за децата и състоянието на духа

Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: за децата и състоянието на духа

Мнение от johnstalker »

lila написа:Да живеят технологиите :mrgreen:
Преди половин час дъщеря ми ме потърси на скайп. Обажда ми се само ако има някаква грандиозна за нейните понятия трагедия, която не е в състояние да разреши. През останалото време просто ме няма :lol: Татуировка на гърба. Голяма. Ужасно голяма. И много красива. Прати ми снимка. Казах и че е много красива. После изпуших 2 цигари една след друга на балкона. От бяс. Иначе не ми пролича. А, освен това - за рождения ми ден ще ми подари татуировка. Мамина душичка :mrgreen: . Отивам да изпуша още две цигари. :mrgreen:
Аз даже бих я подкрепил! :daaa: А на теб ти препоръчам да приемеш подаръка.. :evil:
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: за децата и състоянието на духа

Мнение от lila »

Кариерата ми на манекен приключи отдавна. :angelche:
Аватар
цеци
Кафевар/ка/
Мнения: 962
Регистриран на: Ное 29, '09, 15:13

Re: за децата и състоянието на духа

Мнение от цеци »

Писмо до родител

- Когато мислеше, че не те гледам, аз видях,
че закачи първата ми картина на хладилника и веднага поисках да нарисувам друга.
- Когато мислеше, че не те гледам, аз видях
как нахрани изгубено коте и научих, че е добре да си мил с животните.
- Когато мислеше, че не те гледам, аз видях
как направи любимата ми торта за мен и научих,че малките неща могат да бъдат най-специалните неща в живота.
- Когато мислеше, че не те гледам, аз чух
как каза една молитва и аз знаех, че някъде има Бог, с когото винаги мога да говоря и се научих да вярвам в Господ.
- Когато мислеше, че не те гледам, аз видях
как приготви храна и я занесе на приятел, който беше болен и научих, че ние всички трябва да помагаме грижейки се един за друг.
- Когато мислеше, че не те гледам, аз видях
как отдели от времето и парите си, за да помогнеш на хора, които нямат нищо и научих, че тези които имат нещо трябва да дават на тези, които нямат.
- Когато мислеше, че не те гледам, аз видях
как се грижиш за нашата къща и всеки в нея и научих, че трябва да се грижим за това, което ни е дадено.
- Когато мислеше, че не те гледам, аз видях
как се справяш с отговорностите си, дори когато не се чувстваш добре и научих, че би трябвало да бъда отговорен когато порастна.
- Когато мислеше, че не те гледам, аз видях
сълзите в очите ти и научих, че понякога биваш наранен, но няма нищо страшно в това да поплачеш дори.
- Когато мислеше, че не те гледам, аз видях
как се безпокоиш и исках да бъда всичко онова, което бих могъл да съм.
- Когато мислеше, че не те гледам, аз научих
най-много от уроците на живота, които трябва да знам, за да бъда един добър и творчески човек, когато порасна.
- Когато мислеше, че не те гледам, аз те погледнах
и исках да ти кажа “Благодаря!” за всички онези неща, които видях, когато ти си мислеше, че не те гледам.
Животът е трагедия за чувстващите и комедия за мислещите.Хораций
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: за децата и състоянието на духа

Мнение от Blue sky »

:liubov: :liubov: :liubov: много хубаво
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: за децата и състоянието на духа

Мнение от Titi »

johnstalker написа:
Аз даже бих я подкрепил! :daaa: А на теб ти препоръчам да приемеш подаръка.. :evil:
И аз бих я подкрепила, и бих приела с удоволствие подаръка. Само нашия тати би бил скандализиран, щото е по-консервативен :dovolen:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
цеци
Кафевар/ка/
Мнения: 962
Регистриран на: Ное 29, '09, 15:13

Re: за децата и състоянието на духа

Мнение от цеци »

Titi написа:
johnstalker написа:
Аз даже бих я подкрепил! :daaa: А на теб ти препоръчам да приемеш подаръка.. :evil:
И аз бих я подкрепила, и бих приела с удоволствие подаръка. Само нашия тати би бил скандализиран, щото е по-консервативен :dovolen:
И аз бих приела с благодарност,ако...е временна.Така ще запазя душевния комфорт и на мъжо и на детето.Предлагали са ми вече и /да ме прощава Господ/ казах,че не мога да издържа на болката.Това е абсолютна лъжа и всички го знаят,но се правят ,че ми вярват и няма сърдити :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Животът е трагедия за чувстващите и комедия за мислещите.Хораций
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: за децата и състоянието на духа

Мнение от Satori »

Аз пък вярвам с цялото си сърце, разум и душа, че разликата между приемливото и неприемливото понякога е фина и е въпрос на много малко количествено измерение.

Лила - пред свършен факт очевидно не можеш нищо друго да направиш, освен онова, което си направила :daaa: Дано наистина да е красива татуировката. Освен това, според мен хубавото е, че е на гърба. Все пак, каквото и да си говорим, човек трябва да избира как да се татуира и с оглед на професионалната си реализация. Т.е. една татуировка не бива да му пречи сама по себе си за това.

Ако един ден моите деца случайно решат предварително да споделят с мен, че ще си правят татуировка /а не както направих аз - да покажа на майка ми готовата си татуировка, направена след много отговорно медицинско и естетическо проучване на 31-годишна възраст/, ще се опитам заедно с тях да изберем мотива, размера, мястото на тялото, мастилата и мястото и начина на изпълнение :mrgreen: Или поне ще им споделя съображенията си. Но пък се надявам, че като са виждали моята, ще можем да обсъдим евентуални действия доста по-рано. Синът ми знае, че "мама има надписи" :mrgreen: /Също така горещо вярвам, че децата се учат от онова което виждат като поведение у родителите си и силно разчитам на това/.

За мен казусът татуировка или не не е прост. Напротив. Той не е еднозначен, не е задължително да е само начин да изразиш независимостта си и свободата да правиш простотии, като навършиш 18 /или преди това, за някои неща/ и има доста начини да се избегне едно безразсъдно поведение с дълготрайни последствия. Ама това май не важи само за татуировките :mrgreen:
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: за децата и състоянието на духа

Мнение от mucunka »

Лила,скъпа,аз минах по този път.Малката ми щерка имаше много мерак за тату,слава богу не ме пренебрегна,попита ме няколко пъти,аз уж се дърпах.Доволна съм,че излезе разумна и си направи една малка ,красива пеперуда на врата.Не знам как бих реагирала на нещо голямо.Одисеята ми продължава,следва втори етап-на гърба ,пак красива,слава богу-не е голяма.Дано приключиме с тази.Нещо взех много философски да гледам на нещата,сигурно е от егенето.Казвам си ,при толкова много тежки и непоправими проблеми,които има около нас,татуто май не е най-голямата ни болка.Да са ни живи и здрави,май само това ни остана,пък както ги учи акълът им.На моменти даже им завиждам на възможността да имат неща,за които само сме мечтаели.И на мен ми се иска едно малко тату на спортното ми рамо,егати-баба с татуировка,майка ми ще припадне. :ieeee: :ieeee: :ieeee:
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: за децата и състоянието на духа

Мнение от Satori »

mucunka написа:егати-баба с татуировка,майка ми ще припадне. :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Айде де, знаеш ли колко е готино! :daaa: /Не майка ти да припадне, разбира се :mrgreen: /.
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: за децата и състоянието на духа

Мнение от lila »

Satori написа:Аз пък вярвам с цялото си сърце, разум и душа, че разликата между приемливото и неприемливото понякога е фина и е въпрос на много малко количествено измерение.
mucunka написа:,егати-баба с татуировка,майка ми ще припадне. :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Satori, права си и още как - разликата е трудно доловима и почти винаги нещата са на ръба. Mucunka, давай тогава да се "изрежем" и двете :lol: Нали дребните лудости правят живота да го усетиш :D Честно, татуто е красиво, но е прекалено голямо. Харесвам татуировки, ако са на място. Ами нали съм майка :lol: в първия момент се гнервирам. Добре че съм "ужасна мамичка" - цитирам чедото а и бързо ми минава :D Не знам как ще облече рокля с гол гръб. :lol: Не знам дали след време жените ще носят рокли с гол гръб или по-скоро ще е приоритет на мъжкото население. Света се променя :D а с него и ние.
Публикувай отговор

Обратно към “За децата, духа и свободата”