Звезди на земята - лилиуми 2012

Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31692
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1038 пъти
Получил благодарност: 2450 пъти

Re: Звезди на земята - лилиуми 2012

Мнение от Мария Николова »

donkata написа:Ето я Сага за лилиума събрана на едно място. Аз пък, няма защо да се изчервявам. :mrgreen:
:sbear: :sbear: :sbear: Браво, Додо! Много бързах и показах само "обора", а ти показа "вратата му". :daaa: :ieeee: :ieeee: Мерси! :sbow:

P.S. pantazieva, отиди на стр. 15, горе в началото. ;) :hihihi:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
kmm
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1220
Регистриран на: Сеп 13, '11, 14:06
Местоположение: Пловдив

Re: Звезди на земята - лилиуми 2012

Мнение от kmm »

Димана написа::sclap:Браво, bibi. Красиви са.
pantazieva написа::shock: :potekoha: :o ...момичета,имайте малко милост :D след като изчетох всички теми за розите и почти приключих с поръчките,реших да позяпам и тук малко и.......... :potekoha: :potekoha: :potekoha: Какво да правя сега :liubov2: искам и лилиуми-вървят ли някъде поръчки или вече е безнадеждно :hmmm: да си поръчам ли от СС :hmmm: кога се садят луковиците :?: и направо в земята ли или първо трябва в саксии :?: :?: Дайте моля ви някакъв линк за повече инфо,да се просветя малко и за тези красоти :liubov:
:cry: И аз искам информация, и ааааз. Хайде, Виола, s_t_m, Ани, mucunka и другите звездолюбки... :gush:
Гледам, че лилиумните феи се реят в пространството и не са ви отговорили :D , а пък въпросът за поръчките е прозаичен и на него ще мога и аз да ви отговоря - Едните поръчки минаха (при лалетата), но наесен ще тръгнат други и напролет също. Просто следете темите с поръчките, където има луковици. И не бързайте да се нагълтвате с всички лилиуми на първата поръчка :mrgreen: , защото излизат все нови и нови, а има и някой с по-редки сортове и солени цени. Пазете си сили и за тях :hihihi:
Не знам дали има практика да се слагат първо в саксии (това вече специалистките ще кажат). Аз ги садя направо в градината и засега нямам загуби (за разлика от други растения).
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31692
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1038 пъти
Получил благодарност: 2450 пъти

Re: Звезди на земята - лилиуми 2012

Мнение от Мария Николова »

Точно така, kmm, направо в земята и час по-скоро, щом се получат. :swait: Не се пипат 3-4 години и повече, ако не се налага разсаждане на детките. За луците е по-добре да си правите "петно", като ги разсадите. На втората година ще имате група възрастни цветоноси, отрупани с пъпки и цветове. :liubov2: :ieeee: Ако ги оставите на самотек с нагъчкани едно в друго бебета и изтощена майка, :spuke: ще ви изкарват много цветоноси с по 1 цвят. :eeeh:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
kmm
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1220
Регистриран на: Сеп 13, '11, 14:06
Местоположение: Пловдив

Re: Звезди на земята - лилиуми 2012

Мнение от kmm »

Мери, ако от онези луковици, които предлагаше за раздаване, ти останат някои, каквито и да са, аз също ще искам 1-2.
След първият ми плах и учудващо успешен опит тази година, се оказа ще имам 5 лилиума :ieeee: , плюс двата "дворни", които си бяха там. Явно това ще е разстение, които ще иска да живее при мен :dovolen: и сега смело ще си събера разлинични видове. Но засега успявам да ги различавам само по цвят и ръст :oops: Горе-долу понаучих групите, но със сортове и имена ми е трудно да се справям. Затова дано не те дразни, че казвам "каквито и да са".

М/у другото, като разтоварвахте у Юлето кошниците с подаръци, някой ми подари една луковица, от която излезе чудесен малък лилиум - много нежен, розов и по-нисък от другите. Аз си мислех, че е от Блу, но да не би да се бъркам и да си ми я дала ти??
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31692
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1038 пъти
Получил благодарност: 2450 пъти

Re: Звезди на земята - лилиуми 2012

Мнение от Мария Николова »

Питай Юлето. ;) Тя ще си признае без бой. :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
dal

Re: Звезди на земята - лилиуми 2012

Мнение от dal »

кмм , какви саксии са те нападнали за лилиумите?
типично дворно устойчиво на студове зимуващо тук растение
имаш двор , никакви саксии освен за петунии и темподобни едногодишни цъфтежки
ако това ще те успокои , тука пет седем десет човека им знаят сортовете , и това е достатъчно
като има поръчка консултираш се и толкова и караш по усет
гледам от три години и сигурно съм насъбрала над 70 сорта , някои изчезнаха , други се размножиха-каквото -такова

важното е общите принципи по отглеждане на растението да си спазваш
и наистина в групи са по красиви
някои сортове са доста плодовити и за кратко време стават чудесни туфи :daaa:

п.п. аз разпознавам не повече от десетина сорта
от групите и видовете бъкел не отбирам , разчитам най вече на деби юлето и мерка :daaa:
има една тема , Лилиум , там май в началото и имаше добро и подробно инфо
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13719
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 402 пъти

Re: Звезди на земята - лилиуми 2012

Мнение от zeleno »

Охххххххххххх
Тук ако някой нещо ще подарява се нареждам и аз на опашката....
Нали ще правя градина отначало
Поне ще е подредена този път....
Аз имам само от бабиния бял ароматен крем-много е хубав и много си го обичам
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31692
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1038 пъти
Получил благодарност: 2450 пъти

Re: Звезди на земята - лилиуми 2012

Мнение от Мария Николова »

Допълвам ХН. :mrgreen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
pantazieva
Кана кафе
Мнения: 574
Регистриран на: Май 25, '12, 23:19
Местоположение: Смолян

Re: Звезди на земята - лилиуми 2012

Мнение от pantazieva »

Ако не е много нахално,записвам се и аз на опашката за луковици :hihihi: ако има нещо останало де :mrgreen: :liubov:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31692
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1038 пъти
Получил благодарност: 2450 пъти

Re: Звезди на земята - лилиуми 2012

Мнение от Мария Николова »

pantazieva написа:Ако не е много нахално,записвам се и аз на опашката за луковици :hihihi: ако има нещо останало де :mrgreen: :liubov:
Охооо! ;) Още от вчера си записана на ХН. :hihihi:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”