За времето, което децата ни не познават

Публикувай отговор
Аватар
toni
Кафевар/ка/
Мнения: 900
Регистриран на: Ное 29, '09, 21:45
Местоположение: София

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от toni »

И лафа на бай Тошо : Да живеят всички БКП-та по всички земни кълбета :lol: :lol: :lol:
А киселото мляко преди бурканчетата се продаваше в млекарски легени. И аз отивах с една купа, в която ми сипваха от големия леген с голяма плоска лъжица. Ама беше гъсто и вкусно
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от DOBI »

Ей ами марципана и дъвки Бисер
Чета чавдарче
Зимата в къщи по тениски с къси ръкави,защото парното берше на фул
Купонната система
Записването на музика на магнетофони или касетки от приятели
Лятната почивка в почивни станции,която за 4 човека за 14 дни е по-малко от месечната ти заплата
10 години опашка ,за да си купиш кола
1 година за да си купиш телевизор със записване
Студио Х
Петък вечер - руска телевизия,
Дядо Мраз и Снежанка на Нова година............
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от mucunka »

Ех,че готина тема...
-телевизионния театър в понеделник
-завистливите погледи по гражданчетата,които пълнеха селото ми през лятната ваканция.
-киното-всяка събота в лятното кино или в салона
-ученическите дискотеки в младежкия дом
-и най-вече игрите-стражари и апаши.джилит-имам спомен-джилитът влезе в устата ми и я разцепи,да бие,да бие,държави.
-къпането в селската река през лятото
-всяка сряда зареждаха сладкарницата,обожавах тригуните,а брат ми -баклавите и тулумбичките.Всички деца от селото седяхме и чакахме да стане 16 часа ,за да отворят и да си купиме.Батко ми все се подмазваше да му дам от моите стотинки,за да вземе още.
-лексиконите
-когато бях малко дете нямахме баня и ни къпеха в желязно корито,направо ни щавеха,за да не хванеме въшки. :lol:
-поклади и въртенето на оратниците,връщахме се черни като коминочистачи и н аправо в коритото. :lol:
-като гимназистка-секретни игли във всеки джоб-за закачане на емблемата и за скъсяване на престилката
-вечерния час-веднъж закъснях и ме заведоха в педагогическата стая и то точно приятелят на баща ми. :eeeh:
-
-
-
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от lila »

Изключително се забавлявах на речите на Бай Тошо, а майка се сърдеше, че се смеех гръмогласно - сакън, да не чуят съседите :lol:
Като станах на 19, имаше някакви избори и трябваше да гласувам, да обаче предната вечер нещо купонясвахме и не ми се ставаше в 7 сутринта и отказах да стана. Казах на майка - ще отида по-късно. В 11.30 цялата изборна комисия вече звънеше на врата и майка много се беше засрамила, че дойдоха до нас с кутията и съответно бюлетината, която трябваше да пусна вътре :lol: :lol: :lol:
Имаше предаване за нивото на река Дунав на няколко езика всеки ден по радиото :lol:
Аватар
tanya1602
Виенско кафе
Мнения: 311
Регистриран на: Ное 29, '09, 07:50
Местоположение: София

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от tanya1602 »

Темата е страхотна !!!!
- пепитените престилчици и шортички в детската
-гуменките по 90 ст.
- кифла с мармалад - 6 ст.
- виенска кифла 4 ст.
- Дворецът на пионерите - занимания всякакви без да се тръскат родителите за пари
- сладолед Ескимо
. цветните сокчета, които се продаваха по бутки на морето/ мента, виолетка, портокалка... /
- за Нова година в класа теглехме чоп , кой на кого ще подарява подарък. Тайна !!! Не казвай на никого, кой си изтеглил... :mrgreen:
Давайте -сигурно съм изпуснала нещо...
Аватар
toni
Кафевар/ка/
Мнения: 900
Регистриран на: Ное 29, '09, 21:45
Местоположение: София

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от toni »

Имаше само 2 вида сирене: краве- 2,60 и овче- 3,60
Кравето никой не го купуваше
Кашкавала и той 2 вида- Витоша и Балкански
Агнешко месо се продаваше само за 1-ви май. То и сега няма голямо разнообразие при месата.
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от Blue sky »

Е тук не съм съвсем съгласна - само краве сирене купувахме, овчето беше лукс, кашкавал сме купували наистина рядко, луканка и шпек - само на празници, през другото време - салам камчия. И въпреки, че и на мен ми е носталгично за вкуса на Камчията, не всички си живееха охолно преди.
Носталгия имам само към по-простия живот, към това че играехме на улицата, и то на ластик, с топки, на дама, абе, светът беше по-прост и по-наивен.
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Калина-малина
Двойно кафе
Мнения: 179
Регистриран на: Ное 26, '09, 19:33
Местоположение: Филибето

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от Калина-малина »

dora написа: Военното. Строевата .
Сигурно има и още много неща.Толкова отдавна ли сме родени ,че всичко е тъй далечно на децата ни . :hmmmmmm:
В часовете по военно - разглобяване и сглобяване на автомат Калашников!!! Голяма мъка ми беше, още повече, че трябваше да е за време.
Часовете по физическо възпитание - задължително се носеше екип. Салонът беше оборудван с всякакви уреди, имаше и съблекални. Зимата се играеше с цвички. Всеки час се покриваха различни нормативи, учехме стъпките на хората от всички крайща на България.
Много сме лудите....но сме пръснати!
Аватар
розалия
Виенско кафе
Мнения: 448
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:02

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от розалия »

Това с калашника и аз не го помня :D обаче помня

- как телевизията ни пожелаваше лека нощ в 24часа
-как ме пращаха на супера за бира и там всички обръщаха бутилките да проверяват за парцали :lol:
молех се да има повече зелени бутилки,че по-лесно се следи съдържанието вътре :D
-дънки "Панега"
-забраната да се остъкляват балконите(татко два пъти го остъклява,че зимата много навяваше,а полицията идваше денем и с една пожарникарска стълба се качваха до 5-я етаж и чупеха стъклата)
-дебненето пред Корекомите-кой ще влезе и изкара валута ,за да пазари
-отрядните председатели и дружинните ръководители в училищата
Аватар
zmei4o
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1771
Регистриран на: Дек 1, '09, 14:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от zmei4o »

една песничка (руска) 8-)
http://www.youtube.com/watch?v=zTNvB7rBHDo
да ви върна в детската градина дет се вика :mrgreen:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Публикувай отговор

Обратно към “За децата, духа и свободата”