Хибискуси - грижи по отглеждането

Публикувай отговор
Аватар
sunny_1
Виенско кафе
Мнения: 444
Регистриран на: Май 19, '11, 14:45
Местоположение: Пловдив

Re: Хибискуси - грижи по отглеждането

Мнение от sunny_1 »

Някой може ли да ми каже, защо се промени драстично цвета на моя хибискус??? :svekurva: Междувременно съм го наторила със син кристалон. Цъфтеше се така:
Изображение
А от един месец цъфти така: /мислех да не са два корена, ама се изредиха всички клонки с пъпки, и все с този цвят/
Изображение
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Хибискуси - грижи по отглеждането

Мнение от johnstalker »

sunny_1 написа:Някой може ли да ми каже, защо се промени драстично цвета на моя хибискус??? :svekurva: Междувременно съм го наторила със син кристалон. Цъфтеше се така:..

...А от един месец цъфти така: /мислех да не са два корена, ама се изредиха всички клонки с пъпки, и все с този цвят/
Едва ли някой ще ти каже защо точно, обаче е факт, че хибитата са многолики. Погледни ето тази тема: http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.php?f=26&t=1835" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
sunny_1
Виенско кафе
Мнения: 444
Регистриран на: Май 19, '11, 14:45
Местоположение: Пловдив

Re: Хибискуси - грижи по отглеждането

Мнение от sunny_1 »

Абе така е...То с тези хибриди и те не знаят вече къде какво са кръстосали :lol: :lol: и току се пръкне нещо не по реда си!!!! Ама понеже моя е по-обикновен, не очаквах такова поведение от него :evil:
Аватар
ptiholov
Кафе машина
Мнения: 3594
Регистриран на: Ное 29, '09, 22:18
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 15 пъти
Получил благодарност: 595 пъти

Re: Хибискуси - грижи по отглеждането

Мнение от ptiholov »

Според мен са 2 растения.И аз имах една подобна комбинация. :nod: А си мислех,че е само едно и цъфти от два различни клона с два различни цвята. :lol: Даже и като цветове май бяха същите.
Аватар
sunny_1
Виенско кафе
Мнения: 444
Регистриран на: Май 19, '11, 14:45
Местоположение: Пловдив

Re: Хибискуси - грижи по отглеждането

Мнение от sunny_1 »

Аз съм сигурна, че се изредиха всички клонки с по два различни цвята, но все пак като свърши да цъфти /има доста пъпки/ ще го разбутам, да видя дали пък наистина не са ми продали 2 в 1. :lol: :lol:
Аватар
ptiholov
Кафе машина
Мнения: 3594
Регистриран на: Ное 29, '09, 22:18
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 15 пъти
Получил благодарност: 595 пъти

Re: Хибискуси - грижи по отглеждането

Мнение от ptiholov »

Просто погледни в основата на стеблото,дали не е повече от едно или не излизат няколко от почвата.Моите изобщо не си личаха.
Аватар
zmei4o
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1771
Регистриран на: Дек 1, '09, 14:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Хибискуси - грижи по отглеждането

Мнение от zmei4o »

търся някой от Варна с хиби дето ще цъфти за сватосване с Moonstruck тези дни ;) :ieeemyzh:
Изображение Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
rossie
Kафенце
Мнения: 3
Регистриран на: Сеп 16, '11, 21:36
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Хибискуси - грижи по отглеждането

Мнение от rossie »

Здравейте!
Имам нужда от вашия съвет и помощ. От няколко дни у дома имам едно хиби, което според мен е в много лошо състояние. Хората от които го взех, казаха че е на около 5-6 години. Имаше доста изсъхнали и пожълтели листенца и едно наядено, все едно някой го е отхапал. Вероятно е пипнало някаква болест. Досега не съм гледала хибита, и признавам си нищо не им разбирам, но това го взех, защото го очакваше изхвърляне в контейнера за смет. Стана ми жал, а и си мисля, че би могло да се оправи и да стане едно хубаво хиби.
Ето нагледен материал:
Изображение Изображение

