Керия ( Kerria )

Публикувай отговор
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Керия ( Kerria )

Мнение от ljuboznatelna »

Моята сгъсти много, аз много обичам да работя с ножицата, нищо че ММ само вика по мен като я хвана :lol: Тази година се е покатерила и по брезата и е цъфнала и във висините. Обаче май ще я режа на 70см изцяло и ще разреждам вътре, че ми идва много голяма за това място. Изненадана съм колко приятно ухае, макар и слабо.

Изображение
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 918 пъти

Re: Керия ( Kerria )

Мнение от МГХ »

Водопад от цветове :
http://prikachi.com/images.php?images/984/6121984P.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://prikachi.com/images.php?images/985/6121985p.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://prikachi.com/images.php?images/405/4714405O.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://prikachi.com/images.php?images/991/6121991R.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Не можах да ги кача по друг начин.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Керия ( Kerria )

Мнение от ljuboznatelna »

Плачеща форма ;)
И на мен Прикачи ми прави проблеми, затова качвам пак от там, но с десен бутон на мишката върху изображението - Копирай адреса на изображението. Пействам тук и слагам таговете за изображение.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 816 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Re: Керия ( Kerria )

Мнение от Мария Николова »

Около коренището се стрелкат издънки. Кога е подходящо да подаря издънка-керия, за да се вкорени добре? Есента ли? Или сега?
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
cvetnica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1555
Регистриран на: Юни 10, '13, 10:34

Re: Керия ( Kerria )

Мнение от cvetnica »

ljuboznatelna, моята керия е много по малка от твоята, от миналата година е, но е станала много висока.Ако сега я орежа, ще сгреша ли? :hmmm:
Всеки един човек е уникален, точно като всички останали. :)
Маргарет Мийд
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Керия ( Kerria )

Мнение от ljuboznatelna »

Аз не съм спец по рязането, но ако орежа нещо в неподходящо време (както не рядко се случва), най-много да му стопирам повторния цъфтеж или да намаля пролетния. Това си е лично мой избор, но аз режа така, че да ми хареса формата на храста, защото цъфтежа е десетина дни, а храста го гледам целогодишно. Ако го отрежеш сега, ще ти пусне нови клонки от мястото на рязането, така че реши дали равно ще го режеш (ако режеш) или едно по-ниско, друго по-високо. Догодина със сигурност ще цъфне на тия, които ще режеш сега. За другите не знам :hmmm:
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Керия ( Kerria )

Мнение от Виола »

s_t_m написа:Около коренището се стрелкат издънки. Кога е подходящо да подаря издънка-керия, за да се вкорени добре? Есента ли? Или сега?
Есента. :daaa:
Аватар
cvetnica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1555
Регистриран на: Юни 10, '13, 10:34

Re: Керия ( Kerria )

Мнение от cvetnica »

ljuboznatelna написа:Аз не съм спец по рязането, но ако орежа нещо в неподходящо време (както не рядко се случва), най-много да му стопирам повторния цъфтеж или да намаля пролетния. Това си е лично мой избор, но аз режа така, че да ми хареса формата на храста, защото цъфтежа е десетина дни, а храста го гледам целогодишно. Ако го отрежеш сега, ще ти пусне нови клонки от мястото на рязането, така че реши дали равно ще го режеш (ако режеш) или едно по-ниско, друго по-високо. Догодина със сигурност ще цъфне на тия, които ще режеш сега. За другите не знам :hmmm:
Въпроса ми по-скоро беше дали не съм закъсняла за времето.Вече е лято и тя отдавна прецъфтя.Колкото до формата - мисля да я оставя по- висока,пък догодина живот и здраве ще видим. :hmmm:
Всеки един човек е уникален, точно като всички останали. :)
Маргарет Мийд
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 460 пъти
Получил благодарност: 872 пъти

Re: Керия ( Kerria )

Мнение от greeneyed »

Цветница, пролетноцъфтящите храсти се режат след прецъфтяване, за да може летораслите да узреят до зимата, да презимуват успешно и напролет да цъфнат. Не си закъсняла, лятото не е дошло още, режи спокойно. :dovolen:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Керия ( Kerria )

Мнение от ljuboznatelna »

Ами аз обясних какво се случва :hmmm: Принципно е след цъфтежа, но предполагам оттогава досега е пуснала клонки. На тях ще цъфти догодина, като ги отрежеш просто ще имаш по-малък храст догодина, а на върховете може да не е цъфнал. Аз редовно си намалям Японската дюля през сезона, когато реша че ми пречи, и това се получава като резултат. И с Керията ми се е случвало, нямам представа по кое време залагат цветни пъпки. И изобщо Керията ми е пълна загадка, на кои клони кога решава да цъфти, моята поне се държи всеки път различно.
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”