Проблеми и болести при Луковичните

Аватар
gyulcem
Кафе машина
Мнения: 3093
Регистриран на: Яну 14, '10, 09:53

Проблеми и болести при Луковичните

Мнение от gyulcem »

Гледам че няма такава тема, имам голям проблем пролетните ми цветя, цъфнали цветя са нападнати от малки черни бръмбарчета колкото листни въшки са големи, ядат ми цветовете на нарцисите, игликите, зюмбюлите с какво мога да ги пръскам ето една снимка но не се вижда добре , не можах ясно да ги снимам.
Изображение
Свекъра ги пръска с Децис, дано да помогне.
Миша сега розите с какво мога да ги пръскам, миналата година ми бяха болни от мана, ръжда и искам тази година да взема мерки.
http://gyulcem.snimka.bg/flowers/moite-cvetya.242466" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Проблеми и болести при Луковичните

Мнение от rumivarna »

Изображение
Гюлче, ако са такива бръмбароци няма отърване :snif: Тази снимка е от миналото лято.Пръсках ги с всевъзможни инсектициди и успеха бе 0 :cry: Мишето ми беше казала тогава химическата съставка на която не устояват, но не намерих препарат който да я съдържа ( и разбира се вече ми е излетяла от главата :cry: ), поне в агро аптеките от които пазаря. Тази напас с успех изпаса латинките ми, по розите също се подвизава. Не разбрах защо и как в един момент сама си изчезна ;) Питай пак Мишорка да каже формулата :D
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
gyulcem
Кафе машина
Мнения: 3093
Регистриран на: Яну 14, '10, 09:53

Re: Проблеми и болести при Луковичните

Мнение от gyulcem »

rumivarna написа:Изображение
Гюлче, ако са такива бръмбароци няма отърване :snif: Тази снимка е от миналото лято.Пръсках ги с всевъзможни инсектициди и успеха бе 0 :cry: Мишето ми беше казала тогава химическата съставка на която не устояват, но не намерих препарат който да я съдържа ( и разбира се вече ми е излетяла от главата :cry: ), поне в агро аптеките от които пазаря. Тази напас с успех изпаса латинките ми, по розите също се подвизава. Не разбрах защо и как в един момент сама си изчезна ;) Питай пак Мишорка да каже формулата :D
Да същите са :eeeh: :cry: , кажете ми съставката моля.
http://gyulcem.snimka.bg/flowers/moite-cvetya.242466" onclick="window.open(this.href);return false;
Mike
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1599
Регистриран на: Яну 12, '10, 19:01
Получил благодарност: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Проблеми и болести при Луковичните

Мнение от Mike »

БИ58 -има някакъв успех срещу тия - те много бързо скачат.Опръскваш растенията и под листата.
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Проблеми и болести при Луковичните

Мнение от rumivarna »

Толкова съм ги пръскала с БИ-58, карате, нуреле и още 2-3 препарата без успех. Малко се зашеметяват, много малка част могат и да се преселят в отвъдното, но нови пълчища идват до час на тяхно място :snif:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Проблеми и болести при Луковичните

Мнение от Мария Николова »

Тези гадове ми пасат ирисите и са много мръсни... :sdevil: Невъзможна е най-ефикасната борба - ръчната, с палец и показалец. Отдалеч забелязват ръката ми и като бълхи скачат неизвестно къде. Утехата ми е, че са тъпички. :sgiggle: Стоят си само в стария терен, без да се сетят да се разходят към "новия терен". ;) Пу-пу-пу! Дано не поумнеят! :angel2: :sangel:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”