Крин (Crinum powellii)

Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Крин (Crinum powellii)

Мнение от Blue sky »

ауууууууууууу, разкош, разкош, искам такова животно :potekoha: имам най-обикновения розов, цъфти на три пъти през годината, множи се, ама тц, не е въобще така атрактивен :evil:
He who plants a garden, plants happiness
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Крин (Crinum powellii)

Мнение от dobis »

Блу , оттъук поръчвахме , някъде през пролетта беше , Люси води поръчката тогава.
http://himalayangardens.com/productlist-2.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Доста неща поръчах , само един хемантус се издъни , той си беше болен от път още ...изпуснах и единия амакринум ...но калпавите ликориси продължават да са живи и яки , ни листо , но цвят , ни нищо подобно на растеж ...тяхната луковича люспеста кожица....

и сега разгледах , май са пуснали доста смръдлйовци , та ако се понавие народа ...няма как да не се включа. :angelche:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Re: Крин (Crinum powellii)

Мнение от Мария Николова »

Благодаря ти, че сподели с нас тази прелест! :gush: Жив и здрав да ти е и дъъъълги години да те радва! :stiskam:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Крин (Crinum powellii)

Мнение от Виола »

Честито, Дени! Много е хубав! При мен моят се развива само на листа вече втора година.
denitsavm

Re: Крин (Crinum powellii)

Мнение от denitsavm »

Този е от тазгодишните Евробулб и явно е форсиран, ще го видим догодина :nod: Прибира ли се?
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Крин (Crinum powellii)

Мнение от dobis »

Да , на хладничко , но вътре и малко водичка понякога. Зимуват с листа , дори и нови им растат. Излязоха в чудесно състояние през пролетта , дори и не изгоряха новите . Твоя цветонос отдавна се изцъфтя , не завърза , сега нов цъфти , но не съм очарована и от втория , очаквам още два за сефте да се покажат що за красти са.
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Крин (Crinum powellii)

Мнение от Виола »

Моят крин вади втори цветонос :liubov2:
Изображение
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Крин (Crinum powellii)

Мнение от dobis »

Ето малко и от мене

Ellen Bosenquet - красавец, сега пак ще ме зарадва, пуска нов цветонос

Изображение

Изображение

Moorei Album - но не е бял ,затрих снимките с цвета, само тази е останала. Като на Виола е

Изображение

Powelii - на два пъти цъфтя , през юли и сега , но не съм много очарована , дребен е

Изображение
Аватар
DarinaN
Кафе машина
Мнения: 3318
Регистриран на: Мар 16, '10, 09:40
Местоположение: Пловдив

Re: Крин (Crinum powellii)

Мнение от DarinaN »

Добис, това ли са "луците" :hmmm:
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена." А. Айнщайн

http://darinaivanova.snimka.bg/hobby/2011.593300.25139445" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”