КИВИ - Actinidia - Kiwi

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
Таралас
Кафе машина
Мнения: 3155
Регистриран на: Юли 3, '11, 12:47
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от Таралас »

Когато е писано горното което си пастнал от Серафимов, доста вода е изтекла, както сам може да се убедиш именно за това смея да твърдя че имам поне 5 пъти повече опит (практика) от Серафимов по темата Киви, така че голяма част от цялата му статия може да се оспори и то успешно, така е за статиите му за маслините. На другия въпрос да ние с Ордонез сме едно и също лице. Относно гуавата и статията за нея аз съм я пуснал на едно друго място където е цялата, а тук съм пастнал откъс от цялата статия, която е изключително дълга. Обикновенно пиша от практиката си, единственото нещо което може да пейстна това са таблици и изводи на доказали се светочни експерти, но не и непроверени данни, именно за това се ядосвам на Серафимов , че доста неща писани от него са били актуални за времето когато е творил, сега доста неща не са така както той е писал.
VIBER tel 0877 28 88 40 Facebook https://www.facebook.com/georgi.goshev.9
[url=http://www.exoticplantsbg.com/][img]http://prikachi.com/images/194/7864194b.png[/img][/url]
Титаник е направен от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьор.
Аватар
nelidech
Кафевар/ка/
Мнения: 861
Регистриран на: Май 19, '10, 13:23
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от nelidech »

Понеже имам киви, а съседа ми беше от хората внесли и разпространили този плод та знам ,че са правени опити да се отгледа и в други райони на страната, но не са били особено успешни. Освен това градини с киви е имало само в по южните части. Преди няколко години дадох лозички на една приятелка от чирпан и въпреки че се хванаха издържаха лятото , но зимата измръзнаха. Естествено на никого не пречи да опита да си го отгледа. Освен това вие отглеждате камелии , гардении и азалии, та едно киви ли ще ви се опре :D . През първите 2-3 години иска много поливане, но веднъж като се измъкне после вече е като ламя.
"Основните елементи на щастието са: нещо да правиш, нещо да обичаш и нещо, за което да се надяваш" Алън Чалмърс
http://nelidech.snimka.bg/flowers/rozi.508923.all" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Таралас
Кафе машина
Мнения: 3155
Регистриран на: Юли 3, '11, 12:47
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от Таралас »

nelidech, както няколко пъти казах по горе , киви се гледа в цяла България успешно, като казвам цяла България мога да предоставя списък с около 300 имена, макар и да не е редно на хора засадили си киви в дворове и вили последните 4 години. Всичките тези хора ми имат телефоните и никой до сега не се е обадил че кивито му е измръзнало зимата, макар и да им е гарантирано за този материал че няма да има проблеми и евентуално ако се породят нося отговорност - аз . Говоря за над 1700 броя растения. Ще изброя само градовете. Пловдив, Хасково, Благоевград, Рудозем, Мадан, Разлог, Костенец, Ихтиман, София - окръг, Русе, Плевен, Павликени, Видин, Разград, Шумен, Търговище, Силистра , Морските села и градове няма да ги пиша и много други села Ямболско, Старозагорско. Колега много е важно каква лозичка си дал на чирпанлийката, ще отбележа само един факт, много хора се оплакват от лош материал, всеки отговаря сам за себе си за материала който сади и за материала за който е решил да си даде парите. И накрая, за протокола, през 1980 година в Куклен имаше точно 15 декара киви насаждения , 7 декара нар, 2 декара дафинов лист и други подправки които през 1992 година при раздаването на земята ТКЗС ги разора и унищожи, аз живея почти до масива, там израстнахме и трябва да ти кажа , че не беше поливно и никога не стана така едро както ни се искаше , но поне ядяхме киви на корем като деца. Обясни ни малко за твоя съсед какви сортове киви е разпространявал в България и от къде се е снабдявал с материал.
VIBER tel 0877 28 88 40 Facebook https://www.facebook.com/georgi.goshev.9
[url=http://www.exoticplantsbg.com/][img]http://prikachi.com/images/194/7864194b.png[/img][/url]
Титаник е направен от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьор.
Аватар
gogoman
Кафе с мляко
Мнения: 268
Регистриран на: Дек 20, '11, 16:44
Местоположение: София

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от gogoman »

Re: Киви
от Ордонез » 20 Мар 2011, 15:31

Здравейте, нов съм във форума и това ще е първия ми пост и то в една от любимите ми теми. Няма да се представям понеже не това е мястото само ще отбележа че живея в Куклен " родопската яка " със средиземноморски климат - прекрасна за експерименти на какво ли не. Така , любовта ми към плодът киви започна през 1996 година когато при едно посещение в Петрич се запознах отблизо с това растение .......
ICQ: 260535431
Аватар
gogoman
Кафе с мляко
Мнения: 268
Регистриран на: Дек 20, '11, 16:44
Местоположение: София

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от gogoman »

gogoman написа:Re: Киви
от Ордонез » 20 Мар 2011, 15:31

Здравейте, нов съм във форума и това ще е първия ми пост и то в една от любимите ми теми. Няма да се представям понеже не това е мястото само ще отбележа че живея в Куклен " родопската яка " със средиземноморски климат - прекрасна за експерименти на какво ли не. Така , любовта ми към плодът киви започна през 1996 година когато при едно посещение в Петрич се запознах отблизо с това растение .......
Ордонез и Таралас са едно и също лице!!!!
ICQ: 260535431
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от johnstalker »

Кой е Ордонез?
Аватар
gogoman
Кафе с мляко
Мнения: 268
Регистриран на: Дек 20, '11, 16:44
Местоположение: София

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от gogoman »

Таралас
ICQ: 260535431
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от johnstalker »

gogoman написа:Таралас
Моят друг ник е bigbeer. :daaa:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от Мария Николова »

gogoman написа:сря Яну 11, 2012 10:21 pm
gogoman написа:Re: Киви
от Ордонез » 20 Мар 2011, 15:31

Здравейте, нов съм във форума и това ще е първия ми пост и то в една от любимите ми теми. Няма да се представям понеже не това е мястото само ще отбележа че живея в Куклен " родопската яка " със средиземноморски климат - прекрасна за експерименти на какво ли не. Така , любовта ми към плодът киви започна през 1996 година когато при едно посещение в Петрич се запознах отблизо с това растение .......
Ордонез и Таралас са едно и също лице!!!!
Е, и какво от това? :lol: :lol: :lol:
За такива случаи, драги ми Гого, се казва "разбиваш отворена врата", :hihihi: защото:
Таралас написа на 10.01.2012, 8:39 ч.:
"На другия въпрос да ние с Ордонез сме едно и също лице."
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
donkata
Кана кафе
Мнения: 590
Регистриран на: Юни 30, '11, 15:30
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: КИВИ - Actinidia - Kiwi

Мнение от donkata »

Аз нещо съвсем се обърках.
Как фактът, че някой има различни никове по различните форуми, се отразява на кивито.
Има 10 вида хора - такива, които знаят двоичната система и такива, които не я знаят.
Изображение Изображение Изображение Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”