Лилиум (1)

Заключено
Аватар
tzarina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1560
Регистриран на: Май 18, '10, 13:32
Местоположение: София

Re: Лилиум

Мнение от tzarina »

Хайде и аз да се разпиша със същото лилиумче като на Лила :ieeemyzh:

ИзображениеИзображение
http://tzarina.snimka.bg/flowers/gradina-2011.570684.23098397" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.facebook.com/Chervenokosaveshticashastliva#!/Chervenokosaveshticashastliva" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31883
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1231 пъти
Получил благодарност: 3119 пъти

Re: Лилиум

Мнение от Мария Николова »

Каква изненада! Балсам за очите и душата! :ieeee: Царе, твоята градина да не е в Петрич? :o :mrgreen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Лилиум

Мнение от Виола »

Първият цъфнал лилиум и при мен.
Изображение
Аватар
Cando
Кана кафе
Мнения: 575
Регистриран на: Мар 27, '10, 03:03
Местоположение: Монреал, Канада

Re: Лилиум

Мнение от Cando »

Много са ви красиви лилиумите :tzvetentze:

Кажете как ги спасявате от гадните червени буболечки :x Аз имам около 40-на, но са направо на дантела. Пръскам с разен инсектицид, изчезват за момента, но после пак прииждат нови тълпи, направо в чудо се видях и няма спасение :eeeh:
http://cando1.snimka.bg/flowers/cvetya- ... 013.763847" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31883
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1231 пъти
Получил благодарност: 3119 пъти

Re: Лилиум

Мнение от Мария Николова »

Cando написа:Много са ви красиви лилиумите :tzvetentze:

Кажете как ги спасявате от гадните червени буболечки :x Аз имам около 40-на, но са направо на дантела. Пръскам с разен инсектицид, изчезват за момента, но после пак прииждат нови тълпи, направо в чудо се видях и няма спасение :eeeh:
Cando, трябва да питаш dal каква й е пушката. Тя по цели нощи обикаля с пушка край лилиумите и ги пази от червените гадинки. Аз пък дебна през деня и размазвам с два пръста. Физическото намаляване на популацията на нежеланата флора (плевене) и фауна (размазване) е голяма работа! :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Лилиум

Мнение от serena »

Цъфна моят първи лилиум - в саксия, азиатски, купен за Black out, обаче е по-хубав от картинката на опаковката, прекрасен огнен цвят с черни точици:

Изображение
Изображение

Сега чакам да цъфне и жълтият - трябва да е Nove cento, ще видим как ще се представи.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
shirilinkova
Виенско кафе
Мнения: 427
Регистриран на: Фев 4, '12, 15:31

Re: Лилиум

Мнение от shirilinkova »

Изображение
Изображение
Аватар
staka
Дълго кафе
Мнения: 127
Регистриран на: Юни 2, '10, 07:36
Местоположение: Бургас

Re: Лилиум

Мнение от staka »

Изображение
Изображение
denitsavm

Re: Лилиум

Мнение от denitsavm »

И при мен вече има цъфнал лилиум, от тази година е саден и явно е бил форсиран в опаковката :dovolen: Само дето трябваше да е Sweet Surrender, нищо общо с това огнено оранжево :hmmmmmm: Кой ли е?

Изображение Изображение
Аватар
веселка
Кана кафе
Мнения: 573
Регистриран на: Фев 13, '12, 11:55
Местоположение: гр. Варна

Re: Лилиум

Мнение от веселка »

Влизам в тази тема с нетърпение и сравнявам с моите лилиуми, които са все още с малки пъпчици. Нямам търпение да видя цветовете им, за да има какво да показвам след това.
Заключено

Обратно към “Лук и други луковици”