Градината на Nadin

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
tsvetina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1600
Регистриран на: Мар 16, '12, 15:29
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: Градината на Nadin

Мнение от tsvetina »

Nadin, хубаво местенце си имаш, изглежда прохладно и свежо! А още по-хубаво е, че децата има къде да играят на воля :tzvetentze: Ти не спирай да чертаеш планове и се радвай на малчуганите и техните малки бели :tzvetentze:
dal

Re: Градината на Nadin

Мнение от dal »

то и в това си има чар , да го гледаш от семенце , да расте , да цъфне и голяма радост :nod:
заради това писах , че турбото не е нито най здравословният , нито най правилният непременно подход....
за мен тревата е бял лист , върху който пишем между две косенета и поливки
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Градината на Nadin

Мнение от Миша »

nadin написа:Още поне 5,6 години няма изгледи да разкарам тревата. Докато децата още ритат топки и се катерят по орехите, играят на криеница по храстите и си пълнят лятото надуваемите басейни където сварят повечето място ще е трева. То дворът е главно за тях китките са само допълнение, колкото да има с какво да се занимавам като съм там. :dovolen: Те и затова китките са сврени по кюшетата, за да оцелееят. Иначе биват надлежно стъпквани или късани за супа, манджи и други готварски начинания :dovolen: :dovolen: .
Надин,сякаш съм го писала аз преди доста години,когато децата бяха малки и се вихреха навсякъде,прекрасно време,не мислиш какво ще стъпчат,къде ще падне топката,важното е ожулените колене да са по-малко и щастието е пълно .Но бих те посъветвала някъде из тревата да засадиш/засееш билки-мащерка,риган,еньовче,особено мащерката ,толкова харесвам ,когато малките крачета тичат из такива поляни и въздухът ухае на мащерка .Тя издържа на суша,понася косене ,а и ще имаш страхотен чай за зимата,невероятно ароматен и особено полезен при гърлобол .

Много ми харесва градинката ти!такъв простор и свобода .И къщата -какви ли тайни би разказала,ако можехме да я чуем(пак заговори мойта романтична натура),старите къщи ми носят едно странно чувство на спокойствие и тайнственост ,сякаш някаква невидима древна сила е простряла майчински ръка за закрила и подкрепа .

Пожелавам ти да намериш най-екзотичните и необикновени семенца на цветенца за твоята градина,и да се радваш от сърце на чудото на раждането на новото цвете :tzvetentze:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
galqdumanova
Баш кафе майстор
Мнения: 2699
Регистриран на: Фев 17, '11, 16:00
Местоположение: Враца
Обратна връзка:

Re: Градината на Nadin

Мнение от galqdumanova »

Красиво е Надин :tzvetentze: поне сама преценяваш кога, какво и как :daaa:
https://plus.google.com/photos/10143430 ... banner=pwa" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7196
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 271 пъти
Обратна връзка:

Re: Градината на Nadin

Мнение от nadin »

Благодаря ви за топлите думи. То и за това са градините да създават положителни емоции :tzeluvka:
Иначе за билките то аз си имам и билкова леха ама направо ме беше срам да я снимам толкова съм я занемарила :oops: :eeeh:
Там са ми многогодишните билки мащерка , риган, каловфер, кориандър, естрагон , киселец, луци чесъни и магданоз, копър и босилек.
Дано рази година ми остане време да я пооправя и оплевя преди плевелите окончателно да затрият билките. :nod:
краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Градината на Nadin

Мнение от краси кубарелова »

Прекрасна е градината ти, Nadin. Никое цвете не е по- важно от децата. Остави ги да си играят на воля, има време за всичко в този живот. А сенките са най- хубавото нещо през лятото. Дърветата са богатство, растат с години, не са като цветята, за една година са готови. А в такава къща- от кирпич съм спала най- сладък сън. Наистина е невероятна изолация и някак въздухът е по- чист, особено ако си варосала.Мястото ти е хем слънчево, хем със закътани сенчести кътчета.Много ми харесва, ако ми свирнеш, идвам да пия кафе :tzvetentze: (плаша те само :lol: )
Светът е пълен с непознати хора...
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7196
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 271 пъти
Обратна връзка:

Re: Градината на Nadin

Мнение от nadin »

Няма проблем. Аз даже мислех да спретна едно парти за цъфтенето на божурите ама още не съм го измислила точно кога да е.
Само дето ще имаш доста път от Варна до Радомирско, почти през цяла България. Ама когато имаш път насам свиркай аз сега почти всеки викенд съм там, а като заминат децата с бабата и дядото задължително съм там няма мърдане :dovolen:
helan
Виенско кафе
Мнения: 415
Регистриран на: Дек 14, '11, 14:52
Местоположение: Пловдив

Re: Градината на Nadin

Мнение от helan »

Чудничко е Надин.Обичам простора.Мисля че по трудно е да възстановиш нещо старо отколкото да построиш ново затова се радвам на къщата ти.
Аз кога ли ще се престраша да покажа и моята градинка тя е само на 60-70 квадрата но лятото ме радва много.
Успех ти желая и здраве да направиш всичко както си решила :tzvetentze:
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2146
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Градината на Nadin

Мнение от flora »

Много, много хубаво - и къщата, и градината.Има всичко - слънце, сянка, място за игра и за почивка....И място да се развихриш в бъдеще с рози и всякакви китки и храсти.
Изображение Изображение
лалесъм

Re: Градината на Nadin

Мнение от лалесъм »

Нади, имаш истинско богатство - дворът на баба и дядо, изпълнен с глъч на правнуци и сигурно нечуваните за там цветя на внучката :dovolen: Запази каквото е направено и го обнови заради себе си и семейството си :tzvetentze: Приемствеността в наши дни е наистина съкровище :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”