Градината през зимата

Публикувай отговор
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Градините ни през зимата

Мнение от libra »

В момента сме със 30 см.сняг,днес също валя ,но 1-2 см. натрупа само.Преди този сняг дъжд стопи стария и за около полови час можах да видя градината.Мисля,че няма загуби ,но нищо не се знае, да не забравяме че февруари е най-студеният месец.Преди този половин час в снега садих 2 рози от злополучната последна поръчка.И аз като Дал-ако си преживеят нормално, вече няма да им треперя толкова.На практика до сега само на Флоров измръзнаха ,макар че бяха садени даже и в топло време/имам предвид септември /.От вносните нямам нито една загуба.Дай боже ,и зимно-коледните да се прихванат :stiskam:
Аватар
Elyza
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1717
Регистриран на: Сеп 15, '10, 23:18

Re: Градините ни през зимата

Мнение от Elyza »

Обещаната снимка за Елена.
Lovely green януарски цветовеИзображение
После направих обиколка в градината с фотоапарата
Всички рози са с листа- жълто-оранжевата част от розариума. Изображение
хойхери и хеухерелиИзображение
Тревния кът/любимото място за игри и развлечения на котките- стиппа, прегърната с обич, пред нея карекс от М999666
Изображение
Така зимуват другите треви- Пампаските и пенисетума/ватата диша и топли, използвам я многократно/.
Увита с вата е и на пасифлора церулея почвата около корена и стъблото. Горната част е с нетъкан текстил от Баумакс. В моя град няма пасифлори, нарове и др.екзотики/Северна България/. На нейно място имаше 10 годишна смокиня, която измръзна. Много се надявам пак да видя пасифлората цъфнала, но знам, че няма големи шансове.Изображение
Както Гюлче се оплаква от мнението на съседите, така и моите имат същото. Но красотата иска жертви, дори и працали по оградите и изумени погледи/ :angelche:
незабравка

Re: Градините ни през зимата

Мнение от незабравка »

Elyza написа:Обещаната снимка за Елена.
Lovely green януарски цветовеИзображение
После направих обиколка в градината с фотоапарата
Всички рози са с листа- жълто-оранжевата част от розариума. Изображение
хойхери и хеухерелиИзображение
Тревния кът/любимото място за игри и развлечения на котките- стиппа, прегърната с обич, пред нея карекс от М999666
Изображение
Така зимуват другите треви- Пампаските и пенисетума/ватата диша и топли, използвам я многократно/.
Увита с вата е и на пасифлора церулея почвата около корена и стъблото. Горната част е с нетъкан текстил от Баумакс. В моя град няма пасифлори, нарове и др.екзотики/Северна България/. На нейно място имаше 10 годишна смокиня, която измръзна. Много се надявам пак да видя пасифлората цъфнала, но знам, че няма големи шансове.Изображение
Както Гюлче се оплаква от мнението на съседите, така и моите имат същото. Но красотата иска жертви, дори и працали по оградите и изумени погледи/ :angelche:
Елиза,до колко градуса падат минимум при вас температурите през зимата?
Аватар
Elyza
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1717
Регистриран на: Сеп 15, '10, 23:18

Re: Градините ни през зимата

Мнение от Elyza »

Тази зима имаше нощи с по -10 и не са падали повече.
Миналата зима бяха под -15 и розите нямаха листа. Много добре помня, че февруари подрязвах Розариум Уетерсен и той нямаше нито едно листо. А сега само където цветове няма... Много е мека зимата тази година. Тя още не е свършила все пак ;)
А преди години майка ми казва, че до училище е стигала по пъртина. Климата се променя, но не съм убедена, че ние сме причината. :hmmm:
dal

Re: Градините ни през зимата

Мнение от dal »

Elyza написа:Тази зима имаше нощи с по -10 и не са падали повече.
Миналата зима бяха под -15 и розите нямаха листа. Много добре помня, че февруари подрязвах Розариум Уетерсен и той нямаше нито едно листо. А сега само където цветове няма... Много е мека зимата тази година. Тя още не е свършила все пак ;)
А преди години майка ми казва, че до училище е стигала по пъртина. Климата се променя, но не съм убедена, че ние сме причината. :hmmm:
спокойно можеш да им кажеш че сте увили асмите , че мръзнат , така ще се успокоят хората :mrgreen: :hihihi:
незабравка

Re: Градините ни през зимата

Мнение от незабравка »

Не майтап няма ,наистина съм виждала около Русе увити асми,значи става много студено
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Градините ни през зимата

Мнение от Titi »

незабравка написа:Не майтап няма ,наистина съм виждала около Русе увити асми,значи става много студено
е как майтап - свекъра ми всяка година зарива лозите, тези които не може да се заринат, увива във вестник. Иначе мръзнат. Но това е само при определени сортове грозде, не при всички асми.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Debi
Баш кафе майстор
Мнения: 2074
Регистриран на: Ное 28, '09, 09:53

Re: Градините ни през зимата

Мнение от Debi »

Малко снимки от вчера
Изображение
Ирисите ретикулата и минзухарите вече се показаха :nod: -
Изображение

Изображение
А това е Файри, още и стоят пъпчиците -
Изображение
dal

Re: Градините ни през зимата

Мнение от dal »

Деби , направо пролетта е дошла при теб! :ieeee: Браво девойче :liubov2:
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10036
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 621 пъти
Получил благодарност: 1113 пъти

Re: Градините ни през зимата

Мнение от greeneyed »

Напред си ,Деби, а цикламите ти каква туфа са направили! :daaa: Ама ей къде е февруари и ние ще започнем да заничаме по земята. :angel2:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Публикувай отговор

Обратно към “Снимките - да се похвалим!”