Длановидните ацери - една голяма страст

Публикувай отговор
elena kirilova

Re: Длановидните ацери - една голяма страст

Мнение от elena kirilova »

Пенков ,може ли най любезно да те помоля да ми отговориш на въпроса
Penkov
Виенско кафе
Мнения: 430
Регистриран на: Мар 8, '10, 09:48

Re: Длановидните ацери - една голяма страст

Мнение от Penkov »

Елена!
Тая година беше ужасно гореща, а яворите по принцип са много чувствителни на горещия въздух. Моите също изгоряха по листата. Малко или много! Всичко е въпрос дори и на микроклимат. На парниците ми, там където е оградено с дървета и има що-годе някакво засенчване, без да е сенчесто напълно, се чувстват много добре. Ако и почвата отдолу да е глинеста! Пред оранжерията бяха много зле. Да не говоим, че мина някакъв заек ли, коза ли и ги обръсти повечето. Много се съмнявам, че тоя заяк беше на два крака, ама нейсе... Всичко е въпрос на проба-грешка. Но и трябва да им се помогне. Мулчирането е също много добро нещо. С него помагаме на корените да не прегреят. А като капак на всичко, над административната ни сграда съм сложил един дисектум, който е хем на припек, хем на вятър, хем на студ. И се развива чудесно! А сега кажи ми какво да ти кажа!
Penkov
Виенско кафе
Мнения: 430
Регистриран на: Мар 8, '10, 09:48

Re: Длановидните ацери - една голяма страст

Мнение от Penkov »

Елена!
Тая година беше ужасно гореща, а яворите по принцип са много чувствителни на горещия въздух. Моите също изгоряха по листата. Малко или много! Всичко е въпрос дори и на микроклимат. На парниците ми, там където е оградено с дървета и има що-годе някакво засенчване, без да е сенчесто напълно, се чувстват много добре. Ако и почвата отдолу да е глинеста! Пред оранжерията бяха много зле. Да не говоим, че мина някакъв заек ли, коза ли и ги обръсти повечето. Много се съмнявам, че тоя заяк беше на два крака, ама нейсе... Всичко е въпрос на проба-грешка. Но и трябва да им се помогне. Мулчирането е също много добро нещо. С него помагаме на корените да не прегреят. А като капак на всичко, над административната ни сграда съм сложил един дисектум, който е хем на припек, хем на вятър, хем на студ. И се развива чудесно! А сега кажи ми какво да ти кажа!
elena kirilova

Re: Длановидните ацери - една голяма страст

Мнение от elena kirilova »

само ,ако можеш ми кажи как се казва ей този ацер
аз за другите характеристики не съм те питала нищо
ето го
Изображение
Penkov
Виенско кафе
Мнения: 430
Регистриран на: Мар 8, '10, 09:48

Re: Длановидните ацери - една голяма страст

Мнение от Penkov »

Това е яворът на Ширасава. Acer shirasawanum. Тоя тук също не е с най-доброто есенно оцветяване. По принцип би трябвало да няма тия кафяви петна. Но всяка есен е сама за себе си при яворите... Затова трябва да бъдем ЛОВЦИ НА МИГОВЕ! СЕГА И В МОМЕНТА! :dovolen:
elena kirilova

Re: Длановидните ацери - една голяма страст

Мнение от elena kirilova »

ок
благодаря ти
това е достатъчно
elena kirilova

Re: Длановидните ацери - една голяма страст

Мнение от elena kirilova »

Изображение
ацер Бътерфлай
Изображение
ацер Ескимо
Изображение
monda
Kъсо кафе
Мнения: 59
Регистриран на: Юли 10, '12, 16:33

Re: Длановидните ацери - една голяма страст

Мнение от monda »

Здравейте,
имам съмнение дали това е ацер или нещо друго. През зимата му опадаха листата и сега тръгна отново.

http://prikachi.com/images.php?images/365/6168365H.jpg
http://prikachi.com/images/360/6168360J.jpg
elena kirilova

Re: Длановидните ацери - една голяма страст

Мнение от elena kirilova »

Изображение
Ред Император
Незабравка ,страхотен е :daaa:
незабравка

Re: Длановидните ацери - една голяма страст

Мнение от незабравка »

Да ,императорът е хубав,а и другите също.А пък аз взех,че отрязах голямата слива ,която им пазеше сянка на моите и това лято доста се поопърлиха,догодина ще сложа над тях и над остинките засенчваща мрежа 40 %.Обаче изненадващо червеното плачещо букче се оказа още по-чувствително към слънцето от кленовете,изгоряха му листенцата на милито,въпреки обилното поливане.
Публикувай отговор

Обратно към “Снимките - да се похвалим!”