имам си градинка

Аватар
son4eto
Kафенце
Мнения: 28
Регистриран на: Апр 4, '11, 22:14
Местоположение: ПЛОВДИВ

имам си градинка

Мнение от son4eto »

имам си вече градинка,даите съвет,какви цветя да си засадя за да ми цъвтят това лято
denitsavm

Re: имам си градинка

Мнение от denitsavm »

едногодишни от разсад, маргаритки-летни хризантеми, далии, гладиоли и други луковични, които се садят сега :nod: Не забравяй и рози, както и клематиси

Честито за градинката - да ни я покажеш :dovolen:
Аватар
kamisun
Двойно кафе
Мнения: 186
Регистриран на: Фев 23, '11, 10:40
Местоположение: гр.София

Re: имам си градинка

Мнение от kamisun »

Да и според мен такива, но по-добре наблегни на многогодишните, аз в началото се хвърлях на много едногодишни, защото има много красиви, но като станат повече е по-добре да си многогодишни и чат-пат като ти хареса някое едногодишно да си го сейнеш. Важното е само да предвидиш самото растение колко голямо ще стане след години и в каква цветова гама, за да не мистиш по-късно след години, макар, че без това няма да се мине. Лично аз ползвах съветите на една приятелка, която беше вече разиграла тази ситуация с местенето...
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: имам си градинка

Мнение от evita »

son4eto написа:имам си вече градинка,даите съвет,какви цветя да си засадя за да ми цъвтят това лято
За това лято си вземи готови разсади,май вече са сеене е късно.
Дай по подробно описание на терена-има ли дървета,плодни,или не,равно поле ли е или на тераси,или пък с наклон?Вода има ли или ще чакаш на дедо Боже?
Ако пък случайно си снимала терена го покажи,тук има хора които разбират от градини,те ще ти обяснят тънкостите на градинарстването :nod:
denitsavm

Re: имам си градинка

Мнение от denitsavm »

kamisun написа:Да и според мен такива, но по-добре наблегни на многогодишните, аз в началото се хвърлях на много едногодишни, защото има много красиви, но като станат повече е по-добре да си многогодишни и чат-пат като ти хареса някое едногодишно да си го сейнеш. Важното е само да предвидиш самото растение колко голямо ще стане след години и в каква цветова гама, за да не мистиш по-късно след години, макар, че без това няма да се мине. Лично аз ползвах съветите на една приятелка, която беше вече разиграла тази ситуация с местенето...
Аз си мисля, че за да цъфтят това лято трябва да са повече едногодишни и луковични. Далии - защото цъфтят постоянно до есента е задължитено, ако искаме цвят лятото. Също не е късно да се разпръснат семена на комоси и тагетиси - също, при редовно премахване на прецъфтелите цветове, цъфтят цяло лято, както и нигела и калдъръми. Освен това малко разсад от други едногодишни, няколко корена рози и така - за да цъфти това лято. После по всички теми за градини, дизаин, градински растения и храсти да се чете и избира и моделира и от есента да се почва със сериозната работа. Може и сега да се закупят многогодишни - лилиуми, ириси, хемерокалиси, божури, които обаче не цъфтят първата година освен лилиумите, но особено от БГ закупени е по-вероятно всичко на втората и по-късно да цъфти.

ПС - помоли Равик да ти премести темичката в "нашите албуми' при другите подобни теми :nod:
Аватар
son4eto
Kафенце
Мнения: 28
Регистриран на: Апр 4, '11, 22:14
Местоположение: ПЛОВДИВ

Re: имам си градинка

Мнение от son4eto »

много благодаря за съветите,по късно ще има и снимки,трябва да видя как се качват.за цветята,закупих си дицентра,но тя ще цъвти догодина,също и ехинацея,за сега имам ешолция и платигон или нещо такова.направих си и скален кът.местото е шарена сянка,посях си и раиграс,скоро ще отида до пловдив специално за цветя.А също така много обичам и катерливи,купих семена ипомеа а също и акебия растение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: имам си градинка

Мнение от calico »

зависи какво ти е изложението, колко часа е сянка и колко слънце и какви са частите на градинката, т.е. къде какво имаш като даденост
какво да посееш зависи много от разни такива работи, дай повече инфо.
каква ти е почвата, има ли високи води, задържа ли влага, или е песъклива...
но Дени е права, до края на май можеш да пръскаш семена на едногодишни, те ще зацветят докато си направиш плана, ако ще правиш и ако имаш идея за това ккаво ще е там. само че семената за да покълнат изискват почти непрекъснато повърхностно овлажняване, т.е. трябва да си там поне през ден.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7295
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 745 пъти
Получил благодарност: 1359 пъти

Re: имам си градинка

Мнение от ljuboznatelna »

Какво стана с градинката? Като начинаеща не залагай много на едногодишни от семенца, особено от тук нататък, я слънцето ще ги пресуши, я мравки ще ги отнесат... Ако имаш нужда от съвет откъде какво да търсиш, ще помагам с каквото мога, от Пловдив съм.
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”