за децата и състоянието на духа

Аватар
zmei4o
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1771
Регистриран на: Дек 1, '09, 14:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

2 годишно пуши

Мнение от zmei4o »

клипче
http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/vi ... itrate=300" onclick="window.open(this.href);return false;
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: за децата и състоянието на духа

Мнение от Satori »

:cry:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: за децата и състоянието на духа

Мнение от calico »

аз пък имам принцип който винаги съм спазвала с децата ми: Не пречи на човек да си направи грешките!!!

можеш да кажеш мнение, можеш дори да опиташ и два пъти да кажеш, но дотам. повече не, всеки си е отговорен и ако изобщо от нещо се учим, това наистина са грешките.

В крайна сметка всеки прави това, от което има потребност. Ако някой се татуира, значи му е потребно това нещо.

в крайна сметка живота е опасен- от него се умира. и кво, дай да не живеем ли?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: за децата и състоянието на духа

Мнение от el pistolero »

Нарочно не пускам това в темата за "Бай Ламбо" и "Великолепнатата шахтьорка", защото смятам, че не му е там мястото.

Клипчето оставям без коментар:

[video][/video]
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
sasha

Re: за децата и състоянието на духа

Мнение от sasha »

Ех деца, деца... Блажени сме ние, че ги имаме...и толкова страдащи от това. Разбира се, аз съвсем не съм най-мъдрият човек на света, но ми се щеше да предам поне част от опита, който добих от страданията си. Да, ама не... Те били големи, всеки опит да кажа нещо било намеса във вътрешните им работи. Те са големи - на 34 и 32 год. Наистина аз и татко им направихме много грешки в живота си / пътят към ада минава през много добри намерения/и може би точно затова можем да сме полезни.Когато някой престане да може да дава лош пример, той може да дава много добри съвети. Разбира се никой не може да направи техните грешки вместо тях...Е, разприказвах се, ама малки деца- малки дертове...
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: за децата и състоянието на духа

Мнение от Гео, граф »

ДА БЪДЕШ РОДИТЕЛ

• Не очаквай детето ти да бъде като теб или да бъде такова, каквото ти искаш. Помогни му да стане не като теб, а да бъде себе си.
• Не изисквай от детето си да плати за всичко, което ти си направил за него. Ти си му дал живот, как може да ти се отблагодари ? То ще даде живот на друг, той - на трети и така - това е необратимият закон на благодарността.
• Не изливай своите обиди върху детето, за да не ядеш на стари години горчив хляб. Понеже каквото посееш, това и ще пожънеш.
• Не се отнасяй към неговите проблеми високомерно. Всекиму е даден живот според силите и бъди сигурен, че неговият живот не е по-малко тежък, отколкото твоят, а може би дори е по-тежък, тъй като то няма опит.
• Не го унижавай !
• Не забравяй, че най-важните срещи за човека са срещите с неговите деца. Обръщай им повече внимание - никога не можем да знаем, кого срещаме в детето си.
• Не се измъчвай, че не можеш да направиш нещо за детето си. Измъчвай се, ако можеш, но не го правиш. Помни, че за детето е направено малко, ако не е направено всичко.
• Детето не е тиранин, който завладява целия ти живот, не е само плод на плътта и кръвта. Това е скъпоценна чаша, която Животът ти е дал да пазиш и да развиваш творческия огън в него. Това е разкрепостената любов на майката и бащата, които отглеждат не "нашето" или "своето" дете, а душа, която им е дадена на съхранение.
• Умей да обичаш чуждото дете. Никога не прави на чуждото дете това, което не би искал да правят на твоето.
• Обичай детето си и когато то е неталантливо, неудачник, когато е вече възрастен човек. Общувайки с него, радвай се, защото детето е празник, докато е с теб.


Мариана Диварова

Какво повече да добавя ... :dovolen:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
pateto
Кафе с мляко
Мнения: 230
Регистриран на: Ное 24, '09, 21:00
Местоположение: Пловдив

Re: за децата и състоянието на духа

Мнение от pateto »

Гео,граф, прочетох поста ти и днес цял ден ще си повтарям последните думи от него ... "Детето е празник, докато е с теб"
Дай Боже на всекиму този празник да е вечен :) :ieeemyzh:
sasha

Re: за децата и състоянието на духа

Мнение от sasha »

Много ти благодаря Гео! Имах толкова голяма нижда от това. Ти ме направи по-силна! Благодаря, още веднаж!
незабравка

Re: за децата и състоянието на духа

Мнение от незабравка »

Малката ми дъщеря,която е на 15 неочаквано откри магията на цветята.Разхожда се в градината,радва се на всичко,всяко цвете и се струва най-красиво,докато не открие следващото.Това много ме радва,има надежда ,че когато вече ме няма,градината,създадена с толкова любов ,няма да потъне в бурени. :D
Сега Деница е на тема създаване на картини от сухи цветя-по-цял ден бере,суши и им учи имената.
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: за децата и състоянието на духа

Мнение от mucunka »

Браво на детето!!! :daaa:
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Публикувай отговор

Обратно към “За децата, духа и свободата”