Домашни хитринки

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: Домашни хитринки

Мнение от DOBI »

Магнитната индукция е различна и е супер!За нея наистина са с дебело дъно.Всъщност на самата плоча няма нищо да й стане,проблема е да не развали съда.........
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Домашни хитринки

Мнение от Satori »

ravik написа:Това за дебелото дъно, че не било добре, не съм много сигурна.
Аз пък хич не съм сигурна. Мъж ми чул нещо такова, какво е чул и какво са му казали - това са съвсем отделни неща. По логика по-дебелото дъно е за предпочитане. И основно готвя в съдове с дебело дъно. Сондирам мнения и инфо, че ме мързи да ровя из нета.

А за тази индукция не трябва ли да е с метал плота? Всъщност хич не съм наясно как точно е изградена стъклокерамичната плоча и дали шарките нямат по-специално предназначение. Айде някой инженер да се включи.
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: Домашни хитринки

Мнение от DOBI »

Е ти много задълба..........Хич не съм милсила по въпроса.........Преди бях със стъклокерамика,сега съм на газ и си ползвам старите съдове - така де няма да влзам в преразход :D Синът ми е на индукция,но тоя номер с металната плоча не го разбрах.
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Домашни хитринки

Мнение от ravik »

Плочата е стъклокерамична. Технологията на котлоните е различна. Ние си взехме смесена - два котлона са на индукция, два са обикновени (милото си имал тиган за нормални котлони, с който си правел пържени яйца и заради моята индукция нямало да си изхвърли тигана :lol: ). Та затова всеки си има котлони - аз си имам два индукционни, той си има два обикновени. Плочата е една и съща, обща - различни са съдовете само.
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Домашни хитринки

Мнение от Blue sky »

Не виждам логика, да не може дебели тенджери. Стъклокерамичният плот си е като всеки друг както установих, с гадната подробност, че е адски портивен и досаден за почистване. И винаги изглежда мръсен. Някак на старата ми печка, дории мръсни, котлоните си изглеждаха нормално. А сега като ги погледна и ме втриса.
Сатори, пробва ли специалните гъби за махане на петна, също чистят без препарати? Откак ги открих съм се преродила, микрофибъра вече не го признавам :lol:
He who plants a garden, plants happiness
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Домашни хитринки

Мнение от Satori »

Blue sky написа:Не виждам логика, да не може дебели тенджери. Стъклокерамичният плот си е като всеки друг както установих, с гадната подробност, че е адски портивен и досаден за почистване. И винаги изглежда мръсен. Някак на старата ми печка, дории мръсни, котлоните си изглеждаха нормално. А сега като ги погледна и ме втриса.
Сатори, пробва ли специалните гъби за махане на петна, също чистят без препарати? Откак ги открих съм се преродила, микрофибъра вече не го признавам :lol:
Мда - винаги изглеждат мръсни. Права си. Тия гъби не съм ги пробвала, но ще ги пробвам, щом толкова любезно ме молите. За стъклокерамичните плотове моят мъж донесе специален фин абразив за такива плотове на една фирма за препарати, която в момента ми е абсолютен фаворит "Astonish". Английска. Има ги по магазините. Ползвам и техния обезмаслител - аналог на Мелиото /което се е наложило като "МеГлио"/ и едно българско, което не става за нищо. Обезмаслителят на Астониш е много силен и изобщо не смърди /мелиото ме убива с миризмата си/.
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: Домашни хитринки

Мнение от DOBI »

Има едни специални стъргалки -купувам ги от Бонжур за стъклокерамика.Ползвам ги заедно с финния абразив,който подсушавам с домашна хартия,а не мия.Така остава фин филм,кпйто предпазва и не стои на петна.
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Домашни хитринки

Мнение от Satori »

DOBI написа:Има едни специални стъргалки -купувам ги от Бонжур за стъклокерамика.Ползвам ги заедно с финния абразив,който подсушавам с домашна хартия,а не мия.Така остава фин филм,кпйто предпазва и не стои на петна.
Да, имаме стъргалката. Дойде заедно с плота. Точно с хартия се почиства абразивът. То аз, понеже съм тъпа и упорита, най-вече чистя плота с микровибъра. Но пък рядко допускам яко прекипяване и зацапване, което да налага стъргалката. /В тая връзка, като си взехме този плот, мъж ми купи и газов котлон за балкона. Намери и тенекия - надлежно я ряза, стърга от ръжда и пр. Щото, по негови думи "Иначе къде ще си печем чушките?! Да седнеш чушки да пукаш на стъклокерамиката е доста грубо." :D /
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Домашни хитринки

Мнение от Blue sky »

А правя си ги аз чушките на стъклокерамиката :lol: . Но съм си заделила една тавичка, която само за това ползвам, нагрява се като плоча и готово
He who plants a garden, plants happiness
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Домашни хитринки

Мнение от Satori »

Blue sky написа:А правя си ги аз чушките на стъклокерамиката :lol: . Но съм си заделила една тавичка, която само за това ползвам, нагрява се като плоча и готово
О, ми тогава и ние ще пробваме.
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”