Парад на лалетата '2012

Публикувай отговор
just

Парад на лалетата '2012

Мнение от just »

Малко предистория :angelche: :angelche: :angelche:
calico написа:ето го първото лале Корона, до 2-3 дни ще цъфнат и тия край него дребосъци, то кокичета имам по-едри, да не говорим за минзухари
Юле, не мога да открия тема, защото нито лалето е хубаво, нито аз съм изявена лаледжийка. :lol:
Честта да открие сезона 2012 трябва да е на някой като тебе, Мери и пр., не на мен
Изображение

Изображение
s_t_m написа:calico, бива ли така! :svekurva: Сега с Юлето ще се сбием коя от двете да отвори "2012 Пролетния император". Отстъпвам на just, защото вече отворих нова тема за нарцисите. :hihihi:
Калико, Мери, благодаря, че честта тази година се пада на мен :liubov2: :liubov2: :liubov2:

Мери, тези титли, дето ни ги закичи Калико :hihihi: са си и много задължаващи... И ако не накараме повечето да напишат поне по една страница с желания-мечталки за новия сезон, няма да сме си ги заслужили :angelche: :angelche: :angelche:


И понеже, за момента разполагам само със старите си снимки ;) , защото дори най-ранните ми лалета едва ли ще са цъфнали и през този уикенд, а във въздуха вече усещам :angelche: , че освен при Калико и другаде има нетърпеливи лаленца, няма да бавя повече официалното откриване на лалеената феерия :tzvetoman: :tzvetoman: :tzvetoman:


Ваш ред е :daaa:

И за да стане наистина пищна темата, не се скъпете на мнения и снимки в тази тема - всяко едно лале е прекрасно, независимо какво е и къде е цъфнало - в градината, в саксия на "балконската" градина или пък в гората...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от calico »

Юле, благодаря за темата, ще чакаме вашите лалеени феерии.
А докато чакаме ето една фотосесия на всичките отворени от вчера лалета корони, като са туфичка и вече са хубавки, особено като за първи, а най-нефелното беше най-бързак
ама оставили ми една сапунерка :svekurva: , аз със хубав апарат не мога, а то с тая цвъчка :svekurva:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
estrella74
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1406
Регистриран на: Юли 14, '10, 23:00
Местоположение: София

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от estrella74 »

Браво за хубавата тема, ще я следя с голямо удоволствие! :daaa:
Calico, браво, откри сезона с много хубави лаленца! :liubov:
Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
[img]http://media.snimka.bg/s1/1862/029967772.jpg?r=0[/img]
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от serena »

Много хубави лалета! Макар да обичам най-много пролетта и лятото, отсега чакам с нетърпение следващата есен, за да се разтърся и да експериментирам с още по-хубави и нови лалета.
Включвам се в парада и аз с част моите тазгодишни лаленца:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Изображение

Всички показани цъфнаха рано, за Осми март, докато бяха още вътре. Имам още няколко вида, които се надявам до седмица-две да цъфнат. С най-голямо нетърпение чакам да цъфне ето това лале - http://www.edenbrothers.com/store/media ... Nice-1.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Аватар
Galq 03
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1977
Регистриран на: Яну 22, '10, 16:47
Местоположение: Слънчев Бряг

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от Galq 03 »

:ieeee: :ieeee: :ieeee:
Юле, благодаря за темата :tzvetentze:
Калико, защо се оплакваш, много са си хубави лаленцата :nod:
serena :sclap: :sclap: :sclap: и всички тези лаленца си отгледала в саксии :o
Аз тук само ще се радвам на вашите, нещо не се разбираме с това прекрасно пролетно цвете :eeeh:
just

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от just »

serena написа:С най-голямо нетърпение чакам да цъфне ето това лале - http://www.edenbrothers.com/store/media ... Nice-1.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;.
С право очакваш цветовете на карнавала с най-голямо нетърпение, но не пренебрегвай и фазите преди пълното му разцъфване ;) - те също са много впечатляващи :daaa:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Calico и serena да се разберат чии лалета първо са цъфнали. :sgiggle: Моите са последни в тройката. :lol: :hihihi: Къде другите, "мушкани в сандъци"? Давайте, девойки! :mrgreen:
Забих пръчки с вързани найлонови торбички да се веят и да плашат гълъбите. Те ако не помогнат, слагам една снимка на баба Яга и ще обикалят отдалеч двора, даже по въздуха. Хахахахахаха! :srofl: :srofl:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от calico »

Оо, на Серена са първи, те още на 8-ми март са цъфнали. просто са велики Серена
ама от градинските моите са първи :ieeemyzh: :ieeemyzh:

Мери, за пръв път чувам гугутки да кълват лалета :shock:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от Мария Николова »

calico написа:
..........................................................
Мери, за пръв път чувам гугутки да кълват лалета :shock:
знам защо! :snurd: :snurd: :snurd: В съседен безлюден двор гледах сутринта нежна млада тревица и се зачудих защо пернатите не пасат тази тревичка, а лалетата ми. :hmmm: Сега преди да тръгна насам, минавайки край лалетата, оплевих няколко тревички и... осъзнах, че до 2 ч. след обед още има събрана роса в пазвите на лалетата. Не са закусвали с цветчето на нещастното лале. Ако закусваха, нямаше да оставят една цветна пъпка! Мъчили са се да отстранят пъпката, за да стигнат до росата. :swait:
Няма да оставям моя снимка - едно сандъче с вода за жадните пернати ще свърши по-добра работа от баба Яга. :lol: :lol: :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Denis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1358
Регистриран на: Юли 11, '10, 16:48

Re: Парад на лалетата '2012

Мнение от Denis »

Ако трябва да съм честна - тук ми се щеше да се запиша с някоя по-впечатляваща снимка :oops: , но...
днес мога да снимам- днес снимам- макар и на облаци и превалявания слаби, следв. съб-неделя-сигурно ще са прецъфтели
Лале Showwinner /кауфм.група/ и крокус Jeanne d'Arc
Изображение

Изображение

Не са най-прекрасните снимки като в нета, но важното е друго- бяло-червено-мартенички, еднакви по височина и едновременно цъфтят-макар, че са лале и минзухар :nod:
Как можеш да знаеш какво искаш, докато не получиш каквото искаш и не видиш дали ти харесва?
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”