Търси се .....

Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Търси се .....

Мнение от ravik »

Ооо, знам я тази книжарница. Тя е една антикварна и прилича на излязла от някой филм. :) Аз може би точно затова никога не съм влизала в нея обаче. Следващият път ще я разгледам. :tzeluvka:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
didkec
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Ное 25, '09, 19:11
Местоположение: Den Haag

Re: Търси се .....

Мнение от didkec »

Гео, граф, а дали доставят в другите градове намерените книги? Имат ли сайт?
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15868
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 833 пъти
Получил благодарност: 1681 пъти

Re: Търси се .....

Мнение от Гео, граф »

Собственичка на книжарница НИСИМ е една изключително приятна възрастна дама - Бояна Петрова, дъщерята на великолепния ни поет Валери Петров и внучка на юриста проф. д-р Нисим Меворах, чието име носи фирмата. Тя е успяла да създаде приказен книжен оазис в самото сърце на града. Когато влезеш в него, сякаш прекрачваш в друго измерение. До тавана, на купчини по пода, във всяко свободно местенце са натъпкани книги, отпред са новите, под стълбата - антикварните. Двама-трима млади хора, които работят там имат такива енциклопедични познания, че често са ме карали да се изчервявам от неудобство. Удоволствието от избирането на книга там е уникално, това е любимата ми книжарница, не пропускам да мина през нея когато имам път и никога не си тръгвам с празни ръце. Можеш да си поръчаш дори конкретни издания, професионалисти са - ще ти ги намерят.

Не съм питала дали работят с други градове, didkec, но не мисля, че е проблем да го правят - куриери с лопата да ги ринеш ! Ако пък не става, аз ще ти поръчам каквото ти трябва и като дойде, ще ти го пратя :daaa:

За тези, които се интересуват, ето телефона на книжарницата : 981 19 12 :nod:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Търси се .....

Мнение от Lizi »

Търся да си купя "Шогун" на Джеймс Клавел.
Може ли някой да провери в тази книжарница?
На времето случайно бях попаднала в една такава в Бургас и си бях накупила ценни класики цяла чанта. Има ли някой от Бургас?
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Търси се .....

Мнение от lila »

Аз съм от Бургас, но не си ходя често. Мога да помоля някой да провери, ако кажеш за коя става въпрос :nod:
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: Търси се .....

Мнение от bouquet »

И аз съм от Бургас, за коя книжарница става върпос?
Търся добри хора
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Търси се .....

Мнение от Lizi »

Името не помня . Знам че ходихме да правим едни изследвания в една частна клиника близо до хотел "България".Тази книжарница беше в пресечка на главната и беше в един гараж, но като че ли пресечка която беше по-близо до гарата. Поне така си спомням . Може вече и да не съществува , знам ли ?
Аз си търсех нещо за четене и за 10 лв си накупих една чанта с книги от сорта на "Богат-беден".Просто не ми се даваха 10-15 лв за някаква нова еднодневка любовна или криминална, която ще прочета веднъж само и ще я захвърля.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31649
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2233 пъти

Re: Търси се .....

Мнение от Мария Николова »

Гео,граф написа:
Не съм питала дали работят с други градове, didkec, но не мисля, че е проблем да го правят - куриери с лопата да ги ринеш ! Ако пък не става, аз ще ти поръчам каквото ти трябва и като дойде, ще ти го пратя.
Графиньо, за изпращане на книги най-изгодно е по "Български пощи". Книгата няма да се счупи, няма да изсъхне, търпи на тъмно, студено, горещо, търпи да пътува 2-3 дни и пак нищо няма да й стане - изобщо не е като китката. ;) Няма причина да се ползват скъпите :twisted: куриер.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15868
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 833 пъти
Получил благодарност: 1681 пъти

Re: Търси се .....

Мнение от Гео, граф »

Lizi написа:Търся да си купя "Шогун" на Джеймс Клавел.
Може ли някой да провери в тази книжарница?
Ще питам в понеделник, Лизи :daaa:
s_t_m написа: Графиньо, за изпращане на книги най-изгодно е по "Български пощи". Книгата няма да се счупи, няма да изсъхне, търпи на тъмно, студено, горещо, търпи да пътува 2-3 дни и пак нищо няма да й стане - изобщо не е като китката. ;) Няма причина да се ползват скъпите :twisted: куриер.
И аз установих факта, че Български пощи са удобен и евтин вариант за изпращане на книги, Мимет ! :nod: Даже имат едни много удобни жълти кашончета, които си ги сгъваш на място и си ги пълниш колкото поберат. Ама за цветя май не са особено сигурни поради гореизброените причини :hmmm:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Търси се .....

Мнение от mucunka »

Когато и да съм пращала китки в такива жълти кутии,са пристигали безпроблемно и то целокупни.А за книгите са удобни и големите им пликове.
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”