Идеи за градинка

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Аватар
estrella74
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1406
Регистриран на: Юли 14, '10, 23:00
Местоположение: София

Re: Идеи за градинка

Мнение от estrella74 »

Ето още една версия на схемата, която се доближава до това, което ми се иска:
Изображение
Използвала съм растения, които имам или се предполага, че ще имам - ирис, бордюрни рози, платикодон, хемерокалиси, маргаритки, рудбекия и кариоптерис. Между цветята мога да сложа нигела, алисум или нещо друго ефирно, отпред между летните хоста, хойхера иле нещо друго :hmmm: .
Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
[img]http://media.snimka.bg/s1/1862/029967772.jpg?r=0[/img]
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Идеи за градинка

Мнение от calico »

Естрела, ми то парцелчето е малко. Защо не си засадиш розите (разбирам че са от малките??) на групи по три и на останалата площ да насипеш мулч? винаги изглежда добре, чисто и подредено, а и можеш после да добавяш каквото искаш като извадиш лалетата, и като ти се избистри визията за мястото.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
denitsavm

Re: Идеи за градинка

Мнение от denitsavm »

Естрела, забравила си хризантемите :snif: А от цялата южна страна ли е сграда, т.е. сенчесто или?
Аватар
dolli
Баш кафе майстор
Мнения: 2007
Регистриран на: Апр 8, '10, 14:07

Re: Идеи за градинка

Мнение от dolli »

Или аз не разбирам нещо ... :hmmm: Защо си сложила розите на преден план до пътеката, а редиш ниски растения зад розите?
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Идеи за градинка

Мнение от calico »

Доли, те розите са ниски- мини, сигурно по 30 -40 см са.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
estrella74
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1406
Регистриран на: Юли 14, '10, 23:00
Местоположение: София

Re: Идеи за градинка

Мнение от estrella74 »

Аз казах приблизително 2 х 2, това е приблизително дължината при шахтата, след шахтата е малко повече. Да, малка е градинката, но тъй като е до вратата, а и се вижда от терасата, ми се иска все пак да е хубава (като седна да пия кафе да не ми бърка в очите. :dovolen:) Лалетата са засадени на групи, така че между тях има малко разстояние, предполагам, че ще може да се вмъкне някое и друго растение.
Калико, аз също мислих за мулч, в крайна сметка може и така да стане ... ще видим, все още чакам идеи :dovolen:
Дени, цялата стена е сграда, но през деня има слънце, само ивицата под стряхата е сенчеста. (Що се отнася до хризантемките ще ги наместя, те са лесни :dovolen: )
Доли, розите са ниски - 40 см., ако бяха високи храсти нямаше какво да се замислям - щяха да запълнят почти цялото място (не купих големи рози, защото мъжа ми беше категоричен, че не иска целия двор да е с рози, а аз така го заблудих със "само три ниски" :lol: )
Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
[img]http://media.snimka.bg/s1/1862/029967772.jpg?r=0[/img]
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1355 пъти

Re: Идеи за градинка

Мнение от ljuboznatelna »

Аз виждам само последната снимка - схемата, другите не. Така, както е начертано, ми се струва, че градината ит ще е през повечето време в сянка.
Според мен е добре на стената на сградата да засадиш някакви храсти, за да служат като фон на цветята отпред. Или да пуснеш бръшлян, за да не ти заема място.
Аватар
estrella74
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1406
Регистриран на: Юли 14, '10, 23:00
Местоположение: София

Re: Идеи за градинка

Мнение от estrella74 »

Да, би могло да има един ред храсти, но трябва да са по-компактни, какви храсти би ми препоръчала? Не искам да са големи, за да не запушат гледката към вътрешността на двора.
Има достатъчно слънце, защото лятото слънцето се качва високо и грее до следобяд, през пролетта и есента е по-сенчесто, когато слънцето е ниско.
Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
[img]http://media.snimka.bg/s1/1862/029967772.jpg?r=0[/img]
isa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1865
Регистриран на: Ное 29, '09, 12:03

Re: Идеи за градинка

Мнение от isa »

И аз мисля че ще е добре да има храсти пред стената. Сложи например 2 храста спирея японика, със зелени и с жълти листа Изображение
Изображение
и в ъгъла нещо по-височко-например Berberis thunbergii
Изображение
И двата вида са сухоустойчиви, слънцелюбиви и търпят, даже изискват подрязване когато понарастнат. Това ще стане след минимум 3-4 години.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Идеи за градинка

Мнение от calico »

То и аз й казах на Естрела че трябва фон с храсти на тая стена, ама тя си държеше на здравеца :lol: :lol: :lol:
Ести, добре че кандиса, иначе тая дупка от здравеца там направо бодеше в очите. :lol:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”