Mammillaria

Модератор: scleri

Аватар
exotica
Двойно кафе
Мнения: 176
Регистриран на: Мар 31, '11, 13:42
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Mammillaria

Мнение от exotica »

Прекрасна е! Но, силно се съмнявам, че името отговаря :hmmmmmm: (между другото centricirrhamagnimamma).
Поздрави, Андрей
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 43 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Mammillaria

Мнение от scleri »

До преди година, две имаше един чешки сайт за семена който в момента не е активен - http://cacti-connoisseurs-boutique.com/" onclick="window.open(this.href);return false; . Снимката на горната Мамилария както и името и са от там. Сайта предлагаше " бутикови " както пише и в името му семена. Имаше Ферокактус хаматакантус с четирсет сантиметрови бодли, Феро колоратус с широки до сантиметър бодли, Терокактус ринконенсис с трийсет сантиметрови бодли и още куп много съблазнителни предложения. Повечето предложения бяха с полеви номера и придружени със снимки на растения в естествения им хабитат. Честно казано съмнявам се някой който е сял от тези семена да е получил точно такива растения. Все пак при нашите европейски условия това е трудно постижимо. Както знаете Копиапоа цинереа има бял налеп само по снимките ни, но не и по нашите растения.

Ще ви предложа още една картинка от този сайт която съм запазил. Това е Ехинофосулокактус закатекасенсис от който също предлагаха семена. Снимката е направена разбира се в естествени условия.


Изображение





Това също е някакъв Ехинофосулокактус но не съм запазил видовото му име.


Изображение
Аватар
zmei4o
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1771
Регистриран на: Дек 1, '09, 14:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Mammillaria

Мнение от zmei4o »

склери таз мамилария дето си показал много ми бие на паркинсони ;)
ето малко такива
http://davesgarden.com/guides/pf/showimage/182037/" onclick="window.open(this.href);return false;
според мен разликата е само в това, че едната е къдрава :hmmm:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
neli maneva
Виенско кафе
Мнения: 325
Регистриран на: Окт 21, '10, 23:20

Re: Mammillaria

Мнение от neli maneva »

далече е тя тази от паркинсони, но аз имам на моят прозорец един ферокактус който си го избрах по снимка на която бодлите му бяхо обърнати на обратно :D :D :D :D обаче моят се оказа наистина обратен и бодлите му са завити в правилната посока ;) и вече око да види ръка да пипне тогава признавам аз такива невероятни бодли па макар и расли в идеалните условия :D
Аватар
petarco442
Двойно кафе
Мнения: 188
Регистриран на: Ное 19, '10, 17:12
Местоположение: гр.Бургас с.Черно море
Обратна връзка:

Re: Mammillaria

Мнение от petarco442 »

:lol: :D
Аватар
zmei4o
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1771
Регистриран на: Дек 1, '09, 14:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Mammillaria

Мнение от zmei4o »

ами може да са с близък хабитат и да са се омешали :lol: :D
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
exotica
Двойно кафе
Мнения: 176
Регистриран на: Мар 31, '11, 13:42
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Mammillaria

Мнение от exotica »

Чехи… :evil: За мен чехите се спрягат спрямо кактусите така, както циганите към истината… Споделям го без етнически и национален привкус. :lol:
Поздрави, Андрей
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Mammillaria

Мнение от johnstalker »

exotica написа:Чехи… :evil: За мен чехите се спрягат спрямо кактусите така, както циганите към истината… Споделям го без етнически и национален привкус. :lol:
Аз съм много доволен от чехите, визирайки г-н Хертуш. Вече трети мейл ми пращам с молба да ми изпрати сметката си за да му платя кактусите, които са при мен от месец. :) Чудя се дали да продължа да нахалствам в желанието си да ги платя, или направо да му благодаря за подаръка. :) :D
Аватар
petarco442
Двойно кафе
Мнения: 188
Регистриран на: Ное 19, '10, 17:12
Местоположение: гр.Бургас с.Черно море
Обратна връзка:

Re: Mammillaria

Мнение от petarco442 »

:lol: :lol: :nod:
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 43 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Mammillaria

Мнение от scleri »

exotica написа:Чехи… :evil: За мен чехите се спрягат спрямо кактусите така, както циганите към истината… Споделям го без етнически и национален привкус. :lol:

Всеки има право на мнение. Няма да се опитвам да те убеждавам че не си прав, но според мен ако напишем уравнение кактуси + Европа за да го изравним от другата страна трябва да напишем Германия + Чехия. Това са двете европейски сили в кактусологията. Дори ако трябва да сме честни от към традиции и принос по правилно е да напишем Чехия + Германия.
Това че сега ние с помоща на интернет общуваме основно с половин дузина търговчета за които е по-важно да напишат пред името си магистър и инженер не означава че в Чехия вече няма кактусисти на световно ниво, и на една информация не може да се вярва само защото е с источник Чехия.
Публикувай отговор

Обратно към “Кактуси и сукуленти”