А сега отивам да чета полезни съвети :dovolen:
Аватар
Зари
Баш кафе майстор
Мнения: 2031
Регистриран на: Апр 11, '10, 13:25
Местоположение: Хасковлийка от София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 1 път

Re: Хибискуси - грижи по отглеждането

Мнение от Зари »

Хора, първо искама да изразя благодарността си за съпричастността ви към нашия проблем (но мен и на хибито)! :gush:
Второ - отговарям ви тук, защото се усетих, че твърде дълго писахме в темата за здравите и красиви хибита.
frigus написа:На младо хиби голяма саксия = стой та чакай. Пресаждането не е задъжително в по-голяма саксия. Имам едно дръвче над 15 год. бръсна му 1/3 от корените, допълвам с нова смеска и пак там.
frigus написа:Малко повече кислород в корените не вреди, но не променяй температурата при пресаждане. От пръскане до пръскане поне 10 дни, с вода и четка може и всеки ден. Това бялото по корените да не е натрупан варовик? Хибитата имат този навик и жилките стават сухи и чупливи. Успех!
johnstalker написа:Единствената опасност от пресаждане в излишно ПО–ГОЛЯМА саксия е, че по-трудно ще се контролира влагата в нея. Като се има предвид, че сега растението не е в активен период, всяка излишна интервенция по него, само ще го досъсипе. Не го рови повече, и внимавай много с поливането! Църкай пестеливо водицата.
Lizi написа:Всяко пресаждане е стрес за хибито.А то в момента и без това не е в цветущо състояние. Аз не бих го пресаждала изобщо, а щях да го орежа драстично.Това понякога помага.
frigus написа:Зари, довери се на johnstalker с повече опит е. До пролет все ще изчака хибито за прилична саксийка. Нека укрепне. :stiskam:
kokche написа:Ако питаш мене остави го в по голямата саксия .........хибитата по принцип обичат пространство затова се чувстват най добре в земята .Но все пак дай една фотка да го видим ....
al.yank написа:По повод кастренето на корените,не съм кой знае какъв спец по хибита,но е правило-колкото се изреже от корените,толкова да се окастрят и клоните,например 1/3..
ravik написа:Аз за рязането на корените имам много негативно мнение. Честно казано, според мен на червения кичест хибискус може да му направиш каквото искаш, и всичките да му ги отрежеш, пак ще тръгне, но на марковите хибита не ги режете в никакъв случай! Не за друго, а защото съм я тествала тази работа, при това при оптимални условия - късна пролет, ранно лято. Така си съсипах бая хибискуси. Рязах корени и после в саксиите. Страшно трудно се възстановиха, цяло лято едва кретаха, някои въобще. Така че може да си правите такива експерименти с червените, обикновени и с евтините холандски хибриди, но не го правете с трудно вкоренимите - при тях и без това вкореняването е в повечето случаи по-трудно и корените им растат много по-бавно.
frigus написа:Ей, май вдигнахме крайчето, а? Аз също не кастря зорлан корени. Всичко е на ръка и усет. Трябва да се уцели границата между живото, старото и времето, ако че и да са "бабикус"-
И така... Решението е взето.
Растението остава в по-голяматата саксия, без да бъде дори рязано, защото... Защото показва страхотна жажда за живот. Напъпило е с толкова много малки разклоненийца и с немалко пъпки. Ето малко снимков материал, макар и с не съвсем добро качество:Изображение
А ето и в детайли:Изображение Изображение Изображение
Надявам се скаро да ви се похваля! :dovolen:
Аватар
Зари
Баш кафе майстор
Мнения: 2031
Регистриран на: Апр 11, '10, 13:25
Местоположение: Хасковлийка от София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 1 път

Re: Хибискуси - грижи по отглеждането

Мнение от Зари »

Хора, ето го моят болнИк две седмици по-късно.
Изображение
Мисля, че това трябва да звучи като хвалба от моя страна. :ieeee:
Публикувай отговор

Обратно към “Хибискуси”