Да помогнем с нещо малко

В момента няма активна благотворителна кампания.
Публикувай отговор
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от Роза1924 »

Страхотни сте, отново се уверих! Благодарности :tzvetentze: :tzeluvka:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от Мария Николова »

Ще изчакам новата реколта семена и тогава ще купя пакетирани 2012 г. Ще ти изпратя да й ги предадеш да ги засее напролет.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8216
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от дара »

Ще и поръчам от новите поръчки за семена,специално за нея.
От таз пролетната поръчка на семена имам ето такива астри
Изображение
ако и харесат ще и събера семена :daaa:
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от Роза1924 »

Благодаря ви, че сте толкова отзивчиви, но ако така вървят нещата, дворът няма да й стигне на съседката :D .
svetla06 ми е изпратила от интересните русенски пакетчета :tzeluvka: . Като ги получа, ще направим един преглед в Интернет и ще разбера дали да търсим още. В разговор обаче, съседката беше ми споменала, че не пониквали голям процент от бг семенцата - дано не е такъв случая с красивите пакетчета :hmmm:
Аватар
nikolica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1036
Регистриран на: Дек 1, '09, 06:57
Местоположение: пловдив

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от nikolica »

Влезнах в сайта на "Стрелиция", защото знам, че продава разсади. В момента има само това http://www.strelitzia-bg.com/product/83 ... %B5%D1%81/" onclick="window.open(this.href);return false;, но струва ми се, че напролет ще има по-голямо разнообразие. Тогава може да изберем сортове и цветове. А дотогава да пробва със семенцата, който има :stiskam: .
Няма нужда да се ядосвате за нещо, което може да се промени. А ако не може да се промени, съвсем няма смисъл.
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от Роза1924 »

svetla06 написа:Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Такива има в нашата агроаптека. Дали баш от всички - не знам. Но от първите със сигурност, а аз за сефте ги виждам.
Семенцата са получени и дадени на съседката - много се зарадва, чак се просълзи, като разбра, че са подарък.
Много благодаря на всички отзовали се. :tzeluvka: :tzvetentze:
А темата - може да стане повод и за други подобни жестове.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от Мария Николова »

По времето, когато ползвах компа си само за пишеща машина и китките си фотах на лента, някакво цветарско списание публикува снимката на някаква китка, която бях пратила в плик. И тази публикация стана повод за епистолярно познанство с непознато другарче от Шумен. Разменихме си много китки и понеже тя получавала много писма с молба за семена от стари пенсионерки, едва свързващи двата края, направихме с Галя следното нещо: Цяло лято и до късна есен двете събирахме семена от градините си и от всяка приятелка, която ни даде. Тя направи списък на адресите, разделихме семената на две и адресите на две и всяка имаше адреси и семена от двете ни. Написах и копирах за всеси адрес по едно писмо за КЛЦ (Клуб на любителите цветарки). Всяка получила семената автоматично ставаше клубарка и се задължаваше като отгледа семената, да занесе разсади-цветя и за Дом за деца, или Дом за стари хора и да засади цнетя в двора на какъвто Дом се случи. Пакетирахме и пратихме семена на 23 жени, от които 3 напролет отговориха на Галя, че са засадили с помощта на децата цветя от нашите семена в два Дома за деца и един Дом за стари хора. Бяхме решили, че нито една няма да иде по-далеч от това да се радва на китките си. Галя получи още към 40 други писма през пролетта. Благодарности от съседки и роднини на "нашите" пенсионерки (които също писаха да благодарят), които казваха, че нашите семена и тях са зарадвали. Беше страхотно преживяване! :ieeee: :liubov2: :ieeemyzh:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Diyana
Виенско кафе
Мнения: 350
Регистриран на: Ное 2, '11, 15:08
Местоположение: Пловдив

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от Diyana »

Момичета и момчета, искам да ви ангажирам вниманието с нещо...От няколко години с мъжа ми и приятели посещаваме приют за безпризорни деца "Майка Тереза" в град Пловдив. За мой огромен срам от доста време не сме ходили, нямам никакво оправдание, за което.

Това не е дом за деца, а приют...разликата е че тук малчуганите имат роднини, дори е възможно да имат двама живи родители, които по една или друга причина са ги изоставили там без да са подписали документите, че ги оставят за осиновяване/може да е от невъзможност да ги гледат към момента, но с надеждата някой ден да си ги вземат/...това води до една изключително вредна среда за децата, които идея си нямат защо са там и си мислят, че не са били послушни, за да ги оставят.Те нямат дори минималната сигурност, която дава домът за деца, там те си имат своя стая, гардеробче, хигиенни принадлежности и т.н. докато тук дрешките са общи, обувките са общи...Можеш да видиш момченце в розово...
Изображение
Ето например това са Емко и Живчето...Те са братче и сетриче - сладура в розово е Емко.
Повечето са ромчета, направо са си циганчета...това пояснение е страшно тъпо, но го давам само защото ми се е случвало хора да ми казват: " Другия път избери дом с бъргарчета" :ufff: :ufff: :ufff:
Изображение
Тези очи не са ли едновременно най-сладкото и най-тъжното нещо...да, цигански са...но са детски!
Ето снимки от последната година:http://diyanarasheva.snimka.bg/children ... 2.29952514 Вярвам че тук има хора с огромни сърца и тези дечица ще докоснат и вас...Ако имате стари, но здрави дрешки, обувки и играчки и имате възможност да ги пратите просто го направете.
Адреса е Пловдив, ул. Петър Стоев 152.
За живущите в Пловдив...от коматевския възел се завива по бул. Възстаннически оттам първата вляво и пак първата в ляво, в края на улицата леко в дясно се вижда дома-малка постройка с двор.
Аз ще ходя там на 23-ти, но не мога да кажа точно в колко часа... Прочетох, че ще има среща на Цветна пролет, може момичетата да имат желание да минат и през дома след това...не е нужно да се носи каквото и да било...те се радват и на най-малкото внимание...Въпреки това ако някой реши да занесе нещо само ще отбележа, че умират за плодове, много рядко ги виждат, защото пансиона е на издръжка на общината и средствата, които им се полагат за ток, вода, храна и т.н. стигат за половината година, а за другата половина разчитат на дарения. Разпределили са си ги така, че през седмицата храната е от някакъв стол, а събота и неделя им готвят на място.При най-мащабното ни посещение успяхме да съберем пари за ДВД и дискове с детски филмчета и продукти като олио, захар, ориз, фасул, леща, брашно и доматено пюре.
Броя на децата е различен-но е около 15-20 деца, както и възрастта им...варират от 2-3 годинки до 13-14. Има и деца със забавено умствено развитие и със зрителни и други проблеми.
Иска ми се слънчевите им усмивки да докоснат и вас... :snif:
Аватар
vivianna444
Кана кафе
Мнения: 595
Регистриран на: Юли 29, '12, 22:06
Местоположение: Sofia

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от vivianna444 »

Страхотно начинание, Diyana :gush: Ще опитам да спретна нещо набързо. Дали ще ти е удобно да ти го изпратя по Еконт и да го занесеш в събота?

:tzvetentze:
Аватар
belika
Кафевар/ка/
Мнения: 994
Регистриран на: Апр 22, '12, 15:29
Местоположение: София
Дал благодарност: 241 пъти
Получил благодарност: 172 пъти

Re: Да помогнем с нещо малко

Мнение от belika »

форумът е медия. забранено и наказуемо е постване на снимки на такива деца в публични канали.

иначе темата е дълга, болезнена и сложна. спорадичната благотворителност поставя подобни деца в още по-тежък риск, според мен. и е причина за задълбочаване на проблема. а за трайно ангажиране и грижи почти никой не е готов.

тъжно.
Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.
Публикувай отговор

Обратно към “Благотворителни кампании и търгове”