Цветни комбинации за сандъчета

Публикувай отговор
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

дърво от петуния

Мнение от Blue sky »

и нещо любопитно от петунии

Изображение

http://images.google.co.uk/images?hl=en ... a=N&tab=wi" onclick="window.open(this.href);return false;
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: дърво от петуния

Мнение от orkud »

Страхотна идея, на това изображение се вижда, че просто е въпрос на аранжировка. Страхотно хрумване :daaa:
Изображение
Аватар
elina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1000
Регистриран на: Ное 28, '09, 15:14

Re: дърво от петуния

Мнение от elina »

Супер красиво :nod: ,как го поливат това :hmmm:
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: дърво от петуния

Мнение от vodo-leika »

:shock: :shock: Искааааам! :shock: :shock:
Аватар
mal4o_vasil4o
Кана кафе
Мнения: 569
Регистриран на: Дек 2, '09, 17:26

Re: дърво от петуния

Мнение от mal4o_vasil4o »

Сега го виждам и много ми хареса.Дори имам идея как долу-горе да постигна нещо подобно.Ако стане,ще съм свръх щастлива и ще покажа за какво говоря :ieeemyzh:
Изображение
Аватар
subversive
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1074
Регистриран на: Дек 23, '09, 08:44

Re: дърво от петуния

Мнение от subversive »

Ама как са го направили това? :hmmm: :hmmm:
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: дърво от петуния

Мнение от DOBI »

Тука така аранжират кръговете на кръстовищата.Използват метална рамка,на която окачват саксиите с петунии.Самите саксии са със специални двойни дъна,а поливането става веднъж седмично със стълба.Не съм сигурна дали и в пръстта не слагат от гела,който задържа влага.
Аватар
mal4o_vasil4o
Кана кафе
Мнения: 569
Регистриран на: Дек 2, '09, 17:26

Re: дърво от петуния

Мнение от mal4o_vasil4o »

За мен явно тази идея се оказва неосъществима.Не мога да накараммъжо да ми завари допълнителни метални пръчки отстрани за самите саксии.Някой да има някаква друга идея :hmmm:
Изображение
dal

Re: дърво от петуния

Мнение от dal »

има саксии с окачалки -едни, дето излизат три пластмасови водачи и най горе са с кукичка /на първата снимка горе такива висят от покрива на къщата в дъното на снимката/, остава да си намерите базово стъбло -например ствол от дърво изсъхнало и по"клоните" но най добре и здраво би станало от метална тръба със заварени перпендикулярни пръчки и боядисани в дървесен цвят с блажната боя след миниум заради дъжда и ръждата;може да се обвие с въже /става като онези дето котките си точат ноктите на вид/ , та да се скрие нагоре метала. и според мен няма нужда да е над 2 метра -най горе обаче си трябва кръг заварен за върха , или дървена поставка. Става и с отрязано ниско разклонявало се дърво-с хоризонталните отрези се получава нещо като нисък цветарник , а върху отрезите се слагат саксиите -с пирончета може да се укрепят и позиционираните дън на саксиите... аз имам нещо подобно от една изсъхнала зарзала , но е само с 4-5 "гнезда за саксии и пак е ефектно :stiskam: :dovolen:
като се замисля и с готов цветарник става -като му скриете с нещо конструкцията , пълзящо? клематис? зелен гирлянд от новогодишните /без ламета/? :hmmm:
Аватар
mal4o_vasil4o
Кана кафе
Мнения: 569
Регистриран на: Дек 2, '09, 17:26

Re: дърво от петуния

Мнение от mal4o_vasil4o »

Дал,и това е идея.Само че аз в двора дръвчета почти нямам.Има една смокиня до оградата и един финап.Всичко останало е конструкции с асми,може и нещ по тях да накича,ще помисля пак :hmmm:
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Цветя в сандъци”