Увивни храсти и пълзящи растения

Публикувай отговор
dal

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от dal »

абе ,останаха някакви съмнения и в мен , ама като е за последно -айде , добре :mrgreen: :hihihi:
ти чушка знаеш ли какво е?
мислиш че е това Изображение
а пък то е друго , това : Изображение , ако не вярвашх питай троянчани :hihihi:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от ljuboznatelna »

calico, а цъфти ли ти така обилно? Моя не ще.
isa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1865
Регистриран на: Ное 29, '09, 12:03

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от isa »

Калико, направо си просиш едно мрънкане в стил "Искам и аз, искам и аз.." с това изявление :mrgreen: Имам един от жасмин от миналата година есента, предполагам стаен и като такъв го гледам. Ще пусна за разпознаване снимка, че не съм им чат на белите жасмини, дето могат да издържат нашите зими. Защото много ми прилича на показаният от теб, но не успях да му видя досега цвета, мисля си че заради сухия въздух му изсъхнаха пъпките. И ако случайно е такъв, директно отива в градината, а ако не е такъв знаеш ;)
И щом има и трето име филаделфуса ОБЯВЯВАМ:
ФИЛАДЕЛФУС = ГРАДИНСКИ ЖАСМИН или БУЛЧИНСКИ ВЕНЕЦ или ФИЛЧЕ/все пак това последното не знам колко е разпространено :ufff: /

Дал, не вярвам на лалетата да викат чушки, ще чакам потвърждение поне от трима троянци :|
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от calico »

ljuboznatelna написа:calico, а цъфти ли ти така обилно? Моя не ще.

е Люб, изобщо не цъфти така обилно. Цъфти тук-там, и не по всички клони даже.
не знам какво иска, може би слънце по цял ден?

Иса, разбира се че ще ти дам, ще опитам да направя отвод. Моето е доста голямо, и Люб също ми прати една издънка която е до големия корен. Вчера го гледах- по целите 2-3 метра дето се е увило около арката има пъпки наболи и ще се разлиства.
И аз го гледах две зими в саксия и примък отмък докато го видях същото на двор и ми казаха че вече 5-6 зими си е така на двора- расте и пуща нови ластуни.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
dal

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от dal »

calico написа:
ljuboznatelna написа:calico, а цъфти ли ти така обилно? Моя не ще.

е Люб, изобщо не цъфти така обилно. Цъфти тук-там, и не по всички клони даже.
не знам какво иска, може би слънце по цял ден?

Иса, разбира се че ще ти дам, ще опитам да направя отвод. Моето е доста голямо, и Люб също ми прати една издънка която е до големия корен. Вчера го гледах- по целите 2-3 метра дето се е увило около арката има пъпки наболи и ще се разлиства.
И аз го гледах две зими в саксия и примък отмък докато го видях същото на двор и ми казаха че вече 5-6 зими си е така на двора- расте и пуща нови ластуни.
моля ви сеееееееееееее :D :cry:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от calico »

Дал, не плачи. :liubov: Разоравам земята наоколо и го свалям цялото долу да го зарина на отгоре-отдолу, това са няколко клона по два метра ако ги разплета, пък то ще си пусне нови.

но истината е че при мен две зими изкара в саксия и прибиране, и тънкото му долу стебло заякна много. може би ако беше по-тънко щеше да измръзне?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
tzarina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1560
Регистриран на: Май 18, '10, 13:32
Местоположение: София

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от tzarina »

Аз предният месец си поръчах кичест бял филаделфус. Наа ни беше показала нейният и много ми хареса. Та дойде ми едно мъничко цвъкалце :lol: . Викам си - това поне още 3 години стаж ще трупам докато стане на нещо. Вчера обаче го гледам, ами то напъпило, бе :nod: Брееееееех, пусти му мерак да цъфти на тая земя :lol:
Зимният жасмин при мен беше посаден в последните дни на ноември. Два голи малки храста. Дори не бяха храсти като храсти, ами и те едни бебета. Обаче тази пролет цъфтяха, макар и мижаво, така да се каже. Не отрупани с цвят, ама имаха, не е като да нямат. Сто пъти го снимах, ама много ми изглеждаше гола снимката и ме беше срам да го слагам във форума :lol:
И..цеанотуса ми има пъпки :ieeemyzh: Саден е миналият юни месец, в най-големите жеги, но се хвана. Дойде ми хубав и компактно оформено храстче. С моите леви ръце при плевене в градината, залитнах и го счупих. Не приличаше на нищо и го отписах. Зимата хептен пък съм забравила, че това нещо е в градината. Няма завивки, няма покривки. В неделя оскубах пилешката трева в ъгълчето на градината и....що да видиш ти :hihihi: Нашият така ми се облещил насреща с нови клонки, че и с пъпки при това :ieeee:
Уф, отчетох се по темата :lol: със скромният си опит.
http://tzarina.snimka.bg/flowers/gradina-2011.570684.23098397" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.facebook.com/Chervenokosaveshticashastliva#!/Chervenokosaveshticashastliva" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
dolli
Баш кафе майстор
Мнения: 2007
Регистриран на: Апр 8, '10, 14:07

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от dolli »

Царе, щом при теб цеанотусът е оцелял, значи и при мен ще стане :ieeee: Аз го дондурках в една пластмасова кофа цяла зима вътре. Сега е тръгнал да пуска нови клони. А кичестия филаделфус откъде го поръча?
Аватар
tzarina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1560
Регистриран на: Май 18, '10, 13:32
Местоположение: София

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от tzarina »

Кичестия филаделфус го поръчах от гардензамака/бургас, за 8,50. Ама нали ти казах, че много мъничко на ,,ръст,, пристигна, а то взе, че напъпи :lol:
Цеанотуса имай предвид, че е бил в студове, близо до врачанския балкан, така че е проверено издържан :lol:
http://tzarina.snimka.bg/flowers/gradina-2011.570684.23098397" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.facebook.com/Chervenokosaveshticashastliva#!/Chervenokosaveshticashastliva" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
dolli
Баш кафе майстор
Мнения: 2007
Регистриран на: Апр 8, '10, 14:07

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от dolli »

Благодаря ти, ще го бода и моят цеанотус в земята, само се мъчи в тази кофа.
За съжаление кичестият филаделфус в Градина -Замъкът е свършил. Ще трябва да бракониерствам в един запустял двор близо до нас, там има едно занемарено храстче. :angelche:
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”