Алтернативни средства за растителна защита

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
belika
Кафевар/ка/
Мнения: 994
Регистриран на: Апр 22, '12, 15:29
Местоположение: София
Дал благодарност: 242 пъти
Получил благодарност: 172 пъти

Re: Алтернативни средства за растителна защита

Мнение от belika »

http://sortovisemena-bg.com/units/*sdfg.html?u=91364

Благодаря, Миша! :tzeluvka: :tzvetentze:

Такива ли? Ами ще взема значи - само такова и адмирал не съм взела още, но и тях ще взема - сега като се прибрахме вътре с цветята - просто ме обзема страх как от всякъде ще нащъкат белокрилки. А цяло лято пръсках с актара и моспилан :snif:
Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: Алтернативни средства за растителна защита

Мнение от Роза1924 »

Миша написа:
belika написа:ако някой измисли алтернативно средство за защита срещу подлите безсмъртни - при мен поне - белокрилки - ще го призная завинаги :stiskam: :nod:
жълтите лепливи примамки,но още в началото,преди да станат пълчища
Тези лепки дали са ефективни срешу бели пеперуди - пълна ми е градината с такива и си мисля, че те ми изяждат листата на розите.
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Алтернативни средства за растителна защита

Мнение от Lizi »

http://agronet.bg/agro/plant-protection ... elite.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: Алтернативни средства за растителна защита

Мнение от Роза1924 »

Lizi,благодаря! Много интересна информация. Определено ще изпробвам доста от нещата, тъй като съм върл противник на химическите средства и горките ми растения все нахапани "ходят" :cry:
Аватар
antoanetamirchova
Kъсо кафе
Мнения: 95
Регистриран на: Юли 24, '12, 14:01
Местоположение: Кюстендил

Re: Алтернативни средства за растителна защита

Мнение от antoanetamirchova »

Lizi,благодаря ти за информацията,че с моите животни в къщи направо се побърквах когато трябваше да пръскам с химикали,то не беше затваряне в стаята,гонене и т.н.,сега ще опитам да пръскам ,че по доматеното дърво пак има от проклетите белокрилки и в събота ще се боря с тях :daaa: :tzvetentze:
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7196
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 271 пъти
Обратна връзка:

Re: Алтернативни средства за растителна защита

Мнение от nadin »

ето и един линк за алтернативни биоагенти за повечето от гадовете по градините ни
Имат доста интересни неща включитъелно и прословутите нематоди по ларвите на бръмбарите и голите охлюви.
Имат и за белокрилката също
http://www.biobest.be/productenalg/2/3/
незабравка

Re: Алтернативни средства за растителна защита

Мнение от незабравка »

Ето един сайт -български за биопрепарати за растителна защита-хората са любезни и готови да изработят цялостна програма за третиране на градината http://www.amiti.org/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7196
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 271 пъти
Обратна връзка:

Re: Алтернативни средства за растителна защита

Мнение от nadin »

незабравка написа:Ето един сайт -български за биопрепарати за растителна защита-хората са любезни и готови да изработят цялостна програма за третиране на градината http://www.amiti.org/" onclick="window.open(this.href);return false;
Гледам че в списъка с биоагентите имат нематодите за голи охлюви и за хоботници нещо дето живо ме интересува защото трудно се боря стези гниди по друг начин. Някой проверявал ли е за цени че не видях?
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Алтернативни средства за растителна защита

Мнение от Миша »

Мога само да ви кажа да внимавате с някои биопродукти,или поне със смесването им с прз,напр екстракта от кафяви водорасли е много добър,краставиците направо полудяха след третирането с него,но в съчетание с фюри се получи кисела реакция,въпреки уверенията на фирмата,че е смесим с всички прз ,които не съдържат мед.В НСРЗ ми обясниха,че много зависело от разтворителите,които се ползвали за биопродуктите,много често те били на основата на петролни продукти и действието им още не е напълно изяснено

Забравих да пиша,не всеки екскракт от кафяви водорасли дава този ефект,ползвала съм кафявите водорасли на Валагро,чудесни,немските Лебозол обаче ми направиха проблем
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
незабравка

Re: Алтернативни средства за растителна защита

Мнение от незабравка »

И на мене от Амитица ми казаха,че биопрепаратите им са съвместими и с химически препарати и с други продукти .Мене конкретно ме интересува дали мога да ги ползвам с екотор Натура на Агробиостим.Понеже ще отглеждам бадеми като био и ще гоня сертификация като биопроизводител.Между другото някой има ли представа за качеството на торовете на Агробиостим,цените им са приемливи.
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”