Калистемон /Callistemon/

Публикувай отговор
rossen
Kафенце
Мнения: 6
Регистриран на: Ное 3, '10, 22:20

Re: Калистемон /Callistemon/

Мнение от rossen »

Поради липса на място предлагам следните
растения на възраст 2 год и 6 месеца

callistemon pallidus
callistemon viridiflorus
callistemon citrinus
rossen
Kафенце
Мнения: 6
Регистриран на: Ное 3, '10, 22:20

Re: Калистемон /Callistemon/

Мнение от rossen »

Представям един подранил калистемон отгледан от семе
от лято 2009
*****Sofia City callistemon extravaganza*****
незабравка

Re: Калистемон /Callistemon/

Мнение от незабравка »

greeneyed написа:Е, ми , ще го затрупам с шума, да дойде зимата, да видя колко висок ще стане. :hmmm: Не храня големи надежди, пасифлора церулея, дето е най-издържлива , тази зима замина в рая. :snif:
Моят калистемон беше ригидус,тоест от най-зимоустойчивият,но тази зима замръзна.
dal

Re: Калистемон /Callistemon/

Мнение от dal »

ми те нямат шанс навън , иначе и аз имам и е доста голям , не ми се влачи , ама ....петрич е далече :liubov2:
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 583 пъти
Получил благодарност: 1068 пъти

Re: Калистемон /Callistemon/

Мнение от greeneyed »

Е, тук да докладвам за експеримента - калистемонът завиен отгоре до долу, укрепен с външна подпора да не го събаря вятъра и да не го затрупва снега- тц, :snif: , студ, сняг 1м върху него, съборен, огънат , напролет- няма никой. :ufff: Дотук са ми мераците да мъкна навън - навътре есен-пролет, беше станал 1 м, мисля, ако не беше тази студена и продължителна зима, да зякне дървесината и да устисква един месец януари занапред, когато тук е най-студено. Вече няма занапред, те в къщата без отопление през седмицата измръзнаха абсолютно всички цветя-цимбидиуми, камелии, бугенвилеи, пасифлори,сакъзи, макъзи ... ВСИЧКО, пък това средиземноморско растение навън да издържи, хахаха :angel2:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
незабравка

Re: Калистемон /Callistemon/

Мнение от незабравка »

Да споделя от личен опит има растения които ги дават устойчиви до -12 градуса ,пробвала съм такива-мирта,дафинов лист ,цеанотус вечнозелен,цистус,мини нар,маслина и тн.По няколко години ,като се случат по-меки зими растат и се развиват добре.дафиновия лист стана 4 метра и после тамън да им се радваш и като стегне една такава зима като тази и всичко отива по дяволите-калистемона,цеанотуса и цистуса направо в цветния рай,дафиновия лист,миртата,маслината и нарчето сега избиха от корена.
Ама нали съм тъпа и упорита и обичам експериментите тази пролет засадих акация деалбата и гревилея,да ги пробвам. :ufff:
Nikolov
Kафенце
Мнения: 14
Регистриран на: Апр 13, '11, 14:42
Местоположение: Варна

Re: Калистемон /Callistemon/

Мнение от Nikolov »

Имам червен калистемон от няколко години и при мен не е пропускал да цъфти.Догодина съм решил да го излъжа и да го накарам да цъфти втори път,но да доживеем първо до тогава.
Скоро предстои да го режа и ако има желаещи за резници да казват.От опитите с вкореняването му мога да кажа ,че единствено трябва резника да е леторасъл иначе нп.
Ето малко фото
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
gabi123
Кафе машина
Мнения: 3943
Регистриран на: Юни 26, '11, 11:30
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 56 пъти

Re: Калистемон /Callistemon/

Мнение от gabi123 »

Аз опитвах няколко пъти -без успех ,и във вода пробвах и направо в саксия и нищо.Ти как го захвана?Ако може бих искала резниче да пробвам пак
Nikolov
Kафенце
Мнения: 14
Регистриран на: Апр 13, '11, 14:42
Местоположение: Варна

Re: Калистемон /Callistemon/

Мнение от Nikolov »

Хваща се като хибискус.Дай адрес на ЛС и ще гледам тези дни да ти пратя
Аватар
secret_rose
Кафевар/ка/
Мнения: 724
Регистриран на: Яну 29, '13, 15:13
Местоположение: Турция, залива Сароз

Re: Калистемон /Callistemon/

Мнение от secret_rose »

Започнахме да цъфтим..

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”