Парад на лалетата '2012

Публикувай отговор
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 307 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от Di_Va »

Браво на първите лаленца! Аз чакам моите да покажат цвят, имим едни (не си спомням сорта, но бяха от някаква чужбинска поръчка, трябва да потърся из цветарските архиви - за да ги открия и да поръчам още), чудесни са имат невероятно свеж аромат, а дори и във ваза са супер дълготрайни.
denitsavm

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от denitsavm »

Денис, комбинацията е добра :daaa: Има и синчец там - мънистото на мартеницата ;) Уж и аз имам ранни, но нищо още не дава признаци на скорошен цъфтеж
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 816 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от Мария Николова »

Пролетна разкошотия, Денис, браво!!! :ieeee: :ieeee: :tzvetentze:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Denis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1358
Регистриран на: Юли 11, '10, 16:48

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от Denis »

s_t_m написа:Пролетна разкошотия, Денис, браво!!! :ieeee: :ieeee: :tzvetentze:
А-ааа, точно така, ама не съвсем- сега докъмто месец ще снимкаш всичко дет се е пръкнало като лале по всичките му там холандски полета :D
А после ние ще ходим подир събитията :lol:
Много обичам лалетата- остана ми от дете, от баба ми още.
Тази год, пардон мин вече зима - големи планове лалеени правих - луковиците бяха налице, даже чопнах още от скъпоценната трева :lol: само и само да го направя- две успоредни лехи - бяла и "черна"- това условно - бяло-крема-розово- до червено, тъмно бордо, к.ъф найт и пр. тъмни лалета
- отвреме навреме влагам мисъл и в градинката :hihihi: , а лалетата са благодатни- всяка година различно може да е, ама пак времето не ми стигна да го направя, както го бях замислила/то кога ли ми стига, ама нейсе/. Така, че ...
Обаче за сметка на това имам вече нови планове- за следв. пролет - лалета и... компаниони :lol:
То луд умора няма :mrgreen:
Но само по гама-без излишни покупки, че нали ни чака 21-22.12.2012 :hihihi:
Как можеш да знаеш какво искаш, докато не получиш каквото искаш и не видиш дали ти харесва?
Neli
Кафевар/ка/
Мнения: 839
Регистриран на: Яну 30, '11, 15:15

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от Neli »

Изображение
Първото ми лаленце за 2012 г.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 816 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от Мария Николова »

Нели, много ти е гиздаво! :angelche:

Изображение
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
just

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от just »

Мерита, това ми напомня за онази приказка ... първо минала жълтата вода, после минала оранжевата вода, след нея червената..., а накрая ... черната вода :D Открила си с тези жълтуши, вероятно ще завършиш с Queen of Night за черната вода ;) Само не знам как ще оцветят водите твоите сладоледи :angelche: :angelche: :angelche:


just написа:дори най-ранните ми лалета едва ли ще са цъфнали и през този уикенд
Подценила съм ги :angelche: :angelche: :angelche:

Първи както винаги са turkestanica :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Изображение

Изображение

Изображение

Първи цветчета от Heart's delight
Изображение

Някои от другите са ... така :D :D :D
Изображение

Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от calico »

Юле, това туркестанското е абсолютно великолепие. :potekoha: на колко години е туфата?

Мери, очаква се лалеената нива скоро да се ошари. :ieeee: няма ли да има жълто тогава?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 816 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от Мария Николова »

Юле, това твоето чудо има педя цвят, лакет тичинки!!! :o :potekoha: :potekoha: :potekoha:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
just

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от just »

calico написа:Юле, това туркестанското е абсолютно великолепие. :potekoha: на колко години е туфата?
Есента на 2008 боднах на две места по 10 луковички от туркестанците и ... не съм ги пипала от тогава :angelche:
Миналата година дъщеря ми обра изсъхналите им шушулки и ... изсипа семената им в една саксия - щяла да сее лалета ;). Саксията цяла зима стоя на студа и снега. Вчера гледам едни тревляци наникнали и на повечето семенцето им на върха :o Няма какво друго да бъде :stiskam: другия път ще ги снимам :P
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”