Хоста /Hosta /Функия

Заключено
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от Moria »

Dal, и аз съм благодарна за темата :tzvetentze:
Даже в неделя попрегледах набързо инфото из нета и тормозих Блу на лични за консулт. Причината беше, че ММ донесе две вариегатни хости от аграта, а аз идея си нямах какво да ги правя сега. Посадих ги в саксии , защото вече са покарали доста и ги зарязах на остъкления балкон. Като се постопли отиват в нечия градина, а аз серизно се зарибявам да си бодна поне една хостичка на балкончето, защото имам и сенчест участък там. :D
Ще се радвам да се запозная и с хойхерите. :daaa:
Изображение
Аватар
verji
Кафе машина
Мнения: 3343
Регистриран на: Дек 2, '09, 14:40
Местоположение: Плевен

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от verji »

това растение го имам и не му знаех името. Баба ми му викаше " крем" Май ще си потърся още няколко за да ги посадя под трендафилите.... :mrgreen:
Благодаря за информацията,Дал. :tzeluvka:
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от Moria »

dal написа:...анн беше писала за семена-ще ти цъфтят едва на трета четвърта година и трудно ще е-по добре готово да си вземеш или от някого коренче
Dal, някъкъв поглед върху отглеждането на хоста от семена? Нещо особено има ли? Не държа да ми цъфти, достатъчно декоративни са и като листна маса. Чудя се дали да се позанимавам. :hmmm:
Изображение
dal

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от dal »

Moria написа:
dal написа:...анн беше писала за семена-ще ти цъфтят едва на трета четвърта година и трудно ще е-по добре готово да си вземеш или от някого коренче
Dal, някъкъв поглед върху отглеждането на хоста от семена? Нещо особено има ли? Не държа да ми цъфти, достатъчно декоративни са и като листна маса. Чудя се дали да се позанимавам. :hmmm:
Ами всъщност нищо не пречи да се опита-лично аз нямам особен опит , имам както вече казах пет корена "Яка селска" като на Нептун :lol: и още две малки -едната е сивозелено към електрик /някакъв регал май/, а другата светлозелено с бяло обкантено-купувани не помня от къде на корен-но са фъстъци още :dovolen:
Хубаво е в темата ако някой е сял -да сподели :dovolen:
Надявам се това лято да наедреят пък после ще видим с размените :stiskam:
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от Moria »

Хм, селска и аз имам пред блока , даже не съм я аз садила. С това се изчерпва целия ми опит с хостите. :twisted: От тези вариегатните не смея да сложа там, одма ще ги измъкнат. :hmmm: Дали ще се мъчат много на балкончето в контейнер,а?
А за семена- може да се навия ей така заради спорта. После аз ще ви споделям опит (разбрали сме се , че и провалите се включват ). :mrgreen:
Изображение
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от Blue sky »

не мисля че сеенето на семена от хоста е особено практично - с издънка по-лесно се размножава. Обаче има шанс ако семената са от вариегатните, да се получи чудо невиждано сорт :nod:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от Moria »

Блу, ама аз точно от вариегатните се каня да сея. :mrgreen: Кой ще ти се занимава със бабешката, чак такъв ентусиаст не съм.
Изображение
Изображение
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от Blue sky »

давай, и да се отчиташ :stiskam:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от Moria »

Хайде малко теория, първо да се подковем. ;)
Нямам време сега да превеждам, затова пускам само линк (англ.)
http://perfectperennials.tripod.com/id10.html
а в следващия има и картинки. :D
http://www.hostalibrary.org/seed/indoors/seed.html


Я вижте какви сладурчета са
Изображение
Изображение
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от Виола »

Браво, браво!Супер са! Това твоят разсад ли е?
Заключено

Обратно към “Градински цветя и растения”