Книгите, които препрочитаме

Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Книгите, които препрочитаме

Мнение от Мария Николова »

Марсиански хроники
Соларис
в първата десетка
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Книгите, които препрочитаме

Мнение от calico »

Ами Гео, предполагам че в класацията са се намесили основно младежи, и те старите неща не ги знаят.
За мен Дюн е класиката в жанра, но май я има в списъка.
също и Хрониките на Амбър.

а най ми е любима четирилогия "Ако с Фауст не успееш", "Донесете ми главата на принца"....и кои още бяха две, на Зелазни.
И в този списък няма и една от руската фантастика, нито на Станислав Лем, нито братя Стругацки ;) а разказите на Лем и за звездния навигатор Пиркс са си пак класика.

какво да се прави, особености на времето :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Книгите, които препрочитаме

Мнение от Гео, граф »

Ама разбира се !!! Понеделник започва в събота и Соларис - къде ми беше ума :nod:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Мириам
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Окт 1, '13, 15:46

Re: Книгите, които препрочитаме

Мнение от Мириам »

Много харесах книгата "Край Пиедра седнах и заплаках" от Коельо.Прочетох я за 3 дни, 3 пъти,много нежна и истинска. :angel2:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Книгите, които препрочитаме

Мнение от Гео, граф »

Мда, в другата тема май споменах, че препрочитам Велизарий на Грейвс. След него ще продължа направо със Златното руно на същия :nod:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 306 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Книгите, които препрочитаме

Мнение от Di_Va »

Тук, по-нагоре в темата (макар и постове от 2012г.), се споменава "старата" фантастика, която много обичах, чудя се обаче, ако сега тръгна да ги препрочитам, дали няма да се разочаровам :hmmm: .
Мириам
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Окт 1, '13, 15:46

Re: Книгите, които препрочитаме

Мнение от Мириам »

Di_Va написа:Тук, по-нагоре в темата (макар и постове от 2012г.), се споменава "старата" фантастика, която много обичах, чудя се обаче, ако сега тръгна да ги препрочитам, дали няма да се разочаровам :hmmm: .
И аз много ги харесвах,имаше едни разкази от Робърт Шекли.Четах ги наскоро и да т кажа,Диве,не се разочаровах! :P
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Книгите, които препрочитаме

Мнение от milena02 »

Я каква тема сме имали, пък да не знам! То аз предимно препрочитам, рядко посягам към нещо ново.
Има две книги обаче, които чак ме тревожат. Откривам нещо маниакално в отношението ми към тях. Препрочитам ги ритуално минимум два-три пъти в годината и естествено ги знам наизуст. Едната е "Престъпление и наказание" на Достоевски, а другата е "Сговор на глупци" на Джон Кенеди Тул. И двата романа са масово мразени от хората.
Десетки пъти съм чела също така: "Гордост и предразсъдъци" на Джейн Остин, "Споразумението" на Елия Казан, "Шагренова кожа" на Балзак, "Анна Каренина" на Толстой, "Скитникът между звездите" на Джек Лондон и разказите на Чудомир. А онова (предимно от класиката), което съм препрочитала по 4-5 или 2-3 пъти, няма чет и брой.
Мисля си, че книгата си е една и съща, но ние сме различни всеки път, когато я отворим. И затова откриваме нови неща в нея. Пробвайте сега да прочетете "Пипи Дългото Чорапче", ще се смаете!
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Книгите, които препрочитаме

Мнение от Мария Николова »

milena02 написа:Я каква тема сме имали, пък да не знам! То аз предимно препрочитам, рядко посягам към нещо ново.
Има две книги обаче, които чак ме тревожат. Откривам нещо маниакално в отношението ми към тях. Препрочитам ги ритуално минимум два-три пъти в годината и естествено ги знам наизуст. Едната е "Престъпление и наказание" на Достоевски, а другата е "Сговор на глупци" на Джон Кенеди Тул. И двата романа са масово мразени от хората.
Десетки пъти съм чела също така: "Гордост и предразсъдъци" на Джейн Остин, "Споразумението" на Елия Казан, "Шагренова кожа" на Балзак, "Анна Каренина" на Толстой, "Скитникът между звездите" на Джек Лондон и разказите на Чудомир. А онова (предимно от класиката), което съм препрочитала по 4-5 или 2-3 пъти, няма чет и брой.
Мисля си, че книгата си е една и съща, но ние сме различни всеки път, когато я отворим. И затова откриваме нови неща в нея. Пробвайте сега да прочетете "Пипи Дългото Чорапче", ще се смаете!
:sooo: Я, виж тиии! :sooo: Мислех, че никой друг не препрочита периодично едни и същи книги и никой не знае какво носи това.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
troll

Re: Книгите, които препрочитаме

Мнение от troll »

Във всяка книга можеш да откриеш, това, което търсиш.Повече или по-малко.
Най-доброто от фентъзито не е филмирано.Правата на Властелина са продадени за 10 000 долара и като казали на Толкин що толкоз малко? той отвърнал: това никога не могат да го филмират.
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”