Шоколадова лоза - Akebia quinata

Публикувай отговор
Аватар
subversive
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1074
Регистриран на: Дек 23, '09, 08:44

Re: Шоколадова лоза - Akebia quinata

Мнение от subversive »

Моята пък откакто я преместих в градината нещо и се сговни и не иска да върви наникъде..
незабравка

Re: Шоколадова лоза - Akebia quinata

Мнение от незабравка »

И аз съм от почитателите на акебията-цветовете не са особенно атрактивни,но листата са идеални за оформяне на арки,закриване на грозни гледки и др.
Изображение
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11825
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 158 пъти
Получил благодарност: 196 пъти
Обратна връзка:

Re: Шоколадова лоза - Akebia quinata

Мнение от johnstalker »

Малко желязо им трябва на тази лозичка. ;) :daaa:
Аватар
TARALEG
Кафе с мляко
Мнения: 255
Регистриран на: Юли 9, '10, 22:02
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Шоколадова лоза - Akebia quinata

Мнение от TARALEG »

:dovolen: Здравейте! Не съм сигурна дали може да се вкореняват пролетни резници ( дали изобщо се режи на пролетта...), ама исках да помоля, ако някой ще режи да ми даде ( размяна/плащане) орязаното... Най-добър вариант да се намери собственик на Шоколадова лоза в Стара Загора... :stiskam:
[img]http://aquariumbg.com/forum/index.php?a ... ype=avatar[/img] "Бъдете внимателни с вашите мечти, защото те са сбъдват" (японска поговорка)
[img]http://s51.radikal.ru/i131/1008/be/7dd76283af3d.gif[/img]
незабравка

Re: Шоколадова лоза - Akebia quinata

Мнение от незабравка »

Taraleg,ако си от Стара Загора и не те мързи,прескочи до село Арнаутито,до разсадника на Динко Георгиев,там продават май само на едро,но една акебия няма да ти откажат.
незабравка

Re: Шоколадова лоза - Akebia quinata

Мнение от незабравка »

Джони ,вярно и липства желязо,но на мен този светъл цвят ми харесва повече,нарочно съм я оставила така,не и пречи на растежа-здрава и жизнена е.
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11825
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 158 пъти
Получил благодарност: 196 пъти
Обратна връзка:

Re: Шоколадова лоза - Akebia quinata

Мнение от johnstalker »

Изображение

Събуждаме се.. :D
незабравка

Re: Шоколадова лоза - Akebia quinata

Мнение от незабравка »

Моята не само се събуди,ами и започна да навлиза в територията на други растения.Изображение
Аватар
subversive
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1074
Регистриран на: Дек 23, '09, 08:44

Re: Шоколадова лоза - Akebia quinata

Мнение от subversive »

johnstalker написа:
denitsavm написа:Шоколадовата расте бързо, да :nod: За вечнозелен партеноцисус не съм чувала :hmmm:
И аз така съм чувал, че и чел.. Но, при мен нещата не стоят точно така. Имам вкоренени резници от миналата година, които тази пролет закопах в градината. Чак сега се забелязва някакво развитие на леторасли, които обаче не искат да се усукват и катерят по арматурата за която са предвидени.:) Ако причината не е в почвата, направо си нямам идея що се инати така тази уж инвазивна лиана. ;)
И аз имам същия проблем. Миналата година вкорених резник, преместих го в градината и даже забравих за тая пуста акебия. Преди седмица седмица се сещам и си представям как вече е завзела цялата лоза. Слизам в задния двор и гледам 1 педя, че не иска и да се увива около лозата (която е почти лепната за нея, не е като да и е далеч и да не стига :ufff: )
denitsavm

Re: Шоколадова лоза - Akebia quinata

Мнение от denitsavm »

Ами аз моята я подпъхнах първоначално около решетката и, сега вече си знае пътя :nod: Често го правя и със клематисите :nod:
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”