Най.... /интересно и любопитно/

Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 368 пъти
Обратна връзка:

Re: Най.... /интересно и любопитно/

Мнение от botan »

Titi написа: Дървото Псилотека електрика, което вирее в Индия, съдържа електричество. Ако човек се докосне до него, получава електрически удар.
Северна Америка е родина на "омагьосаното дърво". Нощно време то свети, понеже съдържа фосфор, който извлича от почвата.
Това е лъжа! Ехо...все пак не сме на Пандора. :sno:
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Най.... /интересно и любопитно/

Мнение от Titi »

botan написа:
Titi написа: Дървото Псилотека електрика, което вирее в Индия, съдържа електричество. Ако човек се докосне до него, получава електрически удар.
Северна Америка е родина на "омагьосаното дърво". Нощно време то свети, понеже съдържа фосфор, който извлича от почвата.
Това е лъжа! Ехо...все пак не сме на Пандора. :sno:
не съм била в Индия, Равик да каже виждала ли е светещи дървета там :dovolen:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
zmei4o
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1771
Регистриран на: Дек 1, '09, 14:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

черни цветя :)

Мнение от zmei4o »

една страничка, на която има снимки и инфо за черни цветя ;)
http://www.gradinata.bg/index.php?page= ... cle_id=972" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
joannka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1873
Регистриран на: Сеп 30, '10, 17:24
Местоположение: Плевен

Re: Най.... /интересно и любопитно/

Мнение от joannka »

Вижте нещо много интересно.Може и да го знаете вече,но аз скоро попаднах на него.До колко е истина...кой знае :hmmm:
Дано да съм избрала и подходящата тема ...
http://www.moreto.net/novini.php?n=164277" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение Изображение Изображение

ИзображениеFlowers feed the soul...
Happiness is a decision.You are as happy as you decide to be!
Аватар
secret_rose
Кафевар/ка/
Мнения: 724
Регистриран на: Яну 29, '13, 15:13
Местоположение: Турция, залива Сароз

Re: Най.... /интересно и любопитно/

Мнение от secret_rose »

Понеже не открих тема с търсачката, а за мен растението попада в графа "странно и интересно", искам да запитам тук...
На 90 км от мен в градче, където вече е субтропик, на воля виреят безброй коралови дръвчета. Изобилстват от обилен цъфтеж и имам желание да си пренеса това чудо в градината. Как се захваща, в кои месеци и вегетативно ли, или само чрез семена... са въпросите ми, и до какви минусови температури издържа?

В Турция е наречено Мерджан...

Изображение
Изображение

(ако вече има тема за растението моля да ме преместите там, аз просто не открих...)
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Най.... /интересно и любопитно/

Мнение от dobis »

Еритрината е много лесна от семена . За зимата не знам , май беше бразилско , ако е някъде от по-високото , може и да издържа при тебе. При нас знам че не става , става, но в големи баки и прибрано вътре ...Не пречи да се опита ... сееш две , едно в земята , едно в качето .. :evil:
Аватар
secret_rose
Кафевар/ка/
Мнения: 724
Регистриран на: Яну 29, '13, 15:13
Местоположение: Турция, залива Сароз

Re: Най.... /интересно и любопитно/

Мнение от secret_rose »

Ще пробвам със семена тогава. Но те са огромни дървета... сигурно расте бавно? Чудех се до какъв студ издържат, ако тук олеандри и цеструми, финици и маслини зимуват навън, дали има шанс...
Добисче, здравей :tzvetentze:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 816 пъти
Получил благодарност: 1731 пъти

Re: Най.... /интересно и любопитно/

Мнение от Мария Николова »

Познавам Мерджан Мерджанов някъде от Пловдивско. :D А цветът е уникален като форма и като колор! :ieeee: Ще изчакаме някоя-друга годинка, докато ни покажеш снимка на цъфтал в градината ти Мерджан Мерджанов!!! :angelche: :ieeee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Най.... /интересно и любопитно/

Мнение от libra »

Изображение
Cannon Ball Tree
Изображение
https://www.nparks.gov.sg/gardens-parks ... t-2014-230" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Редки екзотики”