            И все пак бих оскубала наред наличното , бих го прекопала поне на една лопата дълбоко и бих насипала оборска тор и пясък малко , а след това бих сложила остинки - търпят сравнително засенчване , растат с подходящи размери спрямо мястото и цъфтят красиво , като цветово се съчетават всякак помежду си.
            по високите бих ги разположила до улуците, хем да ги скрият... :stiskam:
            Аватар
            nadin
            Чист кофеин
            Мнения: 7196
            Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
            Местоположение: София
            Дал благодарност: 20 пъти
            Получил благодарност: 271 пъти
            Обратна връзка:

            Re: Препоръчайте ми рози за....

            Мнение от nadin »

            Аз също си мисля че е доста сянка. Трябва да избираш специално рози за сянка иначе няма да ти се получи. Според мен дори и за някои от Остинките ще е прекалено сенчесто особено в единия край. Аз имам подобно място но имам поне три часа сутрешно слънце там. Шескпира и Софи розе вървят добре но Пердита и Шведската кралица и Фалстаф се гърчат, Новалиса също се справя на такава сянка, както и едд тайб. Въобще ще трябва доста внимателно да си подбереш розите.
            Аватар
            Мария Николова
            Наркоман II ранг
            Мнения: 31528
            Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
            Местоположение: Нова Загора
            Дал благодарност: 815 пъти
            Получил благодарност: 1727 пъти

            Re: Препоръчайте ми рози за....

            Мнение от Мария Николова »

            milena02 написа:Като казваш Молино, Molineux ли имаш предвид?
            Ани, какво имаш предвид за моята роза - жълтата, бангладешката? :lol: Я, да ти я покажа, че да не подвеждаме:

            Изображение

            Отговори, моля те, на Миленчето.
            Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
            а да му разкриеш неговите.
            Аватар
            cvetnica
            Кафеджия/Кафеджийка
            Мнения: 1555
            Регистриран на: Юни 10, '13, 10:34

            Re: Препоръчайте ми рози за....

            Мнение от cvetnica »

            dal написа:според мен мястото е доста сенчесто за рози
            понеже е лента до ограда , мисля че не е торено и обработвано и надали пръстта е добра , за да компенсира частично неблагоприятната липса на достатъчно светлина.
            И все пак бих оскубала наред наличното , бих го прекопала поне на една лопата дълбоко и бих насипала оборска тор и пясък малко , а след това бих сложила остинки - търпят сравнително засенчване , растат с подходящи размери спрямо мястото и цъфтят красиво , като цветово се съчетават всякак помежду си.
            по високите бих ги разположила до улуците, хем да ги скрият... :stiskam:
            Мястото не е торено, миналата пролет каквото можах извадих и обърнах, но явно не е достатъчно. Поразтърсих се за остинки и ето това си харесах:
              618 Charles Rennie McTosh 5,00
                1416 Munstead Wood 6,50
                  635 Cottage Rose 6,50
                    1071 Molineux 6,50
                      235 Sophy's Rose 6,50
                        Не знам правилен ли е избора ми и най- вече тези 31 евро колко ще станат накрая.Ако съм избрала нещо неправилно, то моля ви кажете преди да си пусна поръчката.
                          Деница, много ги харесвам и аз тези флорибунди и особено бургундито, но какво да се прави, дано поне остинките да вървят.
                            Надин, чудих се дали Шведската кралица или Котадж роуз да си избера. Много харесах Lady of Shallot, но няма номер. Това значи ли, че не я предлагат?
                            Всеки един човек е уникален, точно като всички останали. :)
                            Маргарет Мийд
                            Аватар
                            calico
                            Наркоман I ранг
                            Мнения: 24721
                            Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

                            Re: Препоръчайте ми рози за....

                            Мнение от calico »

                            да да, не съм видяла въпроса Мери, точно Molineux имах предвид. пиша то Молино, щото преди 100 години учих френски, а там така се чете :angelche:

                            Цветнице, я ме покани на кафе там че да го огледаме мястото и двете, има време още за поръъчки :tzvetentze:
                            ........................
                            -Вы кто?
                            -Добрая фея
                            -А почему с топором?
                            -Настроение что-то не очень...
                            Аватар
                            cvetnica
                            Кафеджия/Кафеджийка
                            Мнения: 1555
                            Регистриран на: Юни 10, '13, 10:34

                            Re: Препоръчайте ми рози за....

                            Мнение от cvetnica »

                            Винаги си добре дошла! Радвам се и те чакам! :ieeee: :ieeee:
                            Всеки един човек е уникален, точно като всички останали. :)
                            Маргарет Мийд
                            Публикувай отговор

                            Обратно към “Рози”