Аксиомите на Dal

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Аватар
Зари
Баш кафе майстор
Мнения: 2031
Регистриран на: Апр 11, '10, 13:25
Местоположение: Хасковлийка от София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 1 път

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от Зари »

dal написа:... Имам и теория да депресиите , обаче друг път ще ги разнищим :hihihi:
Аз чакам сказката с нетърпение . Давай направо тук. :D
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31652
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 986 пъти
Получил благодарност: 2244 пъти

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от Мария Николова »

milena02 написа:Абе, струва ми се, че на Дал не й е много по сърце тая тема. Ха да спрем, че да не й секнем спонтанното вдъхновение и да вземе да се цензурира и фризира. От което губим.
Само аджамия във форума може да върже заедно идеята за фризирани мисли и идеята за Дал. ;) :sgiggle:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
paju4eto_Ligla
Баш кафе майстор
Мнения: 2168
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20
Местоположение: София

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от paju4eto_Ligla »

Сложно осмислена информация, поднесена с хумор и стил, и всеки дава и взима, каквото може - какво по-добро :lol: Ей на това му викам аз "синергия"... Другият вариант е "Къде го чукаш, къде се пука" :lol:
Според мен е идеално :angelche:
Аватар
si111
Баш кафе майстор
Мнения: 2044
Регистриран на: Дек 16, '09, 20:15
Местоположение: Fiji
Обратна връзка:

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от si111 »

Марийко, мерси за линкчето към темата! :gush: От най-горещите фенове съм на вихрената Дал! :lol:
Дал, с нетърпение чакам изцепка от теб за депресията, мисля, че ще ми е по-полезна от хапчетата :daaa: :hihihi:
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от orkud »

Си, едно доза Дал, две дози форум, три дози творчество, четири дози приятели три пъти на ден и си готова :daaa: Махай бързо хапчетата и мисли позитивно, дори и на инат, бях така миналата година, макар и без хапчета, само ината ме държеше на повърхността, така че дръж се и не се давай :tzeluvka:
dal

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от dal »

дайте да си извадим една друга тема и там да пишем , или някой поне да разкара заглавието , Джони?
просто това не е премиера , нито сериал , нито поза , нито нещо може да се промени , пък е като да сочиш някой че е шугава овца :hmmmmmm:
elena kirilova

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от elena kirilova »

обичаме те Дал :tzeluvka:
какви овце ,че пък и шугави
добре си е темата,не се сърди
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31652
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 986 пъти
Получил благодарност: 2244 пъти

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от Мария Николова »

dal написа:дайте да си извадим една друга тема и там да пишем , или някой поне да разкара заглавието , Джони?
просто това не е премиера , нито сериал , нито поза , нито нещо може да се промени , пък е като да сочиш някой че е шугава овца :hmmmmmm:
Наистина ли виждам Дал да се изчервява от свенливост? :sooo: :sooo: :sooo: Някой ни е подменил нашата Дал. :swonder: Искаме си я истинската! :sangry:
- Даааааал! Лудетино хлевоустааааа! Бързо се прибирай в къщи, ааа! :svekurva:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Зари
Баш кафе майстор
Мнения: 2031
Регистриран на: Апр 11, '10, 13:25
Местоположение: Хасковлийка от София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 1 път

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от Зари »

Помните ли, че Удхаус имаше идна героиня - леля Далия. Тя беше собственик на женско издание, наречено "Будоарът на милейди".
В случай, че наистина се стигне до смяна на заглавието, което одобрявам (заглавието, де), може да се стъпи на тази идея. Заради душевния комфорт на Дал.
:hihihi: :hihihi: :hihihi:
dal

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от dal »

За депресията

Имах една приятелка , чието мнение спокойно можем да приемем и за професионално. Та тя твърдеше , че депресията при жените е като латино любовник- колко по се дърпаш по те гони , а ако му се отдадеш напълно и доброволно губи моментално след това интерес към теб .
Понеже с нея имахме разни базисни философски спорове от типа на има ли вечна любов :D , в които лутания бистрехме истините важни за жените , това беше едно от нещата , за които аз напълно и се доверявах ама държах да я допълня :hihihi:
Позволявах си да я допълня , защото според мен при депресиите в жената се развиват два насрещни урагана-и нещо и е в повече , и нещо много не и достига.Обичайно в повечко са нещата от групата " трябва" , ангажиментите , а недостигат нещата от групата " искам" . Зимата и недостигащото слънце са просто катализатор.
По какво да познаем депресираната?! По някои от долните прояви:
Депресираната главата и е в хладилника , докато хване синузит . Дебелее , яде боклуци и компенсира липсата на социални шекери с тъпкане. Не я интересува нищо , зарязала е мъжа децата къщата работата и страда тежко и бездънно . Звук от летяща муха я побърква , мирис може да я подлуди. Моментално развива ПМС , мигрена , безсъние , хипохондрии и си туря 56 диагнози на ден. Пие си стабилно, друса се , спи с хапчета буди се с хапчета , космите и на краката са волно пуснати като на Чубака , записва се във всякакви идиотски начинания като секти , кръжоци , дори политически партии.Фиксира се върху няколко натрапливи тези и мисли и нищо не може да я извади от контекста им. Дефицитите я тикат все по кривите пътеки , и всичко се прави в името на уж правия път и правата вяра. Депресираната жена нахлува поради удобството никой да те не вижда как изглеждаш веднага във фейсбук /бегемами/ форуми , където изважда онлайн нокти и заживява като виртуален тигър. Тя следи сълзливи листопади и съпреживява липсващата или безцветна лична емоция през емоциите на играещите кикимори в сериалите .
Поради свръхдози безлюбовие , ей тъй както е била смотана и събрала коленца уж , излиза на лов и натръшква 5-10 паралелни мрежи и у всяка мрежа се мята виртуална или реална жертва , като многотата на улова мъже затвърждава нейната гравитация и значимост като жена. Не се цели дълбочина или переспектива , а количество , тъй като няма нищо по отмъстително в главата на жената от това да им накачиш много паралелни рога и да му/им вземеш повечето/всичките пари. Като газах гъз та се сетих , че молуването и шопинга също са тежки депресивни състояния ..и т.н. / описаните състояния не са изобщо изчерпателно изброени :mrgreen: /

какво да сторим?! за мен това е най важният въпрос
-вземаш един лист хартия биеш му тиранта делиш на две и пишеш от едната страна активите , от другата -пасивите . брой и запиши леко сборуване отдолу.за ориентир къде си какво имаш и нямаш
-пиши петте желания към проклетата златна риба , ако можеше да я хванеш.
обмисли написаното. ама хубаво . остави листа на видно място.
в петте въпроса се корени твоя овесен нос ....
-ако имаш близък с който можеш да споделиш горната психодрама , викай го , наговори му ги и го изпращай , а на изпроводяк му пусни в джоба сънотворните и успокоителните , ако господ беше искал да спиш с хапчета щеше ти ги окачи наместо сливици , ама не е , окачил ти е цици ... :D за това по долу обаче
та
натири домочадието , пусни си два -три дена отпуска , отдай се на мързела мъката , пмс , хипохондрийте , мигрената , страдай , пий ,изключи телефоните , влачи се като черво , реви и точи лиги до колене , ходи чумава с изпокъртени нокти ридай тежко и с хрипове. горко оплаквай тежката си и нерадостна съдба.
изяж една тава тригуни , смачкай пет кутий цигари за два дена. да не си посмяла да вземеш душ или да измиеш зъби и очи . ако можеш да разчорлиш прокарала коса без боя или да размажеш грим - хептен добре като преминеш покрай огледалото. снимай се , съдери пеньоара , извади най смотаните кльопи от килера. остави къщата да заприлича на торище, чупи ако трябва и страдай , това е твоят час!!!! :mrgreen:

на третия ден си навий часовника в 6 сутринта , щото само кючеците почват в шест без десет.
погледни листа и ми кажи колко от проблемите се решиха с чумене? когато и като беше зле , ти на кого залипсва?
дойде ли някой да ти понесе грижите и товара на своя гръб и да разтовари твоя?
изкъпи се , и се приведи в ред , облечи се , гримирай се , обади се на мъжа да се прибере от вилата и прибери децата от комшиите , театралните дни приключиха и е време да си влезеш в ежедневието значително поумняла и достатъчно набглюдавала себе си отстрани.
Попоглеждай листчето от време на време. И се награждавай с всичко възможно , което ти хрумне :daaa:



късметът бил до 20 % , останалото било личен принос
Току виж половинката с пасивите да ти се намалява за сметка на активите.
Две три подобни лечения и гарантирам , че депресиите ще те напуснат задълго или завинаги :mrgreen:
Публикувай отговор

Обратно към “Загадки, мистерии, парадокси в науката”