Самакитка, Омаяк,Вълче биле, Аконитум (Aconitum napellus)

Публикувай отговор
tanyap307
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Юни 8, '11, 11:18
Местоположение: София

Re: Самакитка, Омаяк,Вълче биле, Аконитум (Aconitum napellus

Мнение от tanyap307 »

Здравейте, търся растението Aconitum . Прочетох , че предлагате семенца.Може ли да си поръчам от вас или да ме насочите от къде да си купя
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31643
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 966 пъти
Получил благодарност: 2182 пъти

Re: Самакитка, Омаяк,Вълче биле, Аконитум (Aconitum napellus

Мнение от Мария Николова »

tanyap307 написа:Здравейте, търся растението Aconitum . Прочетох , че предлагате семенца.Може ли да си поръчам от вас или да ме насочите от къде да си купя
Става! Но сега не е подходящ момента. Напомни ми късно есента да ти пратя. :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
mama_li

Re: Самакитка, Омаяк,Вълче биле, Аконитум (Aconitum napellus

Мнение от mama_li »

Изображение
Нормално ли е чак сега да се кани да цъфти??
isa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1865
Регистриран на: Ное 29, '09, 12:03

Re: Самакитка, Омаяк,Вълче биле, Аконитум (Aconitum napellus

Мнение от isa »

Абсолютно, сега му е времето :daaa:
mama_li

Re: Самакитка, Омаяк,Вълче биле, Аконитум (Aconitum napellus

Мнение от mama_li »

Иса, благодаря! Нали всичко ми е за сефте :oops: и изпадам в чуденки от време на време.
Аватар
Eli4ka
Кафе с мляко
Мнения: 270
Регистриран на: Юли 7, '11, 07:10
Местоположение: София

Re: Самакитка, Омаяк,Вълче биле, Аконитум (Aconitum napellus

Мнение от Eli4ka »

Растението е ЕДНО ОТ НАЙ-ОТРОВНИТЕ, което ZAPLESKA вече е написала в описанието. Внимавайте, ако има малки деца наоколо!!!
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31643
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 966 пъти
Получил благодарност: 2182 пъти

Re: Самакитка, Омаяк,Вълче биле, Аконитум (Aconitum napellus

Мнение от Мария Николова »

Eli4ka написа:Растението е ЕДНО ОТ НАЙ-ОТРОВНИТЕ, което ZAPLESKA вече е написала в описанието. Внимавайте, ако има малки деца наоколо!!!
Знаем.
Но колко отровно е? Сто грама зелени листа, или цветчета са критичното количество? Килограм листа, или цветчета? Един милиграм от зелено листо, или цвят?
Колко аконитум е нужен да се отрови едно зло свеки? :lol:
На височината на 3-годишно дете, по растението няма нищо съблазнително, само сухи кафеникави листа. Това вижда то и по стеблото на ипомеята, на домата, краставицата. Не яде сухи листа ипомея, домат, краставица. Най много да откъсне цветче домат и да го подари на мама. Детето предпочита да клекне и да се загледа в мравка, детелинка, райграс, охлювче, калинка, лайкучка, камъче. Все нещица долу в ниското и ги гледа от високо, както възрастните гледат детето отвисоко.
Споко, майчета! :gush: Въздухът, който дишат децата ви, е по-отровен от едно листо, или едно цветче аконитум. ;)
Дозата прави лекарството. И отровата! ;)
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Eli4ka
Кафе с мляко
Мнения: 270
Регистриран на: Юли 7, '11, 07:10
Местоположение: София

Re: Самакитка, Омаяк,Вълче биле, Аконитум (Aconitum napellus

Мнение от Eli4ka »

Не ти се е случвало да тичаш в болница, само защото детенце е опитало някое интересно плодче от някое растения, или прави букети от де що види в градината и не бърза да си измие ръцете. Точно от Вълчето биле е нужно много малко за едно дете, но за свекито не съм сигурна в дозата :lol:
Лично аз , като бъдещо свеки няма да допусна такива растения в градината / за всеки случай де / :mrgreen:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31643
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 966 пъти
Получил благодарност: 2182 пъти

Re: Самакитка, Омаяк,Вълче биле, Аконитум (Aconitum napellus

Мнение от Мария Николова »

Eli4ka написа:Не ти се е случвало да тичаш в болница, само защото детенцеТО е опитало някое интересно плодче от някое растения, или прави букети от де що види в градината и не бърза да си измие ръцете. Точно от Вълчето биле е нужно много малко за едно дете, но за свекито не съм сигурна в дозата :lol:
Лично аз , като бъдещо свеки няма да допусна такива растения в градината / за всеки случай де / :mrgreen:
За улеснение на снаха ми, съм й подредила 15-20 туфи аконитум - в редичка край оградата от пътната врата, още що слезе от колата, да й се намира под ръка! :lol: :lol: :lol: :hihihi:
Моите деца не съм ги стресирала с воя на линейкините сирени. Като видя, че е дъвкало нещо, карам да ме заведе да видя от коя китка е, казвам, че му е много мръсна устата и мия езика, небцето, пред зъбки, зад зъбки дълго, назидателно, безпощадно. Откъсвам още едно плодче и питам "искаш ли пак да ядеш и пак така да те мия?" Не, не иска повече такова безпощадно миене. :evil: :lol: Наблюдавам непрекъснато детето и озъптам свекито да не вика линейка, защото детето си е добре.
По принцип децата трябва да знаят колко много ги обича мама, защото това ги окриля. Но не трябва да знаят колко много се страхува за тях и колко много трепери над тях мама, защото иначе мама ги задушава и травмира със страховете си. И не на последно място, като позахитрее, детето може да злоупотребява с мамината слабост. ;)
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8216
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: Самакитка, Омаяк,Вълче биле, Аконитум (Aconitum napellus

Мнение от дара »

Мария,хубаво го каза :daaa: точно така е,но човек достига до тая мъдрост малко по-късно :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”