Как се прави хубав козунак?

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от Titi »

В събота ще правя козунаци. И кифлички. Та само да се похваля тук, де.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от dora »

Нямам представа дали е така ,но ще ви споделя нещо ,което ми каза нашата готвачка в градината:
Каквато и да ти е рецептата,тайната на конците била в това да действаш с тестото като за многолистно т.е.
правиш от тестото топка и я разстилаш,после друга и я разстилаш върху първата и така няколко.
Конците били гарантирани и без зловещото 200 пъти тръшкана на масата :lol: :lol:
Аз ще пробвам. :daaa:
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
Аватар
Зари
Баш кафе майстор
Мнения: 2031
Регистриран на: Апр 11, '10, 13:25
Местоположение: Хасковлийка от София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 1 път

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от Зари »

dora написа:... като за многолистно т.е.
правиш от тестото топка и я разстилаш,после друга и я разстилаш върху първата и така няколко.
... пробвай, но с мазнина между листовете... :dovolen:
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от Titi »

Изложих се тази година с козунаците :snif: Центрофугата ги омеси супер, втасваха както трябва, опекоха се перфектно, надуха се както трябва, абе на външен вид всичко ок. Обаче станаха адски сухи, въпреки, че вътре имаше и доволно количество домашен мармалад. Просто козунака стои сух и се рони, все едно е преседял две седмици. Къде сбърках? Единственото което промених в рецептата, която съм правила вече е, че вместо мас сложих краве масло и зехтин. Да не би това да ми е грешката :hmmm: Научете ме, по-опитните, защото съм на ръба да тегля една майна на домашното правене на козунаци завинаги.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от lila »

Избягвай да смесваш растителни с животински мазнини :nod:
Аватар
gonel
Кафевар/ка/
Мнения: 952
Регистриран на: Фев 23, '10, 08:27
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 24 пъти

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от gonel »

Ние с тая пекарна ще станем шрековци... :lol: Всяка седмица правя козунаци, че дори по два пъти!
И си правих опити:
- с малко пълнозърнесто брашно - не бухва никак, става спечен, но се изяжда!
- със зехтин - бухва, /и втасва много бавно/ но се рони и става като сух, но пак се изяжда!
- единия път бях забравила да оставя жълтък за мазане, намазах с кис.мляко - пак става много хубав загар...

Сменям броя на яйцата според настроението, количеството захар... Ами все става добре!
Според мен ключовите моменти са бяло брашно, масло, /с мас не съм опитвала/, меко тесто и известно месене.

Тити, само от зехтина ще да е? И мен той ми опропастява конците... Нали тестото за пица се прави със зехтин и то е леко ронливо...
Как ще се откажеш от това вълшебство! Бухам кората на един портокал и после се надуваме като, като... Ами не знам, но е голям кеф... :lol: :angelche:
Търся хибискуси Black Dragon, Magnifique, Zoey!
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от lila »

От глутена е (набухването). Пълнозърнестото (както и ръженото) ги смесвам в пропорция 1 към 4 части бяло брашно. Със зехтина наистина става ронливо, ако преседи хляба - което у нас не се случва :hihihi:
Изяждаме си всичко за да не ни бият съседчетата :D
Последно промяна от lila на Апр 25, '12, 14:19, променено общо 1 път.
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от lila »

Забравих да допиша, че всъщност пълнозърнестото, което се продава у нас няма нищо общо с пълнозърнесто всъщност. Просто е по-наедро смляно недоброкачествено зърно.
Аватар
gonel
Кафевар/ка/
Мнения: 952
Регистриран на: Фев 23, '10, 08:27
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 24 пъти

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от gonel »

Ами и моето пълнозърнесто си беше разредено - 1ч. пълнозърнесто + 6 чаши бяло... Но стана сбито, като кекс.
Но аз на бяло, пълногреховно съм съгласна! :angelche:
Ние на тая пекарна въобще не сме и уважили още способностите - не правя хляб. Правих един френски, за първия път, стана хубав, но с дебели кори.. И хляба от ваничката едвам го извадихме... Не можахме да се насладим... Та сме се профилирали само в козунаци.
Ако си правите хляб, да ме насъветвате... /Не съм ровила в нета в интерес на истината./
Търся хибискуси Black Dragon, Magnifique, Zoey!
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Как се прави хубав козунак?

Мнение от Titi »

Разбрах - в зехтина ми е била грешката. Благодаря ви, наистина човек се учи докато е жив.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”