Арум / Arum italicum

Публикувай отговор
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Арум / Arum italicum

Мнение от Магдалена »

:liubov: Дари, благодаря за бързия отговор! :sflower:
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Арум / Arum italicum

Мнение от Виола »

И аз си взех тази пролет, но като не знаех как да ги сложа, ги зарових полегнали. :hmmm: Дано избият. :stiskam:
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Арум / Arum italicum

Мнение от Магдалена »

:stiskam: Дано успеем да го докараме до цвят. Аз го издирвах от миналата пролет, та чак сега се ощастливих с придобивката! :lol: :lol:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Арум / Arum italicum

Мнение от calico »

Магдалена написа::stiskam: Дано успеем да го докараме до цвят. Аз го издирвах от миналата пролет, та чак сега се ощастливих с придобивката! :lol: :lol:
Цвета е просто нищо особено, бих казала даже че е грозно. Защото когато даде цвят и той стане на топчета и почне да почервенява, листата се скриват и стърчат от земята едни клечки с червени топчета. Стърчат така 4-5 дни и после полягат- ами грозна гледка. чакам 2-3 месеца да избият новите листа та да се махне оголеното там, и това посред лято и есен.
най-красив е във фаза само листа, ако можеше изобщо да не цъфти и да си седи като хостичка, ееех
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Арум / Arum italicum

Мнение от Магдалена »

:hihihi: Ей, Calico, ти съвсем уби ентусиазма ми;пък аз ще го сложа в участъка с хостите и папратите ; дано поне там не изглежда така празно и грозно, както казваш.Че някъде споделят и за ужасния му аромат!!Защо го преследвах тогава? Заради красивите снимки, публикувани в Нета!? :twisted: :twisted:
Явно съм голяма :ovtza:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Арум / Arum italicum

Мнение от ljuboznatelna »

Моят е под лавровишнята. Лятото изчезва, остават само червените плодчета, но пък лавровишнята е орязана след цъфтежа и до изчезването на арума има време да порасне и да скрие дупката. Есента той се разлиства, лавровишнята пак е малко орязана, защото расте буйно, и ако няма сняг, си го гледаш свеж и зелен цяла есен,зима и пролет, до горещините, когато пак изчезва. Има страхотни листа. Само трябва да му се намери подходящото място :)
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Арум / Arum italicum

Мнение от Виола »

Кажете кога пониква тоя арум? От моя няма и следа за поникване. :hmmm: Садих го в края на март, на сенчесто място е.
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Арум / Arum italicum

Мнение от Магдалена »

И от моя няма никакви признаци на растеж.Аз съм сложила двете грудки в малки саксийчета,че ме беше страх при директно полагане в градината да не ги скапя или изгубя.Държа саксийките на слънце, оросявам всеки ден леко и ......чакам! :hmmm: :hmmm:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Арум / Arum italicum

Мнение от calico »

Вили, не помня за колко време, но знам че когато засадих моите вече ги бях забравила и те тогава поникнаха, чак ме изненадаха докато се сетя какво е това
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Арум / Arum italicum

Мнение от Виола »

Да не го мисля, значи. :D Аз помня, че аконитума така го садих напролет; не поникна въобще текущата година и мислех, че си е заминал, а на следващата пролет ме изненада с тъмно червено-виолетовите си листа.
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”