Кълбовидни храсти

Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Кълбовидни храсти

Мнение от calico »

Люб, тази Salix purpurea много ми хареса, има ли я в разсадници?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Novodomka
Дълго кафе
Мнения: 124
Регистриран на: Юни 6, '12, 13:22
Местоположение: София

Re: Кълбовидни храсти

Мнение от Novodomka »

Незабравка -мерси за снимките-срахотни са :tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze:
Вече май съм влюбена в котонеастъра-ще търся да купувам.
dal

Re: Кълбовидни храсти

Мнение от dal »

Котонеастъра е навсякъде , лови се от клечка, от докоснал земята клон, с него крия сипеи, сгур, огрАдата отвън на улицата , от 50 пръчки правиш баир за 2 години
Novodomka
Дълго кафе
Мнения: 124
Регистриран на: Юни 6, '12, 13:22
Местоположение: София

Re: Кълбовидни храсти

Мнение от Novodomka »

Дал -не съм го виждала по градинките в Сф.Да не би да мръзне? Твоят зелен ли си стои ? Помниш ли точната разновидност ? За един от видовете пише че издържа до -25 С.
Във Варна сега беше пълно с такива-ама и бабите по балконите не спят и ме досрамя да режа клончета.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Кълбовидни храсти

Мнение от ljuboznatelna »

calico написа:Люб, тази Salix purpurea много ми хареса, има ли я в разсадници?
Не зная, малко ме съмнява. Около нас я има покрай канала, нали е върба, обича много вода. Не зная дали ще ти хареса тази й особеност. За сухите райони по-добре кълбовидна туя или хамаеципарис. Само не кълбовидна ерикоидна, защото и тя иска повече вода.
Сантолините са супер, вечнозелени/сиви са и обичат сухо, иначе се разпарчосват малко.
незабравка

Re: Кълбовидни храсти

Мнение от незабравка »

Сантолина от сивата ми показаха една,страхотно гъста топка,ама много често я постригват.Ама моята зелената,като я остригах след цъфтежа и се развали,много е горещо,затова ли не знам.
Lina
Kафенце
Мнения: 46
Регистриран на: Юни 19, '12, 17:41

Re: Кълбовидни храсти

Мнение от Lina »

Здравейте, много моля да си кажете мнение, дали Туя ерикоидна златиста Thuja Occidentalis Rheingold е подходяща за рамкиращ бордюр.
Изображение

Четох, че трябва да се подстригва 4 пъти в годината :?: за да се подържа кълбовиден вид.
Не знам дали си заслужава да се подържа 30-40 см. бордюр с нея :hmmm:
Ще съм ви много благодарна за мнения и идей :dovolen:
незабравка

Re: Кълбовидни храсти

Мнение от незабравка »

За мене тази туя си е капризна,след постригване реагира различно,понякога и понася добре,друг път прегаря.По добър вариант е сортът Tiny Tim-расте като малко ,гъсто кълбо,естествените размери,които достига са около 0,40 см,така,че и подрязване почти няма да се налага. :dovolen:

Изображение
Lina
Kафенце
Мнения: 46
Регистриран на: Юни 19, '12, 17:41

Re: Кълбовидни храсти

Мнение от Lina »

Незабравка, много ти благодаря :tzvetentze: ,че то за 100-тина бройки имаше да кълцам цяло лято. ;)
Аватар
tanini77
Кафевар/ка/
Мнения: 731
Регистриран на: Ное 15, '14, 23:48
Местоположение: Бургас

Re: Кълбовидни храсти

Мнение от tanini77 »

Имам Thyja occidentalis Ericoides,четох,че достига 70см. за 10г. и макс височина 150см.(това вероятно след още 10г. :mrgreen: ),реже се 4пъти в годината.Как по точно и кога?Въобще понася ли подрязване добре?На мен ми трябва да е по-ниска до 60-70см. възможно ли е с подрязване да се поддържа тази височина?
Съвършенството е достигнато не когато няма какво повече да се добави,а когато няма какво да се премахне.
Антоан дьо Сент Екзюпери
http://tanini77.snimka.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;?
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”