Стефанотис - Мадагаскарски жасмин / Stephanotis floribunda

Публикувай отговор
Аватар
svetla06
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1586
Регистриран на: Ное 29, '09, 19:41
Местоположение: Русе

Re: Стефанотис - Мадагаскарски жасмин / Stephanotis floribun

Мнение от svetla06 »

А моя цъфти. :D
Аватар
Sessil79
Kъсо кафе
Мнения: 50
Регистриран на: Фев 1, '11, 13:00
Местоположение: гр.София

Re: Стефанотис - Мадагаскарски жасмин / Stephanotis floribun

Мнение от Sessil79 »

Светле, честито :tzvetentze:
Мислех, че минималните температури, при които няма да му опадат листата например, са около 13-15 градуса. Затова се чудих дали при 9 няма да му стане зле. Но така или иначе температурите пак се вдигнаха, така че го оставих на терасата. И все пак, чак когато стигнат до нулата ли при прибирате вашите?
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Стефанотис - Мадагаскарски жасмин / Stephanotis floribun

Мнение от vodo-leika »

Ха! Че той не е ли студоустойчив? Аз пък мислех да го оставям на остъкления балкон??! :eeeh:
mario67
Kафенце
Мнения: 3
Регистриран на: Юни 2, '12, 15:18

Re: Стефанотис - Мадагаскарски жасмин / Stephanotis floribun

Мнение от mario67 »

Здравейте,
някой да е виждал някъде да се продава Стефанотис наскоро,че аз реших да наторя моя с амониева селитра и явно му сложих повече,взе че умря.... А ,много си го харесвах :cry: :cry: :cry:
Аватар
radina
Kафенце
Мнения: 7
Регистриран на: Сеп 11, '12, 12:20

Re: Стефанотис - Мадагаскарски жасмин / Stephanotis floribun

Мнение от radina »

МНОГО КРАСИВ ЖАСМИН БРАВО НА ТЕБ. :dovolen:
Аватар
Sessil79
Kъсо кафе
Мнения: 50
Регистриран на: Фев 1, '11, 13:00
Местоположение: гр.София

Re: Стефанотис - Мадагаскарски жасмин / Stephanotis floribun

Мнение от Sessil79 »

Аз може ли отново с въпросче? :oops: Вижте как пожълтяха част от листата на моят стефчо. Те са откъм задната му страна, не знам дали не им е тъмно, ама няма как да го огрея отвсякъде :hmmmmmm: Лятото беше лесно на балкона, но сега е много студено и го прибрах. Мислите ли че е от това или е заболял от нещо.
Изображение

Изображение
emi
Кана кафе
Мнения: 517
Регистриран на: Ное 7, '12, 17:38
Местоположение: Плевен

Re: Стефанотис - Мадагаскарски жасмин / Stephanotis floribun

Мнение от emi »

Здравейте! Малко да дръпна темата :dovolen: Днес намерих това: Изображение Изображение. По единственото останало листо съдя, че е стефанотис. Малко ме беше срам да го взема от боклука :oops: , но поне не беше вътре в гюма. Поизмих саксийката с топла вода, махнах панделката, че имаше и такава и го сложих на източен прозорец, поради липса на друг. Чудя се, дали ще го бъде :hmmm: или ще си замине и без това накъдето е тръгнал? Няма никакви пъпки и филизи, той и листа няма, горкият :cry:
Аватар
iveliks
Виенско кафе
Мнения: 338
Регистриран на: Сеп 24, '10, 09:05
Местоположение: София

Re: Стефанотис - Мадагаскарски жасмин / Stephanotis floribun

Мнение от iveliks »

Браво и аз бих го взел и по същия начин ще се замисля но ще го направя така си взех един голям бенжамин изхвърлен и след лек срам да не каже някой че го взимам от кофата но ми дожаля все пак е отгледано растение и сега е супер .А мисля че ще изкара нови разклонения стеблото ми изглежда свежо.
Успех
denitsavm

Re: Стефанотис - Мадагаскарски жасмин / Stephanotis floribun

Мнение от denitsavm »

Еми, растението е живо :nod: . На моя му паднаха по същия начин листата - от студеното е. Те е зле да го пресадиш, особено ако вече е на топло :dovolen: Ще почне да се развива, ще пусне разклонения, не е зле и да го резнеш в някакъв момент, защото нови листа по това стебло няма да изкара и ще седи плешиво :hmmm:
emi
Кана кафе
Мнения: 517
Регистриран на: Ное 7, '12, 17:38
Местоположение: Плевен

Re: Стефанотис - Мадагаскарски жасмин / Stephanotis floribun

Мнение от emi »

Аз вече си имам един - голям, жив, здрав, див и щастлив - този като го видях, ми дожаля ми :eeeh: . Не се сдържах и го взех от купчината. Беше до един контейнер за смет и един такъв жалък, с кална панделка.......Не знам кога е изхвърлен, през нощта не беше май под нулата, защото валеше дъжд и затова се чудя дали ще се съживи :hmmm:
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”