галерия сукуленти

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 43 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: галерия сукуленти

Мнение от scleri »

На склеритата е позволено да правят забележки, за това ще ви напомня че малко се отклонявате от темата на темата. Иначе темата / много обичам тафтологията / която подхващате е интерсна и заслужава да и отворите нова тема. Там ще се наприказваме на воля.

Не мога да не кажа още две думи. Това дето си го харесала - Amyriostigma_v_mahoreus съществува само в главата на автора на сайта - кактусинфо точка нет. Не трънчето, а името което му е измислил. За всички останали любители на кактусите това е A. myriostigma 'columnaris' cv.minima . По популярен като A. myriostigma cv. Huboki . Трънчето е японска измишльотина, а японците както знаеш са перфекционисти. За това в зависимост от това как са разположени стигмите / белите петънца / те различават два вариянта на това чудо на природата. HUBUKI - когато са равномерно разпределени по цялото стъбло, и HUBOKI - когато са концентрирани в отделни участъци от стъблото.

Ето ти и две снимки да видиш разликата :

Изображение


Изображение



Вярвам сама ще познаеш кое е с "О" кое с " U " . По принцип по разпространения вариянт е HUBOKI .


Иначе кактусният свят е изпълнен с куп кристатни, монстрозни, вариегатни и др. чудеса на природата дето поне половината от тях въоще не приличат на кактус на пръв поглед.
Като този Астрофитум мириостигна св. онзука форма кристата / ако трябва да сме точни растението на долната снимка има признаци и на кристатна, и на монстрозна форма /


Изображение
Аватар
Val March
Кафе с мляко
Мнения: 207
Регистриран на: Дек 15, '10, 18:52
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: галерия сукуленти

Мнение от Val March »

mdental написа:Amyriostigma_v_mahoreus ! Вижда ми се много откачен кактус ...и май няма бодли ...:)
А ,какво ще кажете ? :dovolen:

Изображение


Имам колкото искаш детки от Хубоки с готови чакащи коренчета, но....:)))) ...познай дали ще тръгна да правя колетче за едно такова нещенце, че и до поща или Еконт да ходя!:)))))
Предпочитам да ги подарявам на гости на "найлоните":))))
Neli
Кафевар/ка/
Мнения: 839
Регистриран на: Яну 30, '11, 15:15

Re: галерия сукуленти

Мнение от Neli »

Изображение
Не съм голям любител на сукуленти, но това цвете ми го подариха като резник.Гледах го само ,защото ми дожеля да го изхвърля.Но сега, когато цъфна, съм изумена от красотата му.Някой ще ми помогне ли да резбера какво имам?
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 370 пъти
Обратна връзка:

Re: галерия сукуленти

Мнение от botan »

Stapelia си имаш. :)
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
mdental
Кафе с мляко
Мнения: 236
Регистриран на: Авг 21, '11, 09:46
Местоположение: софия

Re: галерия сукуленти

Мнение от mdental »

Стапелия ,да! Честито~:)
Мойте не щат да цъфтят ...Все им окапват пъпките в един момент... :cry:

Val March, гови ме малка завист ,че го имаш ...: :dovolen:
А иваче прозвуча като :имам ,ще ти дам ,ама друг път !...Ама аз няма дя се сърдя ...:)

Благодаря Scleri , за изчерпателната информация !И обещавам ,че вече няма да излизам от очертанията на ТЕМАТА ...:)
Neli
Кафевар/ка/
Мнения: 839
Регистриран на: Яну 30, '11, 15:15

Re: галерия сукуленти

Мнение от Neli »

Благодаря за името и за "Честитото"
Аватар
mdental
Кафе с мляко
Мнения: 236
Регистриран на: Авг 21, '11, 09:46
Местоположение: софия

Re: галерия сукуленти

Мнение от mdental »

Ето, да се включа в темата и с риск да бъда анатемосана ,че ги гледам заедно - част от мойте мъничета :

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
zmei4o
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1771
Регистриран на: Дек 1, '09, 14:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: галерия сукуленти

Мнение от zmei4o »

ей това му се вика разнообразие и хубави видове :ieeemyzh: :sitwasntme: :ssvirka:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 370 пъти
Обратна връзка:

Re: галерия сукуленти

Мнение от botan »

Какво му е заглавието на онова вариегатното с рошавите крака на първата снимка? :hmmm:
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
mdental
Кафе с мляко
Мнения: 236
Регистриран на: Авг 21, '11, 09:46
Местоположение: софия

Re: галерия сукуленти

Мнение от mdental »

[quote="botan"]Какво му е заглавието на онова вариегатното с рошавите крака на първата снимка?

В дъното в дясно ли ? Adromischus cristatus . ,но не е пъстролистно ,ами някой идиот е решил за по интересно да го напръска с бронзов спрей ...и старите листа са бели /бронзови/ ,а иначе си расте зеленко ...
Публикувай отговор

Обратно към “Кактуси и сукуленти”