Lonicera kamtschatica, lonicera caerulea,Honeysuckle

Alex De Angelis
Kафенце
Мнения: 8
Регистриран на: Юни 3, '13, 19:39

Lonicera kamtschatica, lonicera caerulea,Honeysuckle

Мнение от Alex De Angelis »

Здравейте, от известно време съм се запалил по този плодов храст който някой наричат майска боровинка, интересувам се някой който го има да изкаже мнение най вече за това дали издържа високите летни температури на Тракия.
Четох , че за да може да се опрашва и за по голям добив е добре да бъдат засадени различни сортове .
Рових се из нета но никъде в България не предлагат , виждам ,че е по широко разпространена из бившите руски републики, Полша,Германия,Чехия, Словакия.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Lonicera kamtschatica, lonicera caerulea,Honeysuckle

Мнение от libra »

Добре дошъл!
http://www.forum.hobbykafe.com/viewtopi ... =21&t=4058" onclick="window.open(this.href);return false;

Тук оглеждахме за поръчка ,но не се реализира.
Аз също съм заитригувана от този вид,днес търсих в Бг ,но не открих.
И в други полски сайтове ги срещахме,мисля и в Есвелд,но не съм сигурна.

За камчатиката знам ,че не изисква кисела почва.Тя цъфти и зрее по-рано,така че слънце би било от полза.Но като цяло не знам дали това ще е благоприятно.
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1617
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 103 пъти

Re: Lonicera kamtschatica, lonicera caerulea,Honeysuckle

Мнение от Бобсъна »

Има:

http://zelena-prolet.com/Lonicera_kamts ... era_edulis" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Lonicera kamtschatica, lonicera caerulea,Honeysuckle

Мнение от libra »

Ще се обадя на Алпина да я рапитам.Прави ми впечатление ,че тя дава по-малка височина -1м.
http://www.in-vitro.pl/oferta.php?m0=3&p=16" onclick="window.open(this.href);return false;
https://bg-bg.facebook.com/media/set/?s ... 971&type=3" onclick="window.open(this.href);return false;
Гледам,че Sasha си е купила отдавна-Саше,докладвай!
Alex De Angelis
Kафенце
Мнения: 8
Регистриран на: Юни 3, '13, 19:39

Re: Lonicera kamtschatica, lonicera caerulea,Honeysuckle

Мнение от Alex De Angelis »

Разгледах във фирма Зелена пролет но техните са прекалено малки, аз писах няколко имейла на няколко чуждестранни фирми и чакам отговори.
Обадих се и на един приятел от Полша, да провери в близост до тях какво се предлага и колко би излязъл транспорта до България, и ще пиша.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 231 пъти

Re: Lonicera kamtschatica, lonicera caerulea,Honeysuckle

Мнение от zeleno »

Лоницерата в "Зелена пролет " е от едно майчино растение и ми казаха , че догодина ще имат и второ
За да се опраши трябва растенията да са от различни майки , а не сортовете
Аз си купих , разбира се
Добре върви , има цвят в момента
Но аз също искам да се сдобия с няколко сорта
пп Имам едни ягоди , които по същия начин цъфтят , но не връзват , а са при добри условия....та реших , че в крайна сметка това е проблема
Alex De Angelis
Kафенце
Мнения: 8
Регистриран на: Юни 3, '13, 19:39

Re: Lonicera kamtschatica, lonicera caerulea,Honeysuckle

Мнение от Alex De Angelis »

Преди 2 седмици разговарях с един човек, които има десетина лоницери от един сорт купувани от някаква фирма от Стара Загора, която вече не внясала защото не била позната и нямало търсене.Та той ми сподели ,че първата година имали доста плод и в следващите години прогресивно намалявал плода и според него се израждал, та той каза, че стигнал до извода, че трябва да са от различни сортове, аз не съм толкова компетентен и само споделям мнение.
Този човек ги отглеждал в близост до летището на Пловдив, но аз не се запознах и не взех координати а и не го питах как понасят жегата през лятото, а той като мен усилено си търси и Тайбери и разговора ни бе пред един разсадник.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Lonicera kamtschatica, lonicera caerulea,Honeysuckle

Мнение от libra »

http://www.funkie.pl/index.php?page=sho ... &Itemid=85" onclick="window.open(this.href);return false;
От тук сме имали успешна поръчка и може да се повтори
http://www.esveld.nl/zoeken.php?zoekter ... n&pagina=3" onclick="window.open(this.href);return false;
Тук са от Есвелд
Елена и иса водиха поръчки ,които не мога да намеря-може и там да има.
Сега остава да разберем какво искаме. :dovolen:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 231 пъти

Re: Lonicera kamtschatica, lonicera caerulea,Honeysuckle

Мнение от zeleno »

Как какво :!:
Искаме поне по пет от поне пет сорта лоницери :mrgreen:
пп Наистина трябва да са различен сорт и въпреки , че са изключително издръжливи е хубаво да се поливат , за да нямат горчив вкус/според форумите/
ilihris
Виенско кафе
Мнения: 331
Регистриран на: Сеп 9, '11, 16:42
Местоположение: Пловдив

Re: Lonicera kamtschatica, lonicera caerulea,Honeysuckle

Мнение от ilihris »

Аз също имам такава лоницера, след като 4 години се опитвах да е кача по една конструкция и нищо не ставаше разбрах ,че тези лоницери не са катерливи :oops: , миналото лято е оставих да расте на воля и вече е доста голям храст.
Преди две седмици, след обилен пролетен цъвтеж-за пръв път / вече е 5 годишна/ открих две озрели, продълговати, сини и много вкусно изглеждащи плодчета, и разбира се много бързо се озоваха в устата ми. И къкъв мислите бе вкуса - Ужасен , най-горчивото нещо, което съм вкусвал, сигурно три часа не успях да махна неприятната следа в устата си, а в същото време е мулчирана и е в кръга на поливната система- така че редовното поливане при мен не премахна горчивостта :dovolen: .
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”