Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Публикувай отговор
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6610
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от Lizi »

Толкова съм разочарована! :cry: Червения ми люляк цъфна ... розово! :ufff:Едно розово и едно лилаво.
Изображение

Явно това е хибрид и се е разпаднал. За първи път ми се случва.Обикновено от семената цъфтят същото като родителите си .
Аватар
Peperomia
Kъсо кафе
Мнения: 54
Регистриран на: Мар 27, '11, 21:24

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от Peperomia »

Аз пък взех,че си поръчах единствения екземпляр лагерстремия от "Замъкът" Бургас и утре ще бъде при мен!Взех го на промоция за около 9лв!Иначе по 16 лв я има в "Стрелиция"-София.Но тук видях тъмно червената лагерстремия и ми останаха очите в нея... :cry: Има ли начин за поне 2 семенца?Ще се смили ли някой над мен? :?: Ще чакам денонощно съобщение и инструкции! :tzvetentze:
Pipa
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7444
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 885 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от ljuboznatelna »

Тъмночервените не са ли стерилни?
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6610
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от Lizi »

Малко снимки от Хисар:
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
valia.l
Виенско кафе
Мнения: 479
Регистриран на: Авг 7, '11, 10:01

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от valia.l »

Lizi,цъфналите храстчета са невероятни красиви ,ако се размножават само със семенца от къде мога да си закупя?
http://valialobodova.snimka.bg/flowers/cvetq.617260" onclick="window.open(this.href);return false;
denitsavm

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от denitsavm »

В МиМ трейдинг има семена от розов. А сигурно и в тези сайтове, които сме пуснали също има :dovolen:
dal

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от dal »

denitsavm написа:В МиМ трейдинг има семена от розов. А сигурно и в тези сайтове, които сме пуснали също има :dovolen:
Дени , то има , ама откакто филмирахме сеене никнене до цъфтене едвам -мисля се доста хора се разкандърдисаха
Например огромния инд люляк ,купен ми от варна от мила дружка и това лято не цъфтя , а е на местото си и е над метър вече втора година
купен е от Стефан от Варна
Същевременно на Лизи семеначетата цъфтяха кое както си иска като цветове
в снимките на новата градина това дето го виждате като туфи са семенаци от тази зима....
та малко е ...като да вкорениш резник и май по малко грижи по него :hmmm:
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от Роза1924 »

Това с цъфтежа си е малко тото - моите и двата въобще не направиха пъпки тази година. А миналата година цъфтяха :hmmm: Единия го рязах, другия - не. Резултатът е еднакъв -т.е. причината не е резитбата.
Аватар
Galq 03
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1977
Регистриран на: Яну 22, '10, 16:47
Местоположение: Слънчев Бряг

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от Galq 03 »

За цъфтежа на индийския люляк съм чувала, че има по-голяма вероятност да цъфне, ако зад него има бяла стена /освен прякото слънце/ , но дали е вярно, не мога да споделя, понеже нямам преки наблюдения :hmmm:
denitsavm

Re: Индийски люляк / Lagerstroemia indica

Мнение от denitsavm »

Дал, аз те разбрах още миналата година и си беше напълно права :daaa: Купуваме готови растения за да ни радват, но сеем, за да им се радваме... дето се вика не толкова за да се зацветим с тях, колкото да си чешаме крастата :dovolen: Но пък като пита някой отде да вземе семена - аз си казвам ако знам...
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”