В Страната на лалетата

За приключения, скитници и вечните пътешественици, които навсякъде се чувстват у дома си.

Модератор: scleri

Аватар
anasstasia
Виенско кафе
Мнения: 442
Регистриран на: Дек 23, '12, 14:59
Местоположение: Turnu Magurele Romania

Re: В Страната на лалетата

Мнение от anasstasia »

Wonderful pictures! I saw the Bucharest through your eyes. :liubov2:
I so sorry that I could not meet you in person. You are so dear to me. I have to work over 10 hours per day. :snif:
What you write on the pictures that you made in Bucuresti? I can not translate them. :ufff:


Чудните снимки! Видях Букурещ през твоите очи. :liubov2:
Аз съжалявам, че не можах да се срещнем лице в лице. Вие сте толкова скъпи за мен. Трябва да работя над 10 часа на ден. :snif:
Какво пишете върху снимките, които сте направили в Bucuresti? Не мога да ги преведат.:ufff:
Насладете се на моя блог!
http://anasstasiasworld.blogspot.ro/" onclick="window.open(this.href);return false;
denitsavm

Re: В Страната на лалетата

Мнение от denitsavm »

Ехаааа :shock: :potekoha: :potekoha:

Мария :gush: :tzeluvka: :ieeee: :ieeee: :ieeee: Прекрасно! И както винаги - подобаващ фоторепортаж :tzvetentze:

ПС - и запалка на лалета тематично си избрала :daaa:
Аватар
svetla06
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1586
Регистриран на: Ное 29, '09, 19:41
Местоположение: Русе

Re: В Страната на лалетата

Мнение от svetla06 »

Много красота и голямо изобилие :potekoha: ! Благодаря за споделените снимки! :tzvetentze:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: В Страната на лалетата

Мнение от Мария Николова »

anasstasia написа:Wonderful pictures! I saw the Bucharest through your eyes. :liubov2:
I so sorry that I could not meet you in person. You are so dear to me. I have to work over 10 hours per day. :snif:
What you write on the pictures that you made in Bucuresti? I can not translate them. :ufff:


Чудните снимки! Видях Букурещ през твоите очи. :liubov2:
Аз съжалявам, че не можах да се срещнем лице в лице. Вие сте толкова скъпи за мен. Трябва да работя над 10 часа на ден. :snif:
Какво пишете върху снимките, които сте направили в Bucuresti? Не мога да ги преведат.:ufff:
Благодаря! :mrgreen: Нищо, и утре е ден! Все някой ден ще се видим. :D
Специално за теб преписах текстовете, за да можеш да ги прочетеш. :daaa:

Изображение

Утрото на 3 май предвещаваше още от Букурещ дните в Страната на лалетата да бъдат поредица от забавления, красота, смешки и веселие на корем. ("на корем" означава "колкото можеш да издържиш".

Изображение

Слънцето сънено разтърква очи, но столицата на комшиите още спи. ("Комшиите" = "съседите")

Изображение

Трябва да питаме Анастасия как се нарича тази порта, покрай която минава колата ни.

Дени, случайно е. Запалки купувам х 3 бр. - за Ники ІІ 2 (който още не проумява, че ги забравя навсякъде поради ДНК-то) и 1 за мен (защото го зная и си контролирам запалките :lol: :lol: :lol: ).
Но не е случайно, че в кафенето, чакайки самолета за Букурещ, като ме помоли за запалка едната от двете дами на съседната масичка, я подарих. Че и с двете от десетината английски думички, които зная - за Вас. :daaa: Усмивката на приятна изненада показа, че съм ползвала точните две думички. :nod: :ieeee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
anasstasia
Виенско кафе
Мнения: 442
Регистриран на: Дек 23, '12, 14:59
Местоположение: Turnu Magurele Romania

Re: В Страната на лалетата

Мнение от anasstasia »

Thank you Maria! :gush:
It's called the Arc de Triomphe. It is the monument that commemorates the participation of Romania in World War the Allies at the end of which almost all Romanian territories were found for the first time brought together in one place.


Благодарим Ви, Maria! :gush:
Тя се нарича Триумфалната арка. Това е паметник, който отбелязва участието на Румъния в Първата световна война на съюзниците в края на която почти всички румънски територии бяха намерени за първи път събра на едно място.
Насладете се на моя блог!
http://anasstasiasworld.blogspot.ro/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: В Страната на лалетата

Мнение от Мария Николова »

anasstasia написа:Thank you Maria! :gush:
It's called the Arc de Triomphe. It is the monument that commemorates the participation of Romania in World War the Allies at the end of which almost all Romanian territories were found for the first time brought together in one place.


Благодарим Ви, Maria! :gush:
Тя се нарича Триумфалната арка. Това е паметник, който отбелязва участието на Румъния в Първата световна война на съюзниците в края на която почти всички румънски територии бяха намерени за първи път събра на едно място.
Веднага в главата ми изникна образа на парижката Триумфална арка, на която много прилича като форма на конструкцията. Предположих, че вашата може да се нарича също така - Триумфална арка - но не можех да предположа с какъв исторически момент е свързана.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
anasstasia
Виенско кафе
Мнения: 442
Регистриран на: Дек 23, '12, 14:59
Местоположение: Turnu Magurele Romania

Re: В Страната на лалетата

Мнение от anasstasia »

In a kind it's a replica of Arc de Triomphe from Paris.


В един вид, че това е копие на Триумфалната арка в Париж.
Насладете се на моя блог!
http://anasstasiasworld.blogspot.ro/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: В Страната на лалетата

Мнение от orkud »

Снощи тъкмо се реших да пиша и бях засипана с нови снимки и нови красоти. Оставих повторението на тази хубост за сутрешното кафе. Сега с чиста съвест мога да споделя впечатленията си. Първо за снимката в началото на темата. Страхотна е, толкова е позитивна, толкова е лъчезарна, че ако знам, че ще си толкова щастлива като си намираш куфара, ще идвам всеки ден да ти го крия :D . Относно красивите снимки, ще кажа само, че просто не ми стигат думите. Ще ги гледм още доста пъти, преди да мога да ги коментирам. Искам само да кажа, че в някакви статии бях чела, че една от най скъпо платената работа в света е ако не се лъжа нещо като пътешественик. Е, ако намеря линка, непременно си прати презентация от снимките, сигурна съм, че ще те наемат :angelche:
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: В Страната на лалетата

Мнение от libra »

Мерчо,интересно ми е дали те е изкушило някое цвете ,което нямаме тук в БГ? Или достъпа до различни цветя,който си организираме от тук е на холандско ниво?
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 306 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: В Страната на лалетата

Мнение от Di_Va »

Мария, благодаря ти за споделените красоти! Напълни очите ми с хубост, а душата с радост, че успя да сбъднеш една от мечтите си! Пожелавам ти да отидеш отново и отново там, или на други желани места, и да правиш и нас съпричастни с преживяните хубости! :tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Пътешествия и туризъм